Windows XP"Nin Anlamı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matsigora
    matsigora's avatar
    Erkek

Daha önce bu konu açıldımı bilmiyorum, paylaşmak istedim

Windows XP'nin Anlamı

Windows XP nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz ?

Sürekli Elimizin Altında Olan, Her Alanda Kullandığımız "Windows XP nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz ?"

Mesih'in 2000'li yıllarda geri dönmesini bekleyen yalnızca Vatikan değilmiş. Microsoft da, kendi çapında bir "Mesih operasyonu" yürütmüş.

Microsoft'un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP'deki "xp" Eski Yunanca'da "Mesih" anlamına geliyor.

KURTARICI WİNDOWS!

Microsoft, 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce'de "deneyim" anlamına gelen "experience"ın kısaltması olarak lanse ettiği "XP" adını verdi. Windows XP'deki "xp" aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ'ın, yani Mesih'in kısaltması.

"Windows xp" kullanıcıları olarak hepimiz, adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.

HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

Eski Yunanca'da "x" harfi "khi", "ro" olarak okuna "p" harfi ise "re" sesine tekabül eder. "XP" böylece, Yunanca'da "khristos" şeklinde yazılan Mesih'in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan "khi ro haçı"nı çıkartmıştır.

MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!

Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hazreti İsa'yı kasteden "Mesih" adını takmış. Microsoft'un bu tutumu, Hollywood'da esen rüzgarla da paralel, çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.

"HAÇLI SEFERİ"NE WİNDOWS DA KATILDI

Aslında, 2000'li yıllar Batı'da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkm atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak'ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki "haçlı seferi" düşüncesi Batı'da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki "crusade" ("haçlı seferi") ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD'de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.

Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu "haçlı ruhunun" kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

Dünyada "üç" grup insan var:
    Bir şeyi yapan ve yürüten "küçük" bir seçilmiş grup.
    Bir şeyin yapılmasını seyreden "büyükçe" bir grup.
    Ne olup bittiğini bilmeden yaşayan "muazzam" bir kalabalık.
    0
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek
    yaw zumsuk adamın windowsu kötülemek için yazdığını nerden biliyosun bulmuş paylaşmış işte her fırsatta linuxu kötülemek zorunda değilsin
    Kapıdan girmek varken ne diye pencereden (window(s)) gireyim

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matsigora
    matsigora's avatar
    Erkek
    semih89 bunu yazdı:

yaw zumsuk adamın windowsu kötülemek için yazdığını nerden biliyosun bulmuş paylaşmış işte her fırsatta linuxu kötülemek zorunda değilsin
    Kapıdan girmek varken ne diye pencereden (window(s)) gireyim

Hee ağzına sağlık, burası paylaşım için yapılmış forum. içimizde öle bir kaçtane var biri bişey yazar hemen yorum yaparlar, sankı adam kendi yapmış yada düşüncesiymiş gibii arkadası ben protesto edecektim ama sen davrandın benden once ben susmayı tercih etmiştim. zumsuk, benim nie duşuncem olsun ben buldum paylaştım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matsigora
    matsigora's avatar
    Erkek
    Git kumda oyna
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    windows un da linux sunda a.q. parayi onlar yiyo  ben cenemi zikiyorum soqam sanal efsanelere.billl gates paranin a.q. oteki  bi sekilde goturuyo  sende da vinci nin sifresi gibi  buna mi kafayi  taqtin iyi etmisin paylasim adina.hersey para gerisini salla.....

THE POWER OF MONEY..

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

zumsuk haberin olsun bugünlerde aşırı saçmalamaya başladın sen.

her konuya bi bok bulup atıyosun ortaya. adamın bahsettiği şeyin linuxle ne ilgisi var ?

biraz sakin ol. bu arada cocacola da öyle şeyler yazmasa bile gelirinin israil ordusuna yatırıldığını adam resmi olarak açıkladı zaten yani her halükarda adamlar şerefsiz

e tabi şimdi insanlara windows xp yi kullanma demeyeceksiniz tabi ki . burdaki amaç insanları bilgilendirmektir. isteyen kullanır isteyen kullanmaz. henüz ben şu windowsu kullanarak mesih inancına karşı bi desteğim olduğunu sanmıyorum aksine çok şey öğrendim

herneyse öyle bişey işte

Zimbabwe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    say1n müridler belki biraz koyu olcak ama niyet önemli bence yani cococola yada win. yada nestle falan fi_man hepsi aynI yada deil önemli olan sizin neyi ne için yaptI11nIz

tahribat.com a can feda
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    ne saçma =S

bassinyourface
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    sikerim windowsunu linuxünü falam pardüs azcık gelişsinde onu kullanak bari a.q..

NesTo | same shit diffirent asshole
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    ya halamın taşakları olsa amcam olurdu a.q sacma sacma seyler a.q xp ile snn oraya koydugun xp arasında bir benzerlik varmı kardes matıklı dusun bi. uzerinde oynama yapar seklini deiştirirsen yersey her sekle girer cok sacma baska bisey demiyorum 

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    utanmasaniz windows logosunun ortasindaki bosluk haçı sembolize ediyo diyeceksiniz.

MS windows'un tanitiminda XP'nin experience anlamina geldigini acikladi. Simdi bi de Windows versionlarinin isimlerine bakalim: 3.1, 95, 98, ME(Millenium Edition), XP ve daha cikmayan Vista. Tabi bi de 2003 server fln var.
    Hatta diger urunlerin isimlerine de bakalim: Access, Excel, FrontPage, InfoPath, Live Meeting, OneNote, Outlook, PowerPoint, Project, Publisher, Small Business Accounting, Visio, Word, Encarta, Xbox, project gotham racing, halo, age of empires vs...

Bunlardan hangisi hristiyanlikla alakali?

Dunya devi bi kurulu$ ve ba$inda allahi para olan bir patron. sizce diger dinlere inananlarin gozunde imajini zedeleyecek bi$e yapar mi?
Toplam Hit: 3703 Toplam Mesaj: 14