folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder "Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı" Problemini Nasıl Çözerim

"Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı" Problemini Nasıl Çözerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

merhaba arkadaşlar

Bir ay gibi bir süredir  bu mesajı alıyorum.

bilgisayarın hdd sizni 6 ay gibi bir süre önce değiştirdik.

bilgisayarcının demesine yeni taktı ama artık işkilleniyorum. zaten  eski bilgisayarın parçasını satarım dedi sonrada yanmış deyip vermedi.

çokda kullanmadım hatta boş denilebilir

1- antivirüs tarattım hiçbirşey çıkmadı

2- güvenli modda açınca bu mesaj gelmiyor

3-cmd /sfc/scannow yaptığımda 

"windows kaynak koruması ihlali  ile karşılaşmadı"

dedi

4 hdtune indirip

HD Tune website

error scan yaptığımda

ve

bu tip birşeyler çıkıyor ama anladığım söylenemez. :) ben onaracak sanmıştım.

madem hatayı buluyorsun çözümüde söyleseydi bari dedim ama :) 

antivürislerde böyle "virüs algıladı karantinaya tasıman önerilir" diyor. virüsu bulmuşsun ne yapılacağınıda biliyorsun "yok taşıma " desem "ooo yapma" diyor . o zaman bana niye soruyorsun taşı değil mi . 

son çare format atmak var ama bir faydası olur mu

bu hatayı alarak  kullansam ne olur

diyelimki hdd pert oldu. içindekiler önemli değil hepsini yedekledim de acaba bilgisayarın geri kalan bölümlerine zarar verir mi?

ne öneririsiniz?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

Elindeki hdd çöp bence seni kazıklamış yeni takacam diye eskisini bırakmış degiştirmeden yeni parası almış senden. 

Yeni hdd takmadan başka çaren yok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Hard Disk kullanım süresine bakabiliyosun yazılım ile ayrıca şuan disk artık ölü durum da can çekişme moduna geçmiş. Darbe vb birşey almış ise bundan dolayı da olabilir.

Format atmak çözüm üretmez

İçerisin de veri tutmasan iyi olur

Bilgisayarın diğer donanımlarına zarar vermez.

Ne zaman komple çalışmaz hale geleceği meçhul bir durum.

--

Yeni bir disk alıp bilgisayarın şu an ki hali ile acronis yazılımıyla imaj alarak direk yeni diske clone edebilirsin format vb program yüklemekten kurtulursun.

Martech tarafından 26/Haz/20 02:33 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hard disk ben gidiyorum sinyali vermeye başlamış. Değişmesi gerek. Kaldı ki bu devirde SSD varken hard disk kullanmak resmen kendine işkence yapmak demek. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hdd değişme zamanı gelmiş.

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

al bitane ssd ugrasma.. o takan serfsizede gotur al senin olsun de bişey istemiyorum de ver cık. adamsa verir paranı değilse adamlıgından utansın pkurusu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Önemli bilgin varsa hemen yedekle.

Harddiskin vefalıymış sana haber vermiş.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hdd bitik durum da geçmiş olun yenisini al, ama ssd almanı tavsiye ederim,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

merhaba arkadaşlar,

Bir ay gibi bir süredir  bu mesajı alıyorum.

(foto1)

bilgisayarın hdd 'sini 6 ay gibi bir süre önce değiştirdik.

bilgisayarcının demesine yeni taktı ama artık işkilleniyorum. zaten  eski bilgisayarın parçasını satarım dedi, sonra da yanmış deyip vermedi.

çok da kullanmadım, hatta boş denilebilir

1- antivirüs tarattım hiçbirşey çıkmadı,

2- güvenli modda açınca bu mesaj gelmiyor,

3-cmd /sfc/scannow yaptığımda 

"windows kaynak koruması ihlali  ile karşılaşmadı"

dedi.

4 hdtune indirip

HD Tune website

error scan yaptığımda, ***

ve ******

bu tip birşeyler çıkıyor ama anladığım söylenemez. :) ben onaracak sanmıştım.

