Veritabanınında Hata

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    ilk veritabanı çalışmamı yaptım ve sizlere yaşadığım sorunu çözmek için danışmak istedim.Basit bir veritabanı uygulaması yaptım.Veritabanı yolunu da ana dizine yerleştirdim.Kendi bilgisayarımda tam olarak çalıştığı halde,2 arkadaşıma yolladım ve "Class not registered" gibi bir hata yazdığını söylediler.Program açılıyor fakat herhangi bir fonksiyona tıklandığında kitleniyor.Sanırım veritabanı yoluyla ilgisi yok,ama neden çıktı anlayamadım.Access i mi tanımadı bilgisayarları bilmiyorum.Sizin fikriniz veya önerileriniz varsa lütfen paylaşın.

programı burdan indirp bakabilirsiniz:
    http://bll.a22.biz/cd%20yönetimi.zip

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    arkadaşlar aranızda access veritabanından anlayan yok mu?
    yardımlarınızı bekliyorum!

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    inse indircem

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    o zaman yeni bir link vereyim,benim ücretsiz hostta problem olabilir.

http://www.hemenpaylas.com/download/269432/cd_yonetimi.zip.html

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hoca şuan evde değilim,akşam eve gidince inceler pm den haber veririm

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Valla hoca şimdilik şunu söyleyebilirim, kullandığın ek bir class veya bir dll yüzünden sorun olabilir.Ben daha iyi bakarım,eğer sorun değilse kodları pm den de atabilirsin bana,incelersem daha iyi olur.Gece cevabını alırsın. Kolay gelsin

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    test ettim hiçbi sorun yok

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hoca dediğim gibi büyük ihtimall bazı dosyaların sisteme kayıtlı olmayışındandır

dao350.dll ve bir kaç ocx dosyası açan kişinin pc sinde kayıtlı olması gerek.Ayrıca projen vb de açıkken, menülerden tools/references i aç.Ordaki dialog boxta kullandıkların "missing" olarak mı ayarlı onu bir kontrol et,öyleyse değiştir. Birde şunu dene,setup factory,inno setup,install sheid gibi programlar kullanarak kendi programına setup oluştur.Yani setuplu bir program yap ve millete ver.Bak bakalım hangi hatayı alıyorsun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    veritabanını data1 nesnsyile yaptım,dao350.dll eksikliği olabilir,ocx kullanmadım.Ancak system32 ye atmak şart mı aynı dizine atsam dll yi çalıştırır mı acaba.system32 atmak şartsa form_load da system32 ye dll yi kopyalatabilir miyim?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    dao350.dll ve dao360.dll leri attırdım dosya dizinine olmadı.system32 attırdım yine olmadı.Programı setupladım olmadı.Ne yapacaz şimdi :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hoca bak o dosyalar sende olabilir ama o dosyların karşıdaki adamın pcsinde kayıtlı olması gerekir.Yani boş bir dll dosyası işe yaramaz.Kaydetmek için programa kod yazman gerekir,eğer yapmıyorsan bu bir peogramcılık hatasıdır. activex kayıt için www.vbturk.com da döküman bulabilirsin,bu profesyonel olarak bir çözümdür.Şimdi amator olarak kayır ise şöyle yapacaksın,regsvr32.exe adlı bir dosya var ve bununla kayıt ettireceksin.Örnek:
    Başlat-Çalıştıra

RegSvr32 c:\windows\system\ACTSKN43.ocx

Toplam Hit: 3880 Toplam Mesaj: 16