folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Web Tekno Haberlerine Çıkmışız Birazcık

Web Tekno Haberlerine Çıkmışız Birazcık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Az önce Web Tekno haberlerine bakıyordum da, hatırı sayılır ve ülkeye interneti sevdiren forum siteleri arasında bizim de ismimizi gördüm. Kim eklemişse bence naif ve hoş bir açıklama da eklemiş benim hoşuma gitti. Dışarıda ki kişilere göre, yılların geçmişi ve forumun etkili olduğu zamanların unutulmamış olmasının etkisi olarak gördüm. Neyse gereksiz olabilir gene de paylaşayım dedim haberi. 

Ön İzleme olsun ;

Forum siteleri içerisinde teknoloji, telefon, oyunlar, oyun konsolları ve daha nicelerine ev sahipliği yapıyorlar. Bu şu an için normal bir durum gibi gelebilir ancak zamanında bu gibi bilgilere ulaşmanın tek yolu dergiler, internete erişimi olanlar için de forum siteleriydi.

Forum siteleri, 2000’li yıllar denince internetle ilgili akla ilk gelen oluşumlardandır. Forumlar, insanların sadece sohbet etmek için bile saatlerce başında beklediği, gelişmeleri takip etmenin en hızlı yollarından biriydi. Bu yüzden 2000’lerin sosyal medyası demek, forum siteleri için çok doğru bir yorum olacaktır.

Yıllarını forumlara vermiş okurlarımız bize hak vereceklerdir, bu platformlar çoğu internet kullanıcısı için zamanında birer aile gibiydi. Bizler de bu kültüre ait, hatta ülkemizde başı çeken bazı sitelerin de içinde bulunduğu bir liste hazırladık.

+Kuruluş yılı: 2001

+Aktif üye sayısı: 26,907

+ Konu sayısı: 201,321

Tahribat.com forumları ilk bakışta yazılımcılar ve grafikerler için bir platformmuş gibi görünüyor. Ancak konular arasında gezinmeye başlanıldığı zaman e-kitaplar, müzik, filmler ve bilim hakkında da zengin bir kitaplığa sahip olduğu anlaşılıyor. Tasarım olarak da 2000’li yılların sonlarını anımsatan bir havası var.

https://www.webtekno.com/unutulmaz-forum-siteleri-h77556.html

EricNorthman tarafından 11/Eki/19 23:02 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Atacan Karacalı. Aramızdan mı ?

mkyb tarafından 11/Eki/19 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Sadece bunlar ile sınırlı değil... Burada bir birinden değerli kaliteli kalbi gönlü temiz arkadaşlarımız var. 2000 'li yıllardan bu yana takip ettiğim bir yer benim için aile ortamından farksız. Basit gündem haberleri için bile hiç bir siteye girmem direk buradan alırım haberi veya paylaşmak için girerim ama her zaman daha hızlı davranan arkadaşlar var : )

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Vaay güzelmiş, duygulandım sanırım.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Hakkaten bir aile ortamı kuruluyor. Ask acısı ceken, ailesinden birini kaybeden, evlilik iş güç konuları vs vs bunlar bir aile ortamında konuşulur.. tbt olarak gerçekten büyük bir aileyiz..

Bir de güncel haberler vs için ben de direk tbt ye girenlerdenim.. :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

webtekno kim ya onların sevinmesi lazım burda forum konusu oluyorlar diye

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

En başta bir kaç arkadaşın ortak kurdukları bir YouTube kanalıydı. Ekin Kollama (teknolojiye atarlanan adam) rumuzuyla cihaz falan parçalıyordu. O dönemler bu adamın videoları sayesinde ün yaptılar. Kısa sürede milyonu devirdiler abone konusunda. Sonra birisi bunların kanalı komple satın aldı. O ara Ekin gruptan ayrıldı vs.

Şuan tek yaptıkları yabancı teknoloji sitelerinin içeriğini Türkçe çevirip yayınlamak. Ha birde cihaz parçalama videoları hala devam ediyor. 

Yaş kitlesi 15-16 arasıdır. Shiftdelete bunların bir tık üstü. Onun kitle 17-18.

Teknoloji alanında Türkiyede en sağlam site Teknoseyir'dir. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

En başta bir kaç arkadaşın ortak kurdukları bir YouTube kanalıydı. Ekin Kollama (teknolojiye atarlanan adam) rumuzuyla cihaz falan parçalıyordu. O dönemler bu adamın videoları sayesinde ün yaptılar. Kısa sürede milyonu devirdiler abone konusunda. Sonra birisi bunların kanalı komple satın aldı. O ara Ekin gruptan ayrıldı vs.

Şuan tek yaptıkları yabancı teknoloji sitelerinin içeriğini Türkçe çevirip yayınlamak. Ha birde cihaz parçalama videoları hala devam ediyor. 

Yaş kitlesi 15-16 arasıdır. Shiftdelete bunların bir tık üstü. Onun kitle 17-18.

Teknoloji alanında Türkiyede en sağlam site Teknoseyir'dir. 

Mkyb'ye katılıyorum, hafif bi cıvıklık var daha çok takipçilerin kitlesinden belli oluyor. Lakin favorilerimde durur, teknolojik haberler var mı diye baktığım sitelerden biridir. Görünce bizim foruma haber vermemek olmaz dedim. Yoksa sana kurban olsun be  @xylgn_ :)

Edit ; imlalarlarlarlar

EricNorthman tarafından 12/Eki/19 03:53 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Hoş bir derleme olmuş. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

2000 yılından bu yana toplam ban atılan üye sayısı kaçtır acaba 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Aaa ünlü olmuşum asfgkwrtjheafgadfgasfsadf

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 3453 Toplam Mesaj: 27