....

bu hatayı alarak  kullansam ne olur

diyelimki hdd pert oldu. içindekiler önemli değil, hepsini yedekledim de, acaba bilgisayarın geri kalan bölümlerine zarar verir mi?

ne öneririsiniz?

İlk değişen parça disk miydi, niye değiştirdin, onun sağlığından emin miydin?

yenisiyle alâkalı olarak da; Evde elektrik git-gel'leri oluyor mu? yada, kasa'ya tekme atan, yada yerinden oynatırken (görece belli bi yükseklikten) sık sık düştüğü oldu mu? etrafta yoğun mıknatıslanma ^^D` yada mıknatıs var mı?

*** Error Scan, yaptığın foto'da görünen soldaki pencere'de kabaca, 7 adet Kırmızı işaretli yerlerde bozulma(damaged(zarar görmüş)) olduğunu gösteren kare'ler(?) var. (bu kare'lerin kimisini ben ifade ederken bitişik saydım. ama yanyana olmaları ilginç. sanki birbirlerine sıçrıyor gibi. Alt'lı üst'lü yok ama, o ilginç.)

****** health kısmında da, kırmızı olan Satır'a bir tıkla'yaydın(click) yaa; aynı tab'da alttaki info kısmına bir bakardık. 

..Kullansam..(kelimesini dediğin yer için ); yeni yazacağın yada düzenledin veriler de bir şekilde zarar görebilir, sonra onları da kurtaramayabilirsin.

..bilgisayarın geri kalan bölümlerine zarar.. ; o Kırmızı renkte olan Kare'lerin, Yayılma özelliğinde olduğunu söylüyorlar. benim de kafama bu takılıyor; nasıl oluyor da bu oluyor, Yayılıyor yani?  

Ama bilgisayar'ının diğer elektronik kartlarına(EkranKartı.. vs.) Zarar vermez her'âlde.

önerirsiniz(?) ; hayatî yada sonradan kaybedeceğini düşündüğün işlerini, özellikle o mekanik disk'te gerçekleştirme.  Burayı ayırmadan yazacağım, sizin aile kalabalıktı(tanış'ların sayısı az mı) topluca gidin adama, dükkan'ında ve/veya müşterileri varken bir güzel (en hafif ifadeyle) bi Car'layın(sesinizi yükseltin). Eski Harddisk'i de alın, olmadı parasını alın. (bu ne ya, sabah sabah gerdi beni ^^`) I don't think that you can do more then these, but,.

son not; kesinlikle, yenisiyle değiştir.

SSD'lerle (S'olidS'tate{D'isk(?)} gerçi mekanizması farklı da, işte öyle..) ilgili olarak da, onlar da hızlı'lar ama bozulmayacaklarının garantisi yok, yani bence. faturalı, markalı alırsan, turk.tic.knn'dan dolayı 2yıl garantisi var diye biliyorum. ^^` 

RitmFarbRacourci tarafından 26/Haz/20 09:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

chkdsk  c: /f /r yapabilirsin. c: yerine hangi sürücü yolu o hddye aitse onu yaz.

Eğer ki ikinci hdd olarak kullanıyorsan ve sadece program yükleyip içinde önemli bir veri bulundurmayacaksan. chkdsk seni götürür bir süre, 1 hafta da olabilir 5 yılda olabilir orası şans işi.

Pc de ki diğer parçalara zarar vermez. Ama sıkıntı çıkardığında zaman zaman kaybolup geri gelebilir bu da mavi ekran vermesine neden olabilir pc'nin. Sorun daha da büyürse pc açılırken bütün hddleri taradığından dolayı windows'un boot edilmesinde de sıkıntı çıkarabilir.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mahalle arası telefon ve bilgisayar tamircileri sözüm meclisten dışarı katıksız dolandırıcı oluyor. Hele birde sizin anlamadığınızı anlarsa döşeyeceği boruyu daha kalın tutuyor.

Parça değişmeyip idareten tamir edip sıfır parça taktım deyip hem ürün hemde işçilik parası almaları zaten yılların çakallığı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.