Wetransfer Vs Mega.Nz (Hangisi?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

pCloud'a baktın mı ? 350 dolara süresiz premium veriyor. 2 TB alanı var. 2 TB'ta bandwith.

https://www.pcloud.com/tr/cloud-storage-pricing-plans.html

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    shia bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

Hocalar cahilliğime verin. Bu tip cloudları hangi amaçla kullanıyorsunuz? Hız arayşınız neden (kabul edilebilir ~15 mbps hız harici)? Siteler için video filan çekmek için mi?

Özel bir televizyonda çalışıyorum ve yurtdışından yayınlamamız için film, belgesel vs dosyalar gönderiyorlar.

Kanalımıza ait bir FTP sistemi var ama çok sık kesilmeler oluyor, dosya alma konusunda hep sorun yaşıyoruz. Çözümü sorunsuz ve teknik sıkıntılarıyla uğraşmayacağım wetransfer, mega veya google drive gibi vir sistemle çözmek istiyorum.

hocam eğer dosyaları çok uzun süre bulutta tutmanıza gerek yoksa

yani bulutta bir arşiv yapmayacaksanız

size aylık 6 TL olan 100 gb paket bile yeterli olur

onlar yükledikçe sen indirip silersen yani bilmiyorum sizin kanallar belgeseler vb. içerikleri 4K mı alıyor yoksa 1080p mi

ama eğer 4k gibi yüksek dosya boyutu gerekiyorsa 2TB ve üstü de alabilirsin

piyasayı araştırdım bene tekrardan şuan en iyi fiyatları google sunuyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    shia bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı

Hocalar cahilliğime verin. Bu tip cloudları hangi amaçla kullanıyorsunuz? Hız arayşınız neden (kabul edilebilir ~15 mbps hız harici)? Siteler için video filan çekmek için mi?

Özel bir televizyonda çalışıyorum ve yurtdışından yayınlamamız için film, belgesel vs dosyalar gönderiyorlar.

Kanalımıza ait bir FTP sistemi var ama çok sık kesilmeler oluyor, dosya alma konusunda hep sorun yaşıyoruz. Çözümü sorunsuz ve teknik sıkıntılarıyla uğraşmayacağım wetransfer, mega veya google drive gibi vir sistemle çözmek istiyorum.

hocam eğer dosyaları çok uzun süre bulutta tutmanıza gerek yoksa

yani bulutta bir arşiv yapmayacaksanız

size aylık 6 TL olan 100 gb paket bile yeterli olur

onlar yükledikçe sen indirip silersen yani bilmiyorum sizin kanallar belgeseler vb. içerikleri 4K mı alıyor yoksa 1080p mi

ama eğer 4k gibi yüksek dosya boyutu gerekiyorsa 2TB ve üstü de alabilirsin

piyasayı araştırdım bene tekrardan şuan en iyi fiyatları google sunuyor

Dosyaları uzun süre tutmuyoruz ve yayınlarımız 4K değil. Dediğin gibi 100, bilemedin 200 gb alan yeterli görünüyor. İleride yetmezse hesabı yükseltirim.

Google Drive için 2 seçeneğim var gibi:

1- Eğer maillere ulaşmadan sadece drive alanını görüp dosya yükleyecek ve indirecek kullanıcılar oluşturulabiliyorsa, bir kullanıcı oluşturup bu kulllanıcıyı dosya göndereceklere vereceğim.

2- Maile ulaşma yolu engellenemiyorsa tamamen bu iş için kullanacağım yeni hesap açıp dosya göndereceklere onu vereceğim.

" Live like Ali and Die Like Hussain "
Toplam Hit: 5488 Toplam Mesaj: 24
wetransfer dosya paylaşım sitesi mega.nz