folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Web Tasarım İşine Girişmek

Web Tasarım İşine Girişmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

yanlış anlaşılmasın lafım konu açana  veya başkasına degilde bu okullar tatil oldu şu işe gircem okullar tatil oldu  hack nasil ögrenilir vs. moda oldu 

hani olurya yaz gelir mayıs ayında  spora başlanır yaza fit vücut girim diye bütün kış yat 1 ayda fit vücut ol yok öyle yağma :)

yani konuyuda burdan bağlim  öyle yaz geldi okullar kapanıyor diye web tasarm işine veya başka bi işe bulaşma en azından yapcaksanda geçici

heves olmasın eger olursa zaten baştan kaybedersin he illaki bi yerden başlamak gerekiyor tabi ki ama sadece tatillerde  web tasarımcı olucaksan

bence zamanına yazık derim çünkü bu tarz işler öyle  eylüle kadar olan zamanda  öğrenilmez baya bi eylül eskitmen lazim  :)

antivirus tarafından 20/Nis/13 01:56 tarihinde düzenlenmiştir

Nev-i Şahsına Münhasır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    freudSusHaksizsin bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Şimdi bakınca gördüm amk javascriptin javayla hiç bir alakası yokmuş.Ben ikisinide Sun geliştiriyor,javascript web için olanı sanıyordum amk meğerse JSP Java ile bağlantılı olanmış :)

jsp html içine java kodu yazmak gibidir (html kodu daha çok olduğunda tercih edilir)

servlet ler java kodunun daha yoğun olduğu yerlerde kullanılır. java içine html yazmak gibidir bi nevi

bunun yanında java sadece webde değil her yerde çalışır, java çalıştıran 1,5 milyar cihaz var

e tabi hocam o kadarınıda biliyoruz :D Buzdolabında bile çalışıyor java

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Hocam bir web master olarak şunu diyebilirim sana. Ya olayın grafik yönünde uzmanlaş. Yada programlama. İkisine birden yöneldiğin zaman eksiklerin olacaktır.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Hocam bir web master olarak şunu diyebilirim sana. Ya olayın grafik yönünde uzmanlaş. Yada programlama. İkisine birden yöneldiğin zaman eksiklerin olacaktır.

ben ce de bir alan da uzmanlaşmak en iyisi.

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı
    interfector bunu yazdı

ben ce de bir alan da uzmanlaşmak en iyisi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Herkese teşekkürler. Freud usta sanada çok çok sağol. Bir iki hafta sonra bu işlere başlayacağım hayırlısı ile. Umarım pm den soru sormak sıkıntı olmaz. Diğer arkadaşlarada teşekkürler. Oradan buradan öyle böyle başlayacağız artık. Özellikle programlama konusunda ilerlemeye karar verdim. Tasarım biraz daha arka plana atmakda fayda var. Yetersiz kalıyorum. :) Freud usta, bu programlamada javanın önemi büyük gibi. Eğer toplu anlatımlar dersler vs hazırlarsan seve seve bende katılabilirim yer olursa.

Düzeltme : Anti kardeşim kesinlikle haklısın. Ben sadece onu zaman bolluğu olduğundan ve kaynak olsun o bu olsun araştırmaktan sıkılmam deme çabasıyla girdim yazdım. :) Elbette 4 ayda bende sular seller gibi php vb. öğreneceğimi sanmıyorum ama biliyorum ki en azından rahatça ve basit bir düzeyde site tasarlayacak konuma gelebilirim. :)

palakan229 tarafından 20/Nis/13 21:45 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

yanlış anlaşılmasın lafım konu açana  veya başkasına degilde bu okullar tatil oldu şu işe gircem okullar tatil oldu  hack nasil ögrenilir vs. moda oldu 

hani olurya yaz gelir mayıs ayında  spora başlanır yaza fit vücut girim diye bütün kış yat 1 ayda fit vücut ol yok öyle yağma :)

yani konuyuda burdan bağlim  öyle yaz geldi okullar kapanıyor diye web tasarm işine veya başka bi işe bulaşma en azından yapcaksanda geçici

heves olmasın eger olursa zaten baştan kaybedersin he illaki bi yerden başlamak gerekiyor tabi ki ama sadece tatillerde  web tasarımcı olucaksan

bence zamanına yazık derim çünkü bu tarz işler öyle  eylüle kadar olan zamanda  öğrenilmez baya bi eylül eskitmen lazim  :)

hocam normalde bende kılım önüne gelen herkesin weble ilgilenmesinden ama bu arkadaş muhtemelen liseli falandır, adam en azından weble falan ilgileniyo, sağda solda sürekli oyun vs oynayan boş beleş gezen tiplerden değiller en azından.o yüzden elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek
    freudSusHaksizsin bunu yazdı
    antivirus bunu yazdı

hocam normalde bende kılım önüne gelen herkesin weble ilgilenmesinden ama bu arkadaş muhtemelen liseli falandır, adam en azından weble falan ilgileniyo, sağda solda sürekli oyun vs oynayan boş beleş gezen tiplerden değiller en azından.o yüzden elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum

Yanlış anlaşılmasın müridler. Liseli değilim. :) İsteyenle Facebooktan ya da DEU adresinden mailleşebiliriz. :) Sıkıntı yok. Onuda geçtim en başında dedim. Bu işleri öğrenmek istiyorum. Bir yerden başlamak lazım. Bu kadar boş vakitte öğrenilmeyecek bir şey olmadığını herkes söylemiş zaten önceki mesajlarda ve başka sitelerde. Benimde tercihim bu yönde idi. Php çabuk kavranılabilecek bir şey olduğu için sordum. Niye böyle yerden yere vurma çabaları oluştu anlamadım. Böyle bi dalga geçme edası oluştuysa...

Son olarak, amacım profesyonel bir şeyler yapmak değil. Sonuçta mesleğim bu değil benim. Yeri geldi mi oturup kodları inceleyip birkaç değişiklik yapabilmek sitede benim amacım. 

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sana tavsiye sakin css html bilmem neye girme ilk önce photoshop dan başla nette cok fazla kaynak var. photoshopun öğrenince zaten direk para kazanmaya başlayacaksin 3 5 ay içinde sonra para kazandikca da işe devam edersin html ve css zaten cok zor şeyler degil cok kolay ögrenebilirsin. Ama öncelikle kesinlikle photoshoptan başlaman gerekiyor bilgin olsun. Zaten işin içine girince nekadar hakli oldugumu anlarsin.

Toplam Hit: 3147 Toplam Mesaj: 30