Wifi Duck

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Bunu U3 belleklerle yapardık zamanında...

senin dediğin şey bilgisayara usb yi taktıgın gb autorun ile istediğin exeyi çalıştırmak degilmiydi?

u3 belleklerde hid klavye özelligi yok diye biliyorum

YT video'ların baktım da kafama takıldı, bu cihazı Laptop'a takıyor, laptop'a takmakla Masaüstü PC'sine takmak arasında fark var mıdır? 

netice itibariyle Laptop klavyesinin daha kolay bozulabilen bir yapısı var, dolayısıyle 2. klavye olarak harici takılması kolay anlaşılabilir.

lâkin, MasaÜstü PC'si için aynı şey, kolayca klavye bağlamak açısından söylenebilir mi? hiç 2 klavyeli Masaüstü PC'si görmedim. ``. laptop için böyle bir zayıflık mı var ki..

RitmFarbRacourci tarafından 22/Şub/21 18:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

https://www.youtube.com/watch?v=72a85tWOJVY

https://www.youtube.com/watch?v=yYcNi9hKxDk

bu tarz ürünlerden üretmeyi düşünüyorum bende, pcye bluetooth ile veya wifi ile bağlanabilmesini düşünüyorum :) (wifi de suan senin bahsettiğin dongle ile olacak, wifi duck u template olarak kullanıyor olacağim.)

https://www.youtube.com/watch?v=acJ6gufBN_A

rakkoc tarafından 23/Şub/21 00:52 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

HID interfce için : https://gist.github.com/MightyPork/6da26e382a7ad91b5496ee55fdc73db2 

burada topluyorum note defterim gibi oldu :p

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Olay sadece HID emülasyonu ise esp8266 ile başardığını söyleyen biri var: https://github.com/cnlohr/espusb/wiki/Getting-Started-Guide

bunu acaba bu proje içinde kullanabilmem mümkünmüdür bilgisi olan varmı beni yeşillendirebilirmi ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arduino micro aldım gün içerisinde denemeye başlayacam 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

USB arabirimi basitçe https://urun.n11.com/diger/stm32f103c8t6-arm-gelistirme-karti-stm32-stm32f103-arduino-P456210082 ile çözebilirsiniz. Yalnız yanında st-link v2 almanızı ve piyasadaki yanlış üretim bluepill'lerden birine denk gelmemek için dua etmenizi tavsiye ederim.

Bluepill ile esp8266'yı birbirlerinin Rx-Tx pin'lerinden bağlayıp Seri İletişim sağlayabilirsiniz.

Senin mesajlar ayrı bi Güzel oluyor ya. 

çok genel olacak ve  foto da atamayacağım ama, bu Cip'lerdeki RAW Ayağı ne için kullanılıyor?  (bu konudaki video'ların birinde gördüm.)

Rx,Tx ,  bunlar Seri/Paralel iletim için için ayaklar. 

Vcc ,  bu Gerilim-Akım vermek için.

gnd ,  bu da toprak demek. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

https://www.youtube.com/watch?v=IDlcxLQ1SbY  bunu da ekliyim

https://www.youtube.com/watch?v=L7EqKJ02lK4

rakkoc tarafından 27/Şub/21 03:10 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

hacı aslında yapılabilir ama asıl önemli olan bende her tuş için programlanabilir olması yani arayüz yazılımının kalitesi önemli  ben anlamam yazılımdan elektronikten kendimce takılıyorum ama bu üşlerden para kazanırsan sırf fikir verdim diye blue labelini alırım :)))) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    KaptaN bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

hacı aslında yapılabilir ama asıl önemli olan bende her tuş için programlanabilir olması yani arayüz yazılımının kalitesi önemli  ben anlamam yazılımdan elektronikten kendimce takılıyorum ama bu üşlerden para kazanırsan sırf fikir verdim diye blue labelini alırım :)))) 

Bro benim asil kafamda ki kendim özel bir klavye yaparak {[()]} !%$# karakterlerini tek tuşta yapmak idi, sayilar ile F tuşlari arasina bir dizi bu krakterleri koyarak kendi işimi görmek için istiyordum. copy paste gibi tuşlarıda oraya gömeceğim. 

ses, mouse scrol ve bazı macro tuşlardı düşünüyorum. Ayni mercedes araclarda m3 koltu tuşları gibi düşün. Start macro tusuna klavyeden basacaksin, o an klavyede yatıklarini kaydedecek. bunu m1 diye kaydedeceksin. sonra m1 e bastikca o macro calisacak. (PC de bir arayuz olmadan calisin istiyorum)

birde en önemlisi 4 cihaz kullanıyorum. 4'üne de aynı anda bağlanacak tek tuş ile swich edeceğim. Logitech'e bu özelikte bir klavye kullaniyorum gerci onda 3 tane var. sorunu ayni anda bağlı kalmıyor. 2 cihaz arasinda sık sık geçiş yapinca macos bu bluetooth cihaz benim ile taşak geciyor diyip bağlantiyi kapatiyor. tekrar pair etmek gerekiyor. Bu yuzden ben 2-3 tane bluetooth modulu koyarim diyorum. her modul bir cihaza bağlanıp bağlı kalır. kopart - tekrar bağlan ile uğraşmam.  (logitech'in logi option üzerinde ki api sinden o an mouse'un nereye swich yaptiğini da bulursam off off off, otomatik geçiş yaptiririm)

Sonrasinda aklima geldi işte 3 bluetooth 1 wifi olarak yaparim. cihazlarin 2 si mac, 1 notebook, 1 desktop. Desktop da projeksion cihazi var. bu konuyu görünce işte ona wifi li bağlama yaparsam evin her yerinden wifi ile yönetirim demeye başladim.

