Windows 10 Hakkındaki Düşünceleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neredeniz
    neredeniz's avatar
    Erkek

merhabalar, 

windows 7 yi sorunsuz bir şekilde 5 yıldır kullanıyorum. bir değişiklik yapıp windows 10 u denemek istiyorum, fakat kullanmaya başlamadan önce aklımdaki bazı konularla ilgili sizlerin fikirlerine ihtiyacım var. driverlerde ve güncel programlarda uyumsuzluk yaşanıyor mu? bir ikincisi MMORG oyun oynuyorum online, kurulumunda sıkıntı yaşar mıyım?

bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibidir.

işlemci : intel core 2 duo cpu t6400 @2.00 GHz

yüklü bellek : 4,00 GB

Hard disk: 250 Gb

ekran kartı : NVIDIA GeForce 9600M GT 512 MB

işletim sistemi : windows 7 (crackli)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Windows 10 build 10586.0.TH2_RELEASE yayınlanacak yakında. MSDN TR iso dosyası  olarakta sunulacak. Birkaç gün bekleyip iso dosyasını indirerek Windows 7 üzerinden yükseltme yapıp lisans işini halledin. Sonrasında sıfır kurulum yaparsınız. Yazdığım sürümden şuanda ki kullanıcıların yorumları gayet iyi yönde. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

İğrenç Rezalet felaket. Benim görüşüm tabi :) ben sevemedim 10 u yükledim hemen geri 7 ye döndüm :) 

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

10 10 numara 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

yükseltme yaptım diye mi bilmiyorum ama bilgisayarın resmen anasını sikti.direk windows 8.1e döndüm.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Çıktığından sonraki hafta içerisinde kurdum (Ağustos ayında). Aktivasyonu 7'den yükseltme ile gerçekleştirdim. Sonra kendi yazılımından indirdiğim iso ile temiz kurulum yaptım. Önceki legal değildi. O günden beri ne aktivasyon problemi oldu ne bir şey.

O günden beridir toplasan 3 defa mavi ekran aldım. Ama bunun o esnadaki yazılımlarla alakalı olduğunu tahmin ediyorum. İlk gün kurduğum driverlar ile devam ediyorum. Bu arada cihaz 7 yıllık bir laptop bunu da belirteyim. 10 sene önceki oyunları oynuyorum. Uyumsuzluk problemi yaşamadım. Olan ufak tefek şeyleri de basit fixler ile çözebiliyorsun. Öyle çok yazılım vs. kullanmıyorum. Bu sebeple onların uyumluluğu var mı yok mu bilemem.

Bahsettiğin sistemin özellikleri benim sistemin kabaca iki katı diyebilirim. Ben problem yaşamıyorsam muhtemelen sen de yaşamazsın. 

Yükseltme Windows'a yama atmak gibi gerçekleşiyor. Bu gerçeği unutmayın. Önce yükseltip cihaz aktivasyonu sağlanmasına izin verin. Sonra iso indirip temiz kurulum yapın. Yükseltme rezil bir şey. C'ye bir klasör içerisinde yeni özellikleri ekliyor, o dosyalar bozulursa ya da bir sııntı olursa sıçtınız. Ben deneme maksatlı yükseltmeden sonra o klasörden 1-2 şey sildim. Sistem aynen 7'ye döndü. 7 üzerien tema atmışsın gibi oluyor. Bu sebeple ben önermiyorum. En iyisi aktivasyon sonrası temiz kurulum.

Austen tarafından 10/Kas/15 13:19 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Henüz kurmak nasip olmadı.. İşyerinin laptopa kurcağım da da Bu UEFİ ye nasıl erişiliyor yahu bileniniz var mı?.. Acer Aspire V3 772G

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Belki kullandığım makinenin iyi olmasından fakat bencede gayet stabil kullanımı kolay. Özellikle hibernate i kapadıktan sonra hızına yetişemiyorum diyebilirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Yüekseltme konusunda söylenenler birebir doğru. Önce yükseltme ve aktivasyon, sonra temiz kurulum.

Win10 bence, WinXP-Win7-Win8 karışımı olmuş. Üstüne de bazı görsellikler eklendi mi olay bitmiş. Güzel bir sistem olduğu kesin. Kararlı çalışıyor.

Tablet modu da, çayın yanındaki şeker olmuş.

Kesinlikle denemekte fayda var. Beğeneceğinizi düşünüyorum. Kaldı ki ben, XP'den win10'a geçtim. Şu an evdeki bilgisayarda XP, okuldakinde 10 kullanıyorum. :))

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Ofiste bulunan 6 bilgisayarı yükseltme ile yeni sürüme geçirdim. 4 tanesi i7 2 tane intel core 2 duo 

Hiçbirinde sıkıntı yok şu anda sadece "bazen" açılırken çok bekletiyor onun dışında problem yaşamadım. Ama kesinlikle sıfırdan kurulum yanlısıyım.

Kendi laptobum i5-3210m işlemci, 16 gb ram, 610m ekran kartı var. Win 7,8,8.1 hepsinide kullandım şu anda en hoşuma giden Win 10 oldu. 

Örnek olarak diğer işletim sistemlerinde League Of Legends de 40 50 fps alırken şu anda 140 fps görüyor.

Grand Theft Auto 5 de 20 fps alırken şu anda en az 30 35 alabiliyorum

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Genel itibariyle iyi olsada salaklıkları var. İdare ediyoruz işte.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2448 Toplam Mesaj: 31
windows 10