Windows 10 Hakkındaki Düşünceleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

sürekli bir donma var. ses devam ediyor ama görüntü donuyor. Çözemedim bir sürü şey denedim yok :/ iAtkos sipariş geçtim EC hackintosh akar

Almanya Fatihi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    BLank bunu yazdı

Linux varken Windows mu kullanılır?

Yazılım desteği için mecburen.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    BLank bunu yazdı

Linux varken Windows mu kullanılır?

Yazılım desteği için mecburen.

Cip varken ferrari'ye binilir mi gibi bir soru olmuş bu. Kullanım alanına, ihtiyacına göre  kullanacağın OS değişir.

Blue Screen of Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bence birkaç ufak sorunu haricinde mükemmel.

Bazı setupları admin modda çalıştırmak gerekiyor başka bir sıkıntı yaşamazsın.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

yükseltme yaptığımda ciddi performans kayıplarıyla karşılaştım. fakat temiz kurulum yapınca aynı makinede win 7 gibi sorunsuz ve aynı hızda çalışmaya devam ediyor. win7den kötü değil fakat artısını da görmedim tabi ben ev kullanıcısıyım. teknik bilgiye sahip arkadaşların yorumlarıyla belki öne geçer.

tekrarlayayım, temiz kurulumla yükseltmeli kurulum arasında dağ gibi fark var.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neredeniz
    neredeniz's avatar
    Erkek

riske giremedim ve flashtan kurdum, ilk gzüme çarpan kusuru wifi de kopmalar oluyor ufak tefek video izlerken donmalara neden oluyor. başka da bir sorun göremedim..

birde indirdiğim iso'dan mıdır nedir internet tarayıcılarında sureklı reklam çıkıyor alttan alttan

neredeniz tarafından 05/Oca/16 15:44 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Win10 efsane edge sorunlu o kadar , sikindirik linuxla kıyas kabul etmez

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Ses kartımı hala destelemiyor, beni üzüyor

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Daha önce yazmıştım konuya, yine yazayım aylaklık bu ya :))

Okuldaki bilgisayara kurulu ama tabii evdeki gibi kullanamıyorum okuldakini. Bir kaç gün önce eve de kurdum. Microsoftun sitesinden indirip crackledim full çalışıyor şu an. Güncellemeler kapalı tabii. Piyasada inanılmaz bilgi var 10 ile ilgili. Kesinlikle, öyle ayar yapamama, kendine göre şekillendirememe sorunu yaşamadım. Bence Microsoft iyi iş çıkarmış Win10 ile. İzlenimlerime gelince;

Öyle aman aman hızlı değil ama kararlı. Yolunda, sağlam adımlarla ilerleyen, acelesi olmayan bir adam gibi adeta. Win 7'ye göre bir çok ayar daha kolay, görsellik win 7-8-xp karışımı bence.

Evdeki makine 6 yıl öncenin Toshibası. Satellite L500 modeli. XP ile oynayamadığım oyunları 10 ile oynuyorum. Tabii XP 32 bit, bu 64 bit farkını ve ram kullanımını gözardı etmiyorum bunu yazarken. Ancak bence, gerçekten sistem kaynaklarını en optimal kullanan OS, Windows ailesi içinde Windows 10'dur. 

Yılların XP kullanıcısı olarak işletim sistemi değiştirdiğimi çok farketmedim bile diyebilirim.

Özetle; Öneririm.

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Şuan yaklaşık 8 yıllık vista yüklü bir laptop kulanıyorum felaket kasılıyor bu kasıntıların vista dan kaynaklandığını düşünüyorum. Laptop core duo 2 @2ghz  , 1 gb ram , geforce 8400m ekran kartına sahip. Sizce Windows un hangi sürümünü yüklemeliyim ?

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
Toplam Hit: 2444 Toplam Mesaj: 31
windows 10