folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Whatsapp Ve Facebook Bilgi Güvenliği

Whatsapp Ve Facebook Bilgi Güvenliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

XDA forumda o konuyla ilgili bi döküman okumuştum. Adam Google'a ait ne varsa siliyor sadece Google Play bırakıyor telefonda ve sürpriz şarj süresi 2 katına çıkıyor.

Android telefon öyle iPhone gibi alıp kullanmak için değildir. Alacaksın rootlayacaksın, sistem dosyalarıyla oynayacaksın vs derinlere inmek gerek. Zaten çoğu kullanıcı belli bi yerden sonra bıkıp iPhone'a geçiyor. Telefon bu bana hizmet etmek için var.

mkyb tarafından 11/Kas/16 21:36 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

XDA forumda o konuyla ilgili bi döküman okumuştum. Adam Google'a ait ne varsa siliyor sadece Google Play bırakıyor telefonda ve sürpriz şarj süresi 2 katına çıkıyor.

Android telefon öyle iPhone gibi alıp kullanmak için değildir. Alacaksın rootlayacaksın, sistem dosyalarıyla oynayacaksın vs derinlere inmek gerek. Zaten çoğu kullanıcı belli bi yerden sonra bıkıp iPhone'a geçiyor. Telefon bu bana hizmet etmek için var.

2 katian cikmasi normal abi arkada bi dunya alakasiz service calistiriyor wp aciyorsun yaninda 2-3 service daha calisiyor spylamak icin. Sonra cihaz kasiyor isiniyor deniliyor.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Bariz şerefsizliktir. Kapitalistliği zirveye çıkartmaktır.

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Öyle deme şimdi çok canım çekti. Acaba yarın telefonu cm 14.1'e upgrade mi etsem?? Ne güzel sıfır sistem yapmış 6.0 temiz kullanıyordum cihazı. Aklıma girdin şimdi bak. :)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

En iyisi yine sms'e donmek.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Geçen telefonda konuşurken vialand dedim, bi baktim bikac gün sonra facebook reklamlarinda vialand var. Boku çıktı bu işlerin 

Chrome Tarayıcı gerek masaüstünde gerek Android'te sürekli mikrofon dinlemesi yapıyor. 

Aynen hocam,

Özellikle nette aramadığım, hiç mesaj atmadığım anahtar kelimeler pat diye karşıma çıkıyor.

Mesela başka bir örnek vereyim, muhabbet ediyoruz yanımdakiyle,

iki hafta sonra berlin'e gidelim, ya da viyana da olur diyorum. Birkaç gün sonra booking com berlin'deki otellerin reklamı çıkıyor.

Androidin alternatifi de yok amk, harbiden rahatsız edici bir durum.

Siz ciddi misiniz? 

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Geçen lerde şuan hatırlamadığım bir yerde denk gelmiştim Gmail ve facebook tarayıcılarda sürekli açık durumda olduğu süre boyunca tüm internet hareketlerini logluyormus . Bunu engellemek için her seferinde çıkış yapıp sonra gerekli olduğunda giriş yapmak gerekliymis

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

o facebook öyle şeyler yapıyor ki aklın sınırlarını zorlar. 

android kullanıcıların smslerinden tut arama kayıtlarına kadar içerik dahil şekilde logluyor. 

iosta bu kısımlara erişemediği için loglayamıyor. 

denemek isteyenler için; facebook hesap yedeğini indirin, iletişim kısmında gönderilen alınan sms arama kayıtlarını görebilirsiniz.

tabi bu kısımda içerikler yok. zaten içerikleri gösterirse suç işlemiş sayılır götleri yemez alelade veri çalıyoruz demeye.

ayrıca bir kişinin sosyal medya kullanmasına gerek yok, yalnızca android telefon kullanması yeterli whatsapp bile kullanmasa google log analizi yapıyor.

ortak bağlandığın wifi üzerinden başka birisi face e girer, face bu bağlantıya bir reklam kimliği atar, sonra sen bir siteye girersin, facebok paylaşım butonu vardır, o buton senin tarayıcına çerez yerleştirir ordan facebook seni de loglamaya devam eder.

sen feys kullanmazsın arkadaşın başka bir arkadaşınla sohbet ederken senin numaranı gönderir adını yazar face tutar bu verileri analiz eder whatsappla eşleştirir google ile eşleştirir her türlü iş birliği yaptığı şeylerle eşleştirir senin profilini çıkarır.

facebook ve google ile uzunca bir süre hem android hem iphone kullanarak kafa kıracak derecede deneme yanılma yöntemiyle edindiğim sonuçlar bunlar.

araştırmalarımda konuştuğum bir arkadaşın ağzından alıntı; facebook mesajlar da öyle bir yapay zeka var ki, bir kızla erkek yeni konuşmaya başladıklarında biz onların ileride sevgili olup olamayacağını bilebiliyoruz. 

mobilim örnekler daha da çoğaltılabilir. 

edit: androidde erişimleri engellemek için yeni sürümde uygulama izinleri mevcut. 

tarayıcı bazlı engellemek içinse facebook ve googleın js dosyalarını engellemek gerekir.

tabi bunlar bir kısım şeyleri engeller ama tamamını engellemek oldukça zor. çünkü 3310 kullansanız bile yanınızdaki arkadaşınız sizinde dahil olduğunu içerikler paylaşmaya devam ediyor ister istemez.

yani sen 3310dan sms atıyorsun ama adamın telefonu android. yine senin verilerine erişilmiş oluyor.

neyse.

cankol tarafından 11/Kas/16 23:04 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Firefox kullanan arkadaslar Noscript, policeman, privacy badger 3 lusunu kurarsa google a karsi mukemmel bir savunma elde etmis olur ben kullaniyorum izinlerimi siteye ozel yapiyorum. Istemedigim hic bir sitede resim buton bile yuklenmiyor :)

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Güvenlik konusunda iOS'u tek geçerim. Hangi uygulama nereye erişecek erişmeden önce bana soruyor Red etsem bile uygulama çalışıyor. 

Şimdi ne var Android'te yapıyor diyeceksiniz ?

Android'te soruya Red etsem uygulama çalışmıyor ve çıkıyor. 

İşte bu Apple'ın uygulama geliştiricileri üstündeki baskısının sonucu. Ya düzgün yaz yada markete koymam diyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2964 Toplam Mesaj: 22
facebook whatsapp telefon numarası