folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Win 10 Büyük Harf Küçük Harf Ayrımı Yapmıyor

Win 10 Büyük Harf Küçük Harf Ayrımı Yapmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Arkadaşlar windowsta dosyaları yedekliyordum

AB_xyz.xxx
    ab_kyz.xxx

biçiminde iki dosya grubu var

bunları başka bir hdd ye aktarırken ayn isimde iki dosya var diye AB_xyz.xxx yi ab_kyz.xxx üzerine yazmaya çalışıyor 

nasıl oluşmuştur ? nasıl aşarım bu durumu?

Şimdiden teşekkürler

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

windowsta bu ayrım yok linuxta , macos ta var

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

vardır

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Adam yok diyor hala vardır diyorsun. Varsa söyle yöntemini biz de bilelim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Adam yok diyor hala vardır diyorsun. Varsa söyle yöntemini biz de bilelim.

Canımın içi, eregen gibi atartlanmana gerek yok... sidik falan yarıştırmıyoruz..

Bilgi edinmeye çalışyoruz...

https://www.howtogeek.com/354220/how-to-enable-case-sensitive-folders-on-windows-10/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Sayende aydınlanmış olduk :) Eskiden hiç yoktu yarım yamalak da olsa 2018'de gelmiş. Bu haliyle de çok kullanışlı değil bence. Toplu dosya isimlendirme programlarıyla dosya isimlerini değiştirmek daha mantıklı gibi. Windows'a hiç güvenmiyorum diski başka bilgisayara takarsın, o bilgisayarı formatlarsın sonra bir bakmışsın mal windows aynı dosyalardan birini yok etmiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

işin garibi aynı isimde dosyalar mevcut..  case sensitive olarak

konumunda yenilerini yapamıyorum

kopyalayacağı yerde de yapamıyorm

2014 yılında oluşturulmuş dosyalar

komutu ( fsutil.exe ) bi türlü çalıştıramadım düzgün..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Linux bash desteği yüklü mü?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

takip edelim. Güzel konu.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Linux bash desteği yüklü mü?

O nedir?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Büyük küçük harf ayrımı mı yapılamıyor yoksa "AB_xyz.xxx yi ab_kyz.xxx üzerine yazmaya çalışıyor" diyerek bambaşka bir sorundan mı bahsediyorsun?

Diğer yandan dosyaların adlarının nasıl değerlendirileceği işletim sisteminden çok dosya sistemi ile alakalı. Bu "başka bir hdd" diye bahsettiğin diskin dosya sisteminin bu istediğini desteklediğinden emin olmalısın. Örneğin bu diskte FAT32, exFAT gibi dosya sistemi kullanıyorsa herhangi bir Windows ayarı ile bunu değiştiremezsin, dosya sisteminin kabiliyetini aşan bir durum.

anlıyorum.
Toplam Hit: 2362 Toplam Mesaj: 24
büyük harf - küçük harf case sensitive windows 10