folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Xaomi Mi Band 4 Vs Honor Band 5 - Akıllı Bileklik Alınmalı Mı?

Xaomi Mi Band 4 Vs Honor Band 5 - Akıllı Bileklik Alınmalı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Uzun zamandır alayım diyordum, kafaya koydum alayım diyorum ama;

Sizin tavsiyeniz hangi bileklikten yana olur?

Mi Band 4 te 3'ten farklı olarak 6 sensör (mi band 3 te 3) ve 1 gyroskop varmış. Gyroskop ta bir sensör aslında eleman bu şekilde tanıttı. https://www.youtube.com/watch?v=rvD9VEpkrns

Açıkçası bu mobil ürünler giyilebilir ürünler her sene yeni bir model ve geliştirme çıkararak para kazanma çabasındalar. Ve ürün çıkalı 1 sene oldu olacak.(4 çıkış tarihi 11.06.19) Bu yüzden çıkarabilirler diye düşünüyorum fakat korona diye bir dert de var. Ayrıca Mi band 4 ile çıtayı bayağı yukarı çıkardılar bir sene daha bununla devam da edebilirler. Mi band 5 çıkar mı? Bunu nereden öğrenebiliriz?

Edit: Bu ikisinden hangini tercih etmeli?

Uygulama ve ekran kullanışı bakımından Xaomi daha iyiymiş. 

Honor Band ölçümlerde bir tık daha iyi galiba.

İkisini de kullanıp aradaki farkları söyleyebilecek var mı?

Biraz da kararsızım malum zaman tutum devri.

banneduser tarafından 30/Mar/20 09:19 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

eşime doğum gününde aldım şuan akıllı saatlere 5tl bile verilmez çünkü sürekli şarj bitiyor

neden mi band 4 aldım

şarj 15_20 gün arası gidiyor doğru ayarları yaptığınızda

çok işlevsel ve rahat normal saatler veys akıllı saatler gibi kocaman değil ama ucuz bileklikler gibi küçücükte değil bildirimleri mailleri msjları rahatlıkla okuyabileceğiniz genişlikte ekranı var saat görseli olarakta çok iyi 

uyku takibi gibi şeylerde çok iyi çalışıyor

fiyat konusuna gelirsek yukarıda dediğim gibi akıllı saatler hem pahalı hem şarj çabuk bitiyor hemde 1 yıl sonra oda eskiyor ama alırken pahalı aldığınız için içiniz yanıyor

diğer tarafta bu bileklik uygun fiyatlı ve işlevsel olduğu için kaybetseniz de kırılsada eskisede sizi üzmez gider yenisini alırsınız.

kesinlikle tavsiye ederim alın kullanın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

1 ay sonra sıkılırsın, bence alma.
    Almadan önce sanki ihtiyaç duyduğun bir şeymiş gibi geliyor ama aldıktan sonra varlığını bile unutuyorsun.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

ben saat kullanmayı sevmediğim için saat işlevi gören bir cihaz olarak görüyorum + 

tek farkı renkli ekran minik bi fotografda koyabilirsin

RotKerim tarafından 30/Mar/20 00:28 tarihinde düzenlenmiştir

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

3 kullaniyorum işyerinde çok yurudugum için iddiaya girip kanıtlamak için almıştım nornaldede saat kullanmayı severim sürekli takılıdır bunu aldığımdan beri resmi bir yerlere düğün toplantitvs gibi gitmiyorsam kolumdan cikarmadim ben cep telefonuyla bağlanıyorum alqrrmini çok kullanıyorum şarji uzun gitmesi çok hoşuma gidiyor basit ama iyi bir cihaz

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Bileklik çok güzel bir icat bence. Ben telefonumu çantada taşıyorum bu nedenle telefonun çaldığını duyamıyorum. Bileklik kolumdaysa titreşim ile hemen fark ediyorum, kimin aradığını da bileklikten görüyorum, hatta o sırada Bluetooth kulaklık ile müzik dinliyorsam telefona dokunmadan kimin aradığını biliyor konuşmaya başlıyorum.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

he + olarak sanırım 2 3 ay oldu alalı hiç çıkarmadım bileğimden duşta bile.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Tek kötü yanı ekranın içerisinde kare siyah ekran gözüküyor

Mi 3 de öyle değil

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Spor yapıyorsan işlevsel ihtiyaç görüyor anlık nabzını takip etmek ne kadar efor sarfettiğini görmek vs güzel.

Lakin rutin kullanacağım diyorsan pek bi albenisi kalmıyor çoğu zaman bileğinde unutuyorsun.

Garip bi cihaz olsada olur olmasada olur tarzında tam olarak :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bu band saatlerdeki, nabız,tansiyon,oksijen doygunluk sensör'leri doğru çalışıyor mu?

(bir ara @LTcelik parmaktan çalışan OksiMetre alacam demişti. )

Ben bu Band Saatleri denedim. SpO2 oda'da uzun süre kalınca %95 lere düşüyor. Camı açınca bir müddet sonra %99'lara çıkıyor. ama asla bu 2 değerin altına ve üstüne çıkmıyor.

Nabız, 55 ile  95 değerleri arasında oynamış.

sistol/diastol da (70-85)/(101-125) arasında oynamış.

Spor yaptığımda da ölçtüm bu değerlerin üstüne çıkmamış hiç. nabız'ın 120'leri filan bulması gerekmiyor mu? (yeri gelmişken bi'de çocuk koluna takayım.)

bu yukarıdaki değerler normal mi?

Birde bu Band saatler, bileğin üstünde mi olmalı, altında mı? çünkü bileğin altındaki Damarlar çok dâhâ belirgin. @@,) 

RitmFarbRacourci