Wifi Dağıtma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

Arkadaşlar,

İnterneti resimdeki gibi dağıtmak istiyorum.

Sorun şu çalışanlar yönetim ağına bağlansın, müşteriler müşteri ağına

iki ağdaki bilgisayarlar birbirini görmesin bu durumda "?" cihazın ismi nedir.

Şimdiden teşekkürler

Elevator
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

bilen yok mu

up

Elevator
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

access point

http://www.scroll.com.tr/95945/access-point-ve-router-nedir-arasindaki-farklar-neler/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek

Müşteri ismini verdiğin bir access point kurduğunda işini görecektir yaptığın işlemler

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

hacı farketmemişsin de resimlerin gözükmüyor bizde. bi yere upload ediver sana zahmet

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

ikinci cihaza ihtiyacın yok. fazladan ssid oluşturmaya olanak sağlayan modemler vardı. airties ın bi modeli vardı sanırım bende emin değilim. asıl ssid ve ek olarak 4 tane daha oluşturabiliyordun. toplam 5 farklı wifi, 5 farklı şifre olanağı veriyordu yani.

ayarlarında "kullanıcı izolasyonu" diye bişey vardı onu işaretlemezsen herkes aynı ağdaymış gibi birbirini görebiliyor, işaretlersen iki farklı modem gibi izole ediyordu.

ttnetin verdiği hipernetler için olan zte modem olabilir, yine ttnetin fibernet için verdiği tılgın modem olabilir

yahut airtieslerden birinde olabilir. belki de hepsinde vardır. evde olmadığımdan arayüze bakıp haber edemiyorum..

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

na bak

http://airties.com/product-details.asp?pn=Air%204452&i=3&ci=104&cat1=Kablosuz+%C3%9Cr%C3%BCnler+&cat2=Eri%C5%9Fim+Noktas%C4%B1%2FRouter%2C+Mesh+Noktas%C4%B1%2C+Disk+ve+Yaz%C4%B1c%C4%B1+Sunucusu&dil=tr

Misafirler için ayrı ve güvenli Kablosuz Ağ
    VLAN (Virtual LAN) ve Çoklu SSID desteği sayesinde misafir kullanıcılar kablosuz ağa bağlanıp internete erişebiliyor, fakat özel bilgilerin bulunduğu genel şirket ağına erişemiyor. Bunun için tek yapmanız gereken Air4452 üzerinde misafirler için ikinci bir kablosuz ağ oluşturup, bu kablosuz ağı ayrı bir VLAN olarak tanımlamak. Böylece misafirler şirket ağından farklı bir sanal ağ üzerinden internete erişebilirken, şirket dosyalarına erişemiyor

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    noname bunu yazdı

ikinci cihaza ihtiyacın yok. fazladan ssid oluşturmaya olanak sağlayan modemler vardı. airties ın bi modeli vardı sanırım bende emin değilim. asıl ssid ve ek olarak 4 tane daha oluşturabiliyordun. toplam 5 farklı wifi, 5 farklı şifre olanağı veriyordu yani.

ayarlarında "kullanıcı izolasyonu" diye bişey vardı onu işaretlemezsen herkes aynı ağdaymış gibi birbirini görebiliyor, işaretlersen iki farklı modem gibi izole ediyordu.

ttnetin verdiği hipernetler için olan zte modem olabilir, yine ttnetin fibernet için verdiği tılgın modem olabilir

yahut airtieslerden birinde olabilir. belki de hepsinde vardır. evde olmadığımdan arayüze bakıp haber edemiyorum..

Bildiğim kadarıyla 4-5 yıllık bütün modemlerde var hocam bu özellik . Bu konuya cevap yazdım diye düşünüyordum hatta bunları yazmak için girdim de gitmemişse demek ki yazdığım.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek
    fifsonic bunu yazdı

Müşteri ismini verdiğin bir access point kurduğunda işini görecektir yaptığın işlemler

Bu durumda diyelimki müşteri ağına yani accespointe bağlı 3 bilgisayar var

kablosuz modemin ip listesinde (mac adres) listesinde bu bilgisayarlar görünür mü yoksa sadece accespointin mac adresimi görünür.

yada hepsimi görünür

Elevator
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    alfa13 bunu yazdı
    fifsonic bunu yazdı

kablosuz modemin ip listesinde (mac adres) listesinde bu bilgisayarlar görünür mü yoksa sadece accespointin mac adresimi görünür.

yada hepsimi görünür

sen neyin peşindesin hacı kolay çözümü verdikya :D

sana hangisi lazım? AP mac adresi mi tüm adresler mi görünsün istiyorsun?

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    alfa13 bunu yazdı
    fifsonic bunu yazdı

yada hepsimi görünür

sen neyin peşindesin hacı kolay çözümü verdikya :D

sana hangisi lazım? AP mac adresi mi tüm adresler mi görünsün istiyorsun?

Modem sadece ap nin mac adresini görsün ap den ip alan bilgisayarların mac adresini görmesin istiyorum. Bu mümkümüdür

Elevator
Toplam Hit: 6149 Toplam Mesaj: 20