Wv Passat Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Merhaba,

Bir otomobil alma gereği duyduk lâkin otomobilden anladığım pek söylenemez.İşin hilesine kaçanlara karşı nelere dikkat etmem gerektiği konusunda pek bilgi sahibi değilim.

Ayırdığım bütçe 30bin lira civarı (35bin e kadar).Klasik bir tabir olacak ama yüksek modelli düşük km'li ,satmayı düşündüğümüzde elden çıkaracağımız zaman değerini çok fazla düşürmeyen olsun derken Passat 1.6'ları araştırıyorum.Bu araba hakkında düşünceleriniz nelerdir?

LPG uyum sorunu yaşama gibi bir durumla karşı karşıya kalır mıyım?

Alım-satım safhasında ekspertiz raporu,hasar kaydı gibi konuları güvenilir olarak nerelerden öğrenirim?

Alternatif önerdiğiniz marka/modeller varsa onları da yazarsanız sevinirim.

*Kasa sedan olsun diye düşündük.Alternatif baktığım bi kaç otomobil; Focus comfort/ titanyum ,Toyota Corolla 

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

cruze larda iyi araba gibime geliyor hocam

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek
    blmrt bunu yazdı

cruze larda iyi araba gibime geliyor hocam

hocam cruze'u kullandım biraz,yakıt konusunda bana göre değil.kasa tasarımı falan iyi hoş ama otomatik vitesinde araba tam devrini alamayıp zorlanıyor,bağırıyor.artı olarak serviste ses izolasyonu yapılmış araçta denedim ama aradığım nitelikte değil.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

eğer passat düşünüyorsa 2006 ve yukarısı 2000 TDİ kullanmış biriyim. araç bildiğin taş. yakıt olarakta bence kendi sınıfının en uygunu. 

yalnız 37000 civarı olması lazım piyasası. 

ben 1.6,fsi,tsi olarak hiç kullanmadım ama bana kalırsa passatın en baba motor ve kasası olan aracı 2,0 TDI dir. 

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

bende 2005 1.6 exclusive lacivert atiker lpg li var 33.000'de piyasada gezdiriyorum. düşünürsen en son peşin 30.000 tl ye bırakırım :)

edit: kilometre 110.000'de

WALLACEs tarafından 18/Kas/12 15:04 tarihinde düzenlenmiştir

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=3-n4rQqOWbU

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

@Helyum, piyasası dediğin gibi o civarlarda fiyat olarak daha fazla açılmak niyetim yok.1.6 motor bi otomobil işimi görür,bakıcaz artık.,

@Wallaces,gri ya da beyaz renklerde diğer kasa almak var aklımda hocam .. 50 bin kmye kadar olan bi kaç tane var ama bakıcaz önümüzdeki günlerde çıkar belki..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

max 35.000 tl ye 2006 ve üstü 50.000 km ye kadar bulman zor gibi. ben istanbul, manisa, ısparta, afyon, izmit, konya hepsini dolaştım gitmediğim yer kalmadı passat piyasasını iyi bildiğimi zannediyorum. tavsiyem sultançiftliğindeki galericilere gitmen. sıkı pazarlık sonucu güzel bişey düşürebilirsin ordan. 

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LJMLJT
    LJMLJT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DizeL alicaksan turbocularla kanka olmaya basla FSİ alacaksan babası benzlik sahibi olan bi hatun bulman lazım ... sen yakıt ve görüntüye önem veriyorsan eğer opel Vectra C kasa 2005 model Ve üstünü alirsin geriye kalan ParayLada Sigortası kaskosu bakımına harcarsın ... illada Wv diyorsan Jetta lara bak o paraya belki iyi birşey düşürürsün manuel alma otomatik al passata biniceksen ama opelleri de araştır en son bende 2005 opel vectra black edition vardi . 99 tl  lik gaz ile 1oo km yi gecmeden ankaradan istanbul kartal daki  belediyenin önüne geliyordum :) hem aile arabası hemde conforlu tabi zewkler ve renkler tartışılmaz 

Angaralıyız Laa....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek
    WALLACEs bunu yazdı

max 35.000 tl ye 2006 ve üstü 50.000 km ye kadar bulman zor gibi. ben istanbul, manisa, ısparta, afyon, izmit, konya hepsini dolaştım gitmediğim yer kalmadı passat piyasasını iyi bildiğimi zannediyorum. tavsiyem sultançiftliğindeki galericilere gitmen. sıkı pazarlık sonucu güzel bişey düşürebilirsin ordan. 

var bi kaç tane ama sıkıntısı olan bi otomobil olup olmadığını ,

daha açık söylemek gerekirse kandırılmadan nasıl otomobil alırım onun derdindeyim öneriler olur diye konu açtım. :) ilk otomobil alış-verişim olacak .. http://goo.gl/WGeIa

bu arada özellikle neden sultançiftliği merak ettim ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    bigwave bunu yazdı
    WALLACEs bunu yazdı

var bi kaç tane ama sıkıntısı olan bi otomobil olup olmadığını ,

daha açık söylemek gerekirse kandırılmadan nasıl otomobil alırım onun derdindeyim öneriler olur diye konu açtım. :) ilk otomobil alış-verişim olacak .. http://goo.gl/WGeIa

bu arada özellikle neden sultançiftliği merak ettim ?

hocam  sultançiftliğinde oturuyorum nedenmi başka illerdeki galericiler gelip sultançiftliğinden araba alıp kendi memleketlerinde satıyorlar o derece :D artık sen düşün her çeşit oto araç var galericide çok var 

Toplam Hit: 6639 Toplam Mesaj: 34