folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Winrar Şifresi Kırılabilir Mi?

Winrar Şifresi Kırılabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    up ben de merak ettim hex editor işini

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

Tam olarak olayı bilmiorm.. en azından pek araştıramadm.. Ama olayı çözmek zor gibi ki buda yapılabilir..

Winrar dosyasını Hex editor ile açtığında karşına

seg000:00000000  52 61 72 21 1A 07 00 CF  90 73 00 00 0D 00 00 00  Rar!.¤És..
    ...
    seg000:00000010  00 00 00 00 EE 8E 74 C4  84 2F 00 A0 38 00 00 1B  ....¯Ät¦ä/.á8..
    seg000:00000020  AA 00 00 02 35 FC 89 23  39 AC 8E 38 1D 33 07 00  ¬..5³ë#9¼Ä83.
    seg000:00000030  20 00 00 00 70 68 70 2E  69 6E 69 AF 6A A9 97 AF   ...php.ini»j®ù»

gibi kodlar cıkıyor ki bu kodlar arasında bir yer Şifre o yeri kaldırabilirsen şifre kalkmş olr.. bunudecode etmek zor deil ama asıl hangi satırdan itibaren şifre başlıyor orayı çözmek azcık bilgi gerektiriyor... En azından bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim...

Hayallerim ve Kendim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek

Sen aratacağı aralığı veriyordun o baştan başlıyor denemeye 1 -2-3-4-5-6-7-8-9... a-b-c-d-e.. sonra a1-b1-c1 gibi dediğim gibi tüm kombinasyonları deneyip buluyor ama  uzunluğa göre 1 hafta bile süre biliyor tam hatırlamıyorum3-4 sene önce alzım olmuştu banada bakayım bulursam gönderirim

Buydu galiba bir bakın bunun tam sürüm Serialini bula bilirseniz işinizi görürsanırım ama dediğim gibi 1 hafta bile süre bilir http://www.elcomsoft.com/download/archpr.zip

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

senin verdiğin linkteki programları deneyecek ömür war mı :) çok uzun kombinasyon şifreye göre değişiyor ... Ubuntuda zip şifreleri kırılıyor  ki Winrar şifreleride Hex kodlarını ii bilen biri için sorun oluşturmaz.. ve Rar dosyalarıda Msdos ile'de açılabiliyor ama araştrmaıdm bilmiyorum..  BU yüzden Hex kodlarını en azından winrar mantığını bilmek lazım..

Mesela ufak bir dosyayı şifreleyip hex editor ile açtığımda ilk satır

Rar! gibi geliyor.. Sonra içineki Dosya 

.Tt$ö4........
    ....aö©:3. ..
    .ali.txtÜä¬)¦7s3        

"ALİ.TXT"  ondan önceki kodları bilmiorm silmeye kalkınca rar dosyası hata verior ve sonra kapanş geliyor

.-áJI9û7&§S_-i+
          Ïѯ-ò¦={.@.

Buda kapanış kodu.. Arkadas Hex olayından bahsetmiş..bilgi alabilsem sevinirim..

Hayallerim ve Kendim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek
    Valla o işlerden anlamam ben bilgisayar bilgim genel toplum seviyesindedir.Benim verdiğim zamanında benim işime yaramıştı sadece bilginiz olsun diye söyledim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    winrar her dosyaları koyulan şifreye göre rarlıyor. bunu aynı dosyaları farklı şifrelerle rarlıyarak hexlerinden görebilirsiniz. yani hexden şifre olan yeri sileyimde şifre kalksın gibi birşey söz konusu değil

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hex editörün işe yarıycağını sanmıyorum çünkü uzun ve acayip şifreleniyolar

DOM..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

oha dediğiniz olay koca winrara hakaretden başka bişe değil. 

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

program crackleme dökümanları vardı bi kaç sene önce görmüştüm

bi program mesela trial olarak kurulmuş programı hex editörle miydi neydi tam hatırlamıyorum açıp k.adı ve şifre istediği bölümü buluyoduk buradaki şifre doğruysa kilidi kaldır kodunda ufak bi değişiklikle şifre yanlışsa kilidi kaldıra dönüştürüyoduk şifreyi yanlış girdiğin zaman program kayıtlı oluyodu winrarda da işe yarayabilir araştırmak lazım dicem ama winrar dosyaya şifre koyuyo :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

Hayır bana göre imkansız değil.. Hex ile olmasa bile mutlaka çözümü vardır Bruteforce mantığı ile çalışan prog. hariç mutlaka vardır..

Ioncube decode ediliyor Zend şuan piyasada Base64 Md5 vs vs... Ki Rar neden olmasn :) [Bana göre ]

Hayallerim ve Kendim.
Toplam Hit: 17145 Toplam Mesaj: 46