folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Whatsapp Ve Facebook Bilgi Güvenliği

Whatsapp Ve Facebook Bilgi Güvenliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Malumunuz bir üre önce facebook whatsapp'ı satın aldı ve satın aldıktan sonra bilgi paylaşımı yapacağını açıkladı. bu olaydan sonra sosyal medyada bir ayar dolaşıyordu bu durumda gizliliğimizi sağlayabilmemiz için bende bu ayarı yaptım şu an zaten o ayar kaldırılmış durumda. Sorun bundan sonra başlıyor bu gün bir mesaj geldi tanımadığım bir numaradan şahısa numarasını tanımadığımı bana neden mesaj gönderdiğini kim olduğunu sordum(benzer hadiseleri daha öncede yaşamıştım). Mesaj gönderen kişi numaramı facebook uygulamasında görmüş fakat ne gariptir ki o numara hiç bir facebook hesabına kayıtlı değil (özellikle kontrol ettim şifre sıfırlama ekranında tanınmıyor diyor.) telefonda facebook uygulaması yüklü değil sadece whatapp yüklü hiç böyle birşey ile karşılaşan oldumu? olduysa çözebildi mi ? çözdüyse nasıl çözdü?

Konu ile ilgili whatsapp a mail attım cevap bekliyorum.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Whatsapp konuşmaları çift taraflı şifreleniyor vs diyor ama yalan. Konuşmalarda geçen kelimeler analiz edilip Facebook ve İnstagram reklamlarında kullanılıyor. Hatta Google Adsense reklamlarında bile çıkıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Whatsapp konuşmaları çift taraflı şifreleniyor vs diyor ama yalan. Konuşmalarda geçen kelimeler analiz edilip Facebook ve İnstagram reklamlarında kullanılıyor. Hatta Google Adsense reklamlarında bile çıkıyor.

aynen katılıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Tahmin : WhatsApp'e kaydolurken isim soyisim girmişsindir. Burdan eşleştirmiştir. Ya da arkadaşların benzer şeyi yapmıştır ve Facebook'ta WhatsApp arkadaş listelerini eşleştirip bir eleme yapmış öyle bulmuştur sistem.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Tahmin : WhatsApp'e kaydolurken isim soyisim girmişsindir. Burdan eşleştirmiştir. Ya da arkadaşların benzer şeyi yapmıştır ve Facebook'ta WhatsApp arkadaş listelerini eşleştirip bir eleme yapmış öyle bulmuştur sistem.

whatsapp ismi farklı facebook hesabı zaten yok yani arkadaşlardan birisi eşleştirdi desem öyle bir facebook hesabı zaten yok birde mesaj gönderen kişinin gördüğü isim orjinal ad soyad.

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Geçen telefonda konuşurken vialand dedim, bi baktim bikac gün sonra facebook reklamlarinda vialand var. Boku çıktı bu işlerin 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Geçen telefonda konuşurken vialand dedim, bi baktim bikac gün sonra facebook reklamlarinda vialand var. Boku çıktı bu işlerin 

Oha bukadarda lesh olunmaz

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Chrome Tarayıcı gerek masaüstünde gerek Android'te sürekli mikrofon dinlemesi yapıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Chrome Tarayıcı gerek masaüstünde gerek Android'te sürekli mikrofon dinlemesi yapıyor. 

Aynen hocam,

Özellikle nette aramadığım, hiç mesaj atmadığım anahtar kelimeler pat diye karşıma çıkıyor.

Mesela başka bir örnek vereyim, muhabbet ediyoruz yanımdakiyle,

iki hafta sonra berlin'e gidelim, ya da viyana da olur diyorum. Birkaç gün sonra booking com berlin'deki otellerin reklamı çıkıyor.

Androidin alternatifi de yok amk, harbiden rahatsız edici bir durum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

"Bu, bokun içinde boncuk aramak demektir."
    (Boklu boncuk reklamları belirmesin şimdi :s)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Aynen hocam,

Özellikle nette aramadığım, hiç mesaj atmadığım anahtar kelimeler pat diye karşıma çıkıyor.

Mesela başka bir örnek vereyim, muhabbet ediyoruz yanımdakiyle,

iki hafta sonra berlin'e gidelim, ya da viyana da olur diyorum. Birkaç gün sonra booking com berlin'deki otellerin reklamı çıkıyor.

Androidin alternatifi de yok amk, harbiden rahatsız edici bir durum.

Is bilen bi abimiz rootsuz cihazda asla sonlandiramadigimiz sistemin calismasi icin %100 gerkeli uyarisi aldigi bir service i rootlayip sildi ve sistemi calistirdi. Ve ne suprizki service olmadanda gayet super calisiyormus :) service in tek gorevi spylik

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 2937 Toplam Mesaj: 22
facebook whatsapp telefon numarası