Windows 8.1 Ve Visual Studio 2013?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Bootcamp ile mac os un yanında windows 8.0 kurdum ancak windows tan istediğim performansı alamadığımı görüyorum.. İşlemci fanı genelde çalışıyor, mac de daha az çalışıyor... bu da aradaki farkı gösteriyor tabii ..

sorunum şu.. şuan windows 8.0 ve visual studio 2012 yüklü. visual studio dan bir proje açmaya kalktığımda abartısız 20 dk bekliyorum.. debug yapınca da 5 dk falan kendine gelemiyor.. 

muhtemelen visual studio 2012 nin kurulumunda problem var.. beni c# dan soğuttu bunlar :)

şimdi ben parallel desktops ile windows 8.1 ve visual studio 2013 kurmak istiyorum..

daha önce birinde vs 2013 gördüm ama çok fark görünmüyordu 2012 ile ama performans açısından kullananların fikirleri nedir?

windows 8.1, windows 8.0 a göre daha iyi mi? yoksa windows 7 mi kurayım?

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Selamlar,

Bootcamp ile mac os un yanında windows 8.0 kurdum ancak windows tan istediğim performansı alamadığımı görüyorum.. İşlemci fanı genelde çalışıyor, mac de daha az çalışıyor... bu da aradaki farkı gösteriyor tabii ..

sorunum şu.. şuan windows 8.0 ve visual studio 2012 yüklü. visual studio dan bir proje açmaya kalktığımda abartısız 20 dk bekliyorum.. debug yapınca da 5 dk falan kendine gelemiyor.. 

muhtemelen visual studio 2012 nin kurulumunda problem var.. beni c# dan soğuttu bunlar :)

şimdi ben parallel desktops ile windows 8.1 ve visual studio 2013 kurmak istiyorum..

daha önce birinde vs 2013 gördüm ama çok fark görünmüyordu 2012 ile ama performans açısından kullananların fikirleri nedir?

windows 8.1, windows 8.0 a göre daha iyi mi? yoksa windows 7 mi kurayım?

hocam windows 8 windows bile deil.8.1 i kur çok farklar var.performans olsun tasarım olsun güvenlik olsun..8.1 i tek geçerim

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamam hocam 8.1 kurayım o halde.. vs için 2013 kullanan var mı? yoksa 2010 a mı geri dönsem

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

hocam bence virtualbox veya vmware falan denesen belki daha iyi performans alabilirsin

hiç denemedim, mac'ım yok, sadece bir fikir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bu parallels desktop o tarz bir şey hocam zaten.. iso ile kurulum yapıyorsun.. ben bootcamp ile ayrı kurmuştum ama parallels desktop daha pratik..

bu arada windows 8.1 orjinal link var mı? bi konuda arkadaş paylaşmış ama silmiş.. çok eski olmayan ve sağlam olan?

bu windows 8.0 yüzünden harici harddiski kullanamıyorum.. eskiden arada bir görüyordu ama şimdi hepten gitti.. driveriını falan yükledim ama olmuyor.. bazıları da bu sorunla karşılaşmış.. şimdi hdd nin boyutu 250 gb ve yarısı windows.. mac deki kısım dolu nerdeyse, dosyaları atmam lazım bi yere.. upload ile de uğraşmak istemiyorum

unbalanced tarafından 06/Tem/14 14:02 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Minimum 8gb Ram kullandığını farzediyorum hacı, Win 8.1 kur, ve kesinlikle VS2013 kullan.

Vs2012 eskidi artık ben kullanmıyorum, birçok ufak tefek yeni özelliğin olmayışıyla 2013 ü aratıyor bana, 2010 a hiç değinmiyorum :) VS her yeni versionda bir öncekini notepade çevirmeyi başarabiliyor..

Bunun haricinde, 20dk bekletme vs. olayı hiç normal değil, sen onu bir kurcala.

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamamdır o zaman vs 2013 kurayım. ben genelde hep ultimate sürüm kullanıyorum

https://www.dreamspark.com/Student/Software-Catalog.aspx

burada lisanslı olarak pro versiyonu var ama nedense ultimate i daha performanslı olarak düşünüyorum (işletim sistemleri için baktığımda..)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

Visual studio 2013 daha performanslı ve bazı özellikler bakımından daha iyi, yada benim hissettiğim bu, ben yinede 2 versiyonuda yüklüyrum bilgisayara.

Third party yazılımlar kullanıyorsan yavaşlığın sebebi bunlardan kaynaklanabilir ve bu yazılımları kurduktan sonra ki ilk açılışta ciddi anlamda yavaşlık söz konusu olabiliyor ama sonra dediğin kadar bi gecikme olmuyor.

Bilgisayarın direk açılıp visual studio'ya direk girmesi için gidip bi ssd hdd aldım. 

İlk kurulumda bilgisayarı açıp visual studio'yu açmam(harici yazılımlar yüklü olmadan) yaklaşık 10 saniyemi almıştı.  

Ama şimdi yine third party yazılımları yüklemiş haliyle bu yazıyı yazarken tuttuğum kronometrede açılması 45 saniye sürdü.

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bende de ssd var hocam, 8 gb bellek.. kurduğum eklentileri zaten yıllardır kullanıyorum, zaten çok fazla eklenti yok.. visual studio yu repair ettim ama yine aynı sonuç.. belki eklenti uyumsuzluğu olabilir.. en iyisi vs 2013 ve windows 8.1 kurup denemek gibi..

varsa bildğiniz sağlam linkler makbule geçer..

unbalanced tarafından 06/Tem/14 14:52 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Hocam kesinlikle 8.1'e geçmelisin. Vista ile windows 7 bile birbirine daha yakındır, 8 ve 8.1'e göre.

Visual studio 2013 kullanmadım ama 2012'den memnundum.

Test etmedim dosyaları, ben dreamspark'tan indiriyorum.

Hepsi hızlı, tek link.

http://www.tahribat.com/Forum-Program-Direk-Linkten-Office-Windowslar-194376/1/

http://www.fullprogramlarindir.com/microsoft-visual-studio-premium-2013-full-turkce-indir.html

http://sanaldosya.org/710-microsoft-visual-studio-ultimate-2013/

http://portalciyiz.biz/visual-studio-2013-ultimate-indir-full/

server 1 mega'nın, oradan hızlı çekebilirsiniz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

indirdim hocam dosyaları ancak şimdi başka bi sorunla uğraşyorum..

harici hdd yi tanıtamadım bilgisayara.. yaptım ama yine olmadı şimdi.. 

ikiye bölmüştüm hdd yi, windows tarafını silmek istiyorum ama bir sürü almam gereken dosya var.. mac tarafındaki diskte boş alan 4 gb sadece.. şimdi upload etmek çok uzun sürecek bi yerlere.. bilmiyorum ne yapacağım.. 

Toplam Hit: 1970 Toplam Mesaj: 12