folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Volkswagen'e Türkiye'den Tepkiler Başladı

Volkswagen'e Türkiye'den Tepkiler Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

DSG şanzımandan şikayetçi olan arkadaşların neden şikayetçi olduklarını gerçekten çok merak ediyorum , kesinlikle marka fanatikliği yapmıyorum ama bu zamandaki en iyi otomatik şanzıman vw'de vites geçişleri opele göre daha seri ve atik.

Arıza verme riski çok fazla. Tamiride iyi geçirtmeli. Türkiye'de 2 yıl garanti, Avrupa'da 10 yıl garantili. Kaldı ki firma bile şansımanın sorunlu olduğunu kabul ediyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

DSG şanzımandan şikayetçi olan arkadaşların neden şikayetçi olduklarını gerçekten çok merak ediyorum , kesinlikle marka fanatikliği yapmıyorum ama bu zamandaki en iyi otomatik şanzıman vw'de vites geçişleri opele göre daha seri ve atik.

Arıza verme riski çok fazla. Tamiride iyi geçirtmeli. Türkiye'de 2 yıl garanti, Avrupa'da 10 yıl garantili. Kaldı ki firma bile şansımanın sorunlu olduğunu kabul ediyor.

İlginçmiş , 1 yıl kadar Golf 5 kullandım , akrabalarım ve tanıdıklarımda aynı araçları kullandılar aşağı yukarı hiçbirinde şanzıman da sıkıntı çıkmadı , herhalde arızalanan araç sahipleri sanırım araçlarını cünüp kullanmışlar.

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.sikayetvar.com/arama/dsg

http://forum.donanimhaber.com/m_57167186/tm.htm

Vs vs. Ha seri mi seri geçiyor vitesleri kabul.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

seri geçme ne abi otomatik toros mu kullanıyorsunuz vites geçişlerinde sıkıntısızlık arıyorsunuz :D 

"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vw pişmanlıktır

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

arabanın kıralıdır vw .

abartının dibine vurmuşlar. 70 model soba bacası gibi duman çıkartıp yakıtın anasını ağlatan araaçlara ne demeli.

ibnelik yapmasınlar. araçlarla yapılan eğlencelerinde zevkine varillerle yakıt yaktıklarını biliyoruz. her bir modifiye araçların doğyaya verdiği zararı 50 tane vw veremez.

bebek kadar sessiz ve kiraz ağacı gibi faydalı bir araba motoruna buolayı abartmaları mantıklsız.

ortada bir ibnelik dönüyordür bence. kabul etmeleride bir ilginç. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

dsg şanzımanlar en yüksek performanslı en düşük yakıt tüketimine sahip ( düz ile otosu aynı yakıtı yakar )  viteslerdir , fakat bazı arkadaşların dediği gibi arıza çıkartma riski vardır gerçi her otomatiğin şanzıman hatası kullanıcısının korkulu rüyasıdır 

oyüzden de abd japonya gibi pazarlarda 10 yıl dsg garantsi var , tr gibi ülkelerde ise 2 yıl.  fakat dgs konforu hiç bir arabada yoktur. buna kimse de birşey diyemez.

tekrar dizel e gelelim  , sanırım abd dizeli bitirerek direk pazarda önde oldugu elektriği devreye sokacak tesla ve apple bastırıyor zaten.

tekrar tekrar diyorum abd de pazar payı %90 üstü olan benzinli 3-4 bin litrelik araçlar nerde  pazar payı sadece almanlarda olan dizel araçlar nere  abd bu dünyada çevre kirliliğini en son düşünen ülkedir. ( kuzey kore ile yarışır belki ) 

evet haklısınız vw bir hata yapmış ancak son kullanıcıya bir zararı olmayan bir hata.  sıkıntı %80 e varan dizel araç payına sahip fransa gibi ülkelerde çıkacak.

1.5 dizel alacagınıza    1.2 TSI benzinli alın , vergisi çevre kirliliği bakımı daha düşük performansı da ona yakın  traktör sesi de yok. bırakın dizeli kamyonlar kullansın. benzinden elektriğe direk geçiş yapalım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek

kimse kusura bakmasın ama DSG bok atılacak bir şey değil. Dizeller için bir şey diyemem bu olaylardan sonra ama yani burası Türkiye bi cacık olmaz yine deli gibi satış yapar. Bizim insanımıza bu tarz şeyleri anlatamazsın emin olun daha da çok satış yapar 

Edit : Amk ortada o kadar kamyon minibus şahinlerin egzostlarından çıkarttıklarından şikayet etmeyenler VW'e bok atmak için saçma sapan bir site açmışlar. 

tR0jaN tarafından 09/Eki/15 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Burada atıp tutan konusan elemanlar size sorum su kaçınız wv kullandınız ? kacınız dsg kullandınız ? wv den haberiniz mi var ki konusuyorsunuz ? bos agzılar oturdu pc basına yazıp çiziyor..Boş Yapmayın. 

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Volkswagen Türkiyede ne kadar yatırım yapmış? Ne istihdam sağlamış?

Türkiye'nin Volkswageni hyundai ve ford dur. Almanın başı nerede görünürse ezilmelidir bu güzel bir fırsattır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 5635 Toplam Mesaj: 53
volkswagen