Birde cihaz bir sd kart koyup internal keyloger düşünüyorum. ne zamanlar kullanilmiş. kim kullanmiş vs yi bir text dosyasinda tutayim.

Basit bir sifreleme yöntemi ile sifrelenmiş olark (extrem guvenlik önlemlerine gerek yok) Google Auth Private keyleri gömerim. Klavyenin üzerinde ki 2x16 displaye den kraken'i, binance yi sectiğimde o kuruma ait olan google auth totp'sini otomatik girer. 

Belki ileride bir password manager da eklenir. 

Tabi bu kadar özelliği arduino üzerinden sürmeye kalktiğinda tuş kombinasyonlari için vs farkli planlar gerekiyor. Orada keyboard'i matrix olarak değilde bir shift registery üzerinden sürmek vs gerekecek.RGB led vs de düşünürsem dehşet bir klavye olur da satişi pek mümkün olmaz böyle bir seyin maliyeti yaklasik 1.5k civarinda olacaktir. 3d baskısı vs de olduğu için.

ilk denemeleri için bir arkadsdan midi keyboard tazi bir ürünü istedim burada bana tatava yapti :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Bro benim asil kafamda ki kendim özel bir klavye yaparak {[()]} !%$# karakterlerini tek tuşta yapmak idi, sayilar ile F tuşlari arasina bir dizi bu krakterleri koyarak kendi işimi görmek için istiyordum. copy paste gibi tuşlarıda oraya gömeceğim. 

ses, mouse scrol ve bazı macro tuşlardı düşünüyorum. Ayni mercedes araclarda m3 koltu tuşları gibi düşün. Start macro tusuna klavyeden basacaksin, o an klavyede yatıklarini kaydedecek. bunu m1 diye kaydedeceksin. sonra m1 e bastikca o macro calisacak. (PC de bir arayuz olmadan calisin istiyorum)

birde en önemlisi 4 cihaz kullanıyorum. 4'üne de aynı anda bağlanacak tek tuş ile swich edeceğim. Logitech'e bu özelikte bir klavye kullaniyorum gerci onda 3 tane var. sorunu ayni anda bağlı kalmıyor. 2 cihaz arasinda sık sık geçiş yapinca macos bu bluetooth cihaz benim ile taşak geciyor diyip bağlantiyi kapatiyor. tekrar pair etmek gerekiyor. Bu yuzden ben 2-3 tane bluetooth modulu koyarim diyorum. her modul bir cihaza bağlanıp bağlı kalır. kopart - tekrar bağlan ile uğraşmam.  (logitech'in logi option üzerinde ki api sinden o an mouse'un nereye swich yaptiğini da bulursam off off off, otomatik geçiş yaptiririm)

Sonrasinda aklima geldi işte 3 bluetooth 1 wifi olarak yaparim. cihazlarin 2 si mac, 1 notebook, 1 desktop. Desktop da projeksion cihazi var. bu konuyu görünce işte ona wifi li bağlama yaparsam evin her yerinden wifi ile yönetirim demeye başladim.

Birde cihaz bir sd kart koyup internal keyloger düşünüyorum. ne zamanlar kullanilmiş. kim kullanmiş vs yi bir text dosyasinda tutayim.

Basit bir sifreleme yöntemi ile sifrelenmiş olark (extrem guvenlik önlemlerine gerek yok) Google Auth Private keyleri gömerim. Klavyenin üzerinde ki 2x16 displaye den kraken'i, binance yi sectiğimde o kuruma ait olan google auth totp'sini otomatik girer. 

Belki ileride bir password manager da eklenir. 

Tabi bu kadar özelliği arduino üzerinden sürmeye kalktiğinda tuş kombinasyonlari için vs farkli planlar gerekiyor. Orada keyboard'i matrix olarak değilde bir shift registery üzerinden sürmek vs gerekecek.RGB led vs de düşünürsem dehşet bir klavye olur da satişi pek mümkün olmaz böyle bir seyin maliyeti yaklasik 1.5k civarinda olacaktir. 3d baskısı vs de olduğu için.

ilk denemeleri için bir arkadsdan midi keyboard tazi bir ürünü istedim burada bana tatava yapti :)

sen bana bu projeden bahsetmedinki bana müzik  yapıcam dedin bende sen yapmazsın boşuna alma dedim değmez dedim :D 

Toplam Hit: 4309 Toplam Mesaj: 35
wifi duck hid