Wildfire Android 2.2 Güncellemesi TR

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR_ip
    TR_ip's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar

Kullanan arkadaslar varmı bilmiyorum ama Kullanmış Olduğum  HTC Wildfire ve Desire Telefonlarıma  Android 2.2 güncellemesi türkiyedeki cihazlara gelmiştir bilginize :) Su an itibariyle sistemyazılım güncellemelerini denetle dediğinizde direk indirmeye başlayacaktır....

Yedek almayı unutmayın.. 

Kontakt : TR_ip@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek

1-2 gündür kullanıyorum, değişen çok bir şey yok.bir kaç küçük ek özellik eklenmiş.herkeste oldumu bilmiyorum ama benim şarj ömrüm yarıya indi.

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR_ip
    TR_ip's avatar
    Erkek

Aslında baya bir değişiklik var mesela yazılımları artık telefon hafızasına kurmak zorunda değilsin sd karta kurabiliyorsun....  Wifi tarayıcı eklenmiş yeni artı gps yazılımı var bitane... :) Pil ömrünü yarin anlcaim..

Kontakt : TR_ip@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

wildfire pil ömrü ile ilgili düşünceleriniz neler ?2 gün önce aldım

http://yigitdemirag.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

desire var elimde, sistemi düzgün kullanmayı bilir ayarlarını yaparsan 2 gün sorunsuz gidiyor...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

desire var elimde, sistemi düzgün kullanmayı bilir ayarlarını yaparsan 2 gün sorunsuz gidiyor...

wildfireda da aynı şey geçerli sanırım hocam, desire a param yetmedi wildfire aldım, memnunum, programlama için C# C++ Java Phyton gibi dillerin düzenlenmesini sağlayan Touchqode adlı programı arıyorum ama bulamadım henüz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

wildfire kullanıyorum.

benim tel yurtdışından geldi morelocale ile türkçe kullanıyorum. hala destekliyor mu?

güncellemeden sonra şu an kullandığım programları kullanabilecek miyim?

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

şarj ne kadar gidiyor hocam?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Yeni pakette hala market olmadığından dolayı custom rom kullanıyorum. WildPuzzleROM_v7 ve VillainRom kullanıyorum. İkisi arasındaki en iyisi WildPuzzleROM_v7. Çünkü v7 son avrupa sürümünden çevrilmiş konumda stabil ve kararlı. v8.11 de var ama çince sürümden çevrildiği için kurulamıyor. Enazından ben kuramadım. Pil durumu bence iyi, 2 gün. Hatta standby da bırakırsam sanırım 3 günü de rahatlıkla görebilir çünkü sabah öğle akşam canım sıkıldıkça netteyim...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

ayarların neler hocam ;

Bağlantıyı ve widget güncellemelerini  wifi ile mi yoksa wifi + şebeke bağlantısı kullanarak mı yapıyorsun

gps kapalı mı ?

advaced task manager kullanıyor musun ?

genel güç ayarların ne şekilde ? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

anubisx bunu yazdı:

ayarların neler hocam ;

Bağlantıyı ve widget güncellemelerini  wifi ile mi yoksa wifi + şebeke bağlantısı kullanarak mı yapıyorsun

gps kapalı mı ?

advaced task manager kullanıyor musun ?

genel güç ayarların ne şekilde ? 

Benim ayarlarım şöyle:

- Bağlantım sadece wifi ile. Zaten artık şebekeye neredeyse hiç ihtiyaç duymuyorum. Gittiğim heryerde wifi bağlantısı var. Cafe olsun arkadaşlar falan olsun...

- Bende normal widgetler haricinde ekrane ekstra olarak güç kontrolü widgetini çıkarttım. İstediğim zaman wifi yi istediğim zaman gpsi istediğim zamanda genel güncellemeleri alabiliyorum. Yani o ayarlar bende manual...

-Advanced task managerda bakmadan önce, telefonun hafızasının boşluğuna dikkat ediyorum. Gerek hız babında gerekse lüzumsuz bağlantılar anlamında bundan kaçınmaya çalışıyorum çünkü ilk başlarda okuduğum makalelerde bu yönde sorunlar olduğu, bu oyunlardaki hit list, top 100 listeleri falan kayıt için kontrolsüz bağlandığını okumuştum. Zaten buyüzden bütün bağlantı ayarlarım manual. Bu neüdüğü belirsiz programların birde facebook aracılığı ile mail toplayıp spam attığınıda okumuştum. O yüzden andoid markette 4-5 yıldız almayan programları yüklemekte biraz çekimserim...

Daha sonra evet "advanced task manager" kullanımı yerine "and explorer" kullanıyorum. Biraz görsel bakımdan zayıf ama boyutu küçük ve her istediğimi yapabiliyorum. Görsel olarak hafızada olan dosyaları azçok aklımda tutarım. Yeni program yükleyip sildiğim zaman arkasında bıraktığı dosyaları falanda silerim.

-Gücellemeler önemli... Her okuduğuma duyduğuma inanmamakta fayda var. Overclock faslının (yok 786Mhz falan oldu gibi...) işlemciyi çok zorladığı kanaatindeyim. Hatta pili zamanından önce ömrünün bitmesini sağlıyor. Zaten uygun kullanımda hızının yerinde olduğunu düşünüyorum.

Anlattığım gibi güç ayarlarım bu şekilde. Birde unutulmamalıdır ki ekran ayarlarında ekran parlaklığı otomatik olursa daha iyi olur. Çünkü ışığın fazla olduğu ortamlarda da ekranın parlak olmasına gerek yok bence. Onu zaten telefon optik button ile algılıyor. Çok kullanışlı bişey bence. Ama oda yakar pilden derseniz ekran ayarlarını en kısık seviyede tutmanızda fayda var. Arttırmak istediğiniz noktada yukarıda belirttiğim gibi güç kontrolü widgetinden arttırabilirsiniz hemen.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Tek çekincem var oda adobe flash açıklama yaptı. İleriki zamanlarda işlemcisi 1GHz in altındaki telefonlara destek verilmeyeceği yönünde çünkü kaldıramıyor wildfire ın işlmcisi. Umarım bu custom rom lar ile de bu sorun halledilir...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
Toplam Hit: 3047 Toplam Mesaj: 20