folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Winrar Şifresi Kırılabilir Mi?

Winrar Şifresi Kırılabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------

renegadealien bunu yazdı:

Hayu şifrenin hex olarak dosyanın içine yazdığını bile sölemişsiniz :|

Böle bir şifreleme mantığı olabilir mi?

o zaman ilk programcı, dosyanın o kısmına bakmayan bir extracter geliştirir olay biter...

Hangi mantıkla düşündüğünüzü hala kavrayamıyorum...

Gerek rar olsun, gerek zip olsun gerekse diğer sıkıştırma formatları olsun, şifreyi dosya ile birleştirerek şifrelerler...

bir txt dosyası acın içine 123456789 yazın sonra onu rarlayıp not defteri ile acın, daha sonra aynı dosyaya şifreyi 1 koyup yapın ve 2 koyup yapın olayın ne olduğunu anlarsınız.

bir başka standart türk kullanıcısı ise forumlarda beklenen cevabı vermiş

"yazılımcısıya olacak iş mi bu elbet bi hacker kırar..."

bu sefer yorum yapmıyorum buna...

şifreyi brute froce yöntemi ile kıran bircok program var advanced rar password recovery gibi,  www.phazeddl.com dan bulabilirsin... fakat büyük kücük ve _ gibiharf genişliği cok fazla olan şifrelerde ömrün geçer pc başında şifre kırılsın die baştan sölemeli...

bu tarz bir bruteforce işlemi iki sene önce 9 gün sürmüştü

peki 9 gün sonraki sonuç ne olmuştu :) 

abicim dünyanın en kasış şifresi bile olsa, brute force ile sonunda kırılacak, ki kırıldı....

Papatyam_850 miydi  Papatyam_85 miydi neydi...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hex ile şifrenin kırıldını gördüm ama denemedim dediğim gibi illa yöntemleri var deneme yanılma yöntemi en uzun süreni ama sonunda illaki 

kırılacak eskiden programa tag yazardık o  o bilgileri kullanarak şifreler oluşturur ve kırardı örn kız msn lerini böyle kırmak çok kolay oluyordu

keremcem vb. gibi tagları ekledikten sora ama şimdi olmuyor sanırım rar şifresi ile ne alakası var

eğer şifreyı koyan kişiyi tanıyorsanız illaki ipucu olur size bazı şeyler

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

hocam şifreli dosyayı bırakıp winrar la uğraşsak olmuyomu

winrarın kodlarını şifre yanlışsa extract et diye değiştiremez miyiz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:

hex ile şifrenin kırıldını gördüm ama denemedim dediğim gibi illa yöntemleri var deneme yanılma yöntemi en uzun süreni ama sonunda illaki 

kırılacak eskiden programa tag yazardık o  o bilgileri kullanarak şifreler oluşturur ve kırardı örn kız msn lerini böyle kırmak çok kolay oluyordu

keremcem vb. gibi tagları ekledikten sora ama şimdi olmuyor sanırım rar şifresi ile ne alakası var

inadım inat k..ım iki kanat :)

Troubles'll come & they'll pass
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    PanxeR bunu yazdı:

inadım inat k..ım iki kanat :)

inat ile ne alakası war sen diosun uçaklar uçamaz ben diyorum uçağa bindim :D  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    ya hoca kes allasen konustukça batıyorsun ya hexle rarşifresi etkisiz halemi getirilirmiş rar'ın kodlamasını nerden biliyormuş o adam.Mit,polis,asker bilgi işlemcileri bile bunları çözemiyor şehir efsanesi analtma millete.. söylediklerinz aten birbiriyle çelişiyor bi kerede kafadan itiraf etsin biri salladım tamam diye kellemi kesicem mq :D

Troubles'll come & they'll pass
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    ya hoca kes allasen konustukça batıyorsun ya hexle rarşifresi etkisiz halemi getirilirmiş rar'ın kodlamasını nerden biliyormuş o adam.Mit,polis,asker bilgi işlemcileri bile bunları çözemiyor şehir efsanesi analtma millete.. söylediklerinz aten birbiriyle çelişiyor bi kerede kafadan itiraf etsin biri salladım tamam diye kellemi kesicem mq :D

NE KES YA ? gözümüzle görmesek tamam diycez gelip oraya seni kesicem olucak biticek illa sövdüreceksiniz dimi ?

böylemi adam banlatıyorsunus bas damara bas sora rahatla ohh ne güzel,,,,,,, sanki ben internette okudum birşeyi paylaşıyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

venom88 bunu yazdı:
    Ben bu yazılımçısı bile kıramaz laflarına inanmıyorum arkadaş ben böle bişey yazsam gün gelir çok önemli bir belgeyi vs yi açmak gerekir diye bir backdoor bırakırdım..

aynen dünyanın en iyi güvenlik firmalarından pgpnin yaptığı gibi,

devletler vs cok sıkışınca pgp ile şifrelenmiş hddleri, yolluyorlar firmaya elemanlar acıp şifreyi geri yolluyorlar, 2 sene önce trde yakalanan ismi lazım değil cc ci arkadaşın hddsinin gidip geldiği gibi...

ama rarın içeriği basit olduğu için durum farklı birazdediğim gibi yukardaki örneği dene bi anlarsın.

içinde 1 den 9 a kadar sayıların olduğu sıkıştırılmış dosya içeriği

&9ôËØ9¹:0     ilk.txt °Zb123456789Ä={ @ 

aynı dosyanın şifresi 1

&9ôËØ9¹:3     ilk.txt5,ükdžà °Zb439ª@•´#¯ĞŽWßèy?\R‡so«¦Yş@›»Ä={ @ 

aynı dosyanın şifresi 2

&9ôËØ9¹:3     ilk.txt¯ È€Ïm1 °ZbŒõ­ĞPNÎXvüç ÿ¹ïΏxŸôpúº‡ŽâìHœøÄ={ @ 

burada pass = nerde yazıyor ? :)

Ben burda şifre war demedim ki... Sadece mantık olarak Hex kodu o  rar dosyasına ait bir kod... Ki kaldıki Brute yöntemi ile ben şahsen denemem canım sıkılır..Kırılabilir buna inanıorm.. Yapımcının o klasik lafı sadece formalite ve bir önceki mesajımdada belirttiğim gibi Ioncube Şuan çözülemez dedikleri Encoder ama buda nedense kırıldı Anlatmak istediğim burda  "Neden olmasın olayı"..

Hayallerim ve Kendim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    _BbQ_  şifre bu olmasın =)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Tnrsk bunu yazdı:

hocam şifreli dosyayı bırakıp winrar la uğraşsak olmuyomu

winrarın kodlarını şifre yanlışsa extract et diye değiştiremez miyiz

Abu winrarda sifre dogruysa ac , degilse acma diye bi mantik yok.Zaten yazilan sifreye gore sıkıstırıo.

The king is bleeding.
Toplam Hit: 17149 Toplam Mesaj: 46