folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Web Tasarım İşine Girişmek

Web Tasarım İşine Girişmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

2 hafta sonra okullar kapanıyor. Malum Eylüle kadar boşluk var. Bende bu web tasarım işine girişeyim dedim. Tabi etraftan pek hayra alamet sonuçlar çıkmıyor. Bir yanda download linkleri bir yanda birbirine küfür eden web masterlar. :) Buradada bilgi ve donanımı mürid çok. Sizlere birkaç sorum var. Yanıtlarsanız makbule geçer. Dediğim gibi vaktim çok. Oturup gerekirse defter kalem ile tek tek not bile tutacağım. Ufaktanda site açıyoruz. Onda da öğrendiklerimi uygulayacağım inşallah. Sorularıma gelince;

-Bir site tasarlamak için öncelikle neler bilmek lazım? ( php, html, css vb. ) Sırasıyla öğrenilmesi gereken nedir, ne değildir?

-Bunları öğrenmek için eğitim setini mi, kurs mu yoksa kitaplar mı tavsiye edersiniz? (Kuzen bilgisayar mühendisliğinde, php hakkında birkaç kitabına baktım epey kalın. :) İçerik çok fazla şey var. Faydası olur mu acaba? )

-İnternette TürkEkip Cd'leri epey popülerdi; ancak TBT'de birkaç arkadaş onlar eskidi artık gibi yorumlar yapınca bi anti-pati oluştu üstümde. Bu tarz eğitim içerikli CD leri almak fayda etmez mi?

-Ve sizlerin bu yolda izlediği en önemli yol nedir, ne lazımdır, ne değildir. Ya da nasıl başladınız bu işe?

Aslında olurda rene ya da Holy görürse onlardan da bu sorulara cevap bekliyorum. Site üzerinde Holy ile rene epey uğralıyorlar. Onlardan da cevap gelse çok makbule geçerdi. 

Düzeltme: Yaş 22 usta. Üniversite öğrencisiyim. Okullar bizim erken açılıp erken kapanıyor. :)

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

yaş kaç?

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

gidipte kurumsal bi firmaya ben yaparım ben yaparım deme tabi herşeyi tam oturttup kavrayana öğrene kadar.

yapma demiyorum hobi olarak yine yap.

lakin buna benzemesin.

http://www.tahribat.com/Forum-Web-Tasarim-Isi-Cd-Satisi-Isine-Doner-Mi-176231/2/

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

standart cevap

html css php/asp denecek bunları kursa gitmeden de rahatça öğrenebilirsin.yeterince internette döküman mevcut.scriptmafia.org a da bakmanı tavsiye ederim.tüm bunları öğrenmek için bir amacın olursa iş daha zevkli ve daha hızlı olacagından çok şeyi çok çabuk öğrenebilirsin.kafanda bir kaç proje oluşturman büyük yarar sağlar.öğreneyim ondan sonra yapayım demek biraz performansını düşürebilir. yolun açık olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

bunla ilgili muhtemelen birsürü konu vardır.

ama özet geçeyim:

yaşın kaç bilmiyorum ama ingilizcen yoksa asla adam gibi bişey öğrenemezsin önce git ingilizce öğren.

önce html + jquery öğren, sonra php ye başla. (sen php dedin diye php diyorum, php den başlamak zorunda değilsin)

kodlab ın kitapları güzeldir.

php yi biraz çözünce framework öğren, codeigniter öğren türkiyede en çok kullanılan o

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Bütün iş hayalgücünde hocam 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

sadece tek alana yönel..  tüm siteyi tek başına yapamazsın o sebepten ekip olması lazım

yani yaptığın sadece dandik  siteden öte gitmez  (kast ettiğimi anlamışsındır umarım)

tasarım harika olması lazım kodlama harika olması lazım yoksa dediğin gibi takıldığın sitelerde wp blog tasarlayanlara müthiş webmaster gözüyle bakmaya devam edersin ;) sadece belli alana yönel uzmanlaş sonra yanına ekleneceklere çalışırsın sonra sonra kurarsın bilgi yapını..

şimdi phpyi öğrenicem aspyi öğrenicem tasarım zaten basit onuda yaparız dersen CD satışına döner ve net çöplüğüne yardım etmiş olursun..

r10daki elemanların çoğu böyle mesela herşeyi tek başına yapan  elemanlar daha aşağı olan webmaster siteleri söylemiyorum bile ;)

haydi ne seçeceğine sen karar ver bu yazıdan sonra

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler. Amacım bir nevi hobi aslında. İyi derece ingilizcem var 13/15. Umarım daha çok faydası olur. Benim amacım temel bir şeyler öğrenmek. Zamanla tasarım konusunda daha çok vakit geçirip ona yönelik bir gelişim programı yapabilirim, tabi ki hepsinin altından kalkmak epey zor. :) Açıkcası php ve asp arasında ne var ne yok bilmiyorum onlarıda araştırıp bir başlangıç yolu oluşturmakda fayda var. Yine de sadece videolardan uygulama ile devam etmek faydalı olur mu bilemedim. Dediğim gibi bu Türkekip Cd leri mesela fayda sağlar mı dersiniz? :)

Düzletme: Barış hoca, siteni güncel takip ediyordum pek yoksun bu aralar. :) Güzel yazılarını bekliyorum

Freud usta, hepsini not aldım. Teşekkürler.

palakan229 tarafından 19/Nis/13 23:34 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Tasarım konusunda Tuts diye site var mesela smashingmagazine sixrevisions gibi siteleri inceleyebilirsin bu blog tarzı siteler oldukça iyidir türkiyeden de hasanyalcin iyidir 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacı Türkiyede web tasarım işi Hindistandakinden farksız bir vaziyet alacak yakında ki almaya başladı.Eskinin formatcıları zamanın web tasarımcısı script editcisi oldu.Başka bir alanı düşün hiç girme derim.

u235 tarafından 20/Nis/13 00:47 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

CSS için sana fazlasıyla yetecek kaynak: http://fatihhayrioglu.com/

Php falan öğrenmek istersen de code.org bayağı güzel. Az buçuk ingilizcen varsa temel mantığını uygulayarak 3-5 günde kavratıyor adama.

1049 tarafından 20/Nis/13 00:50 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 3155 Toplam Mesaj: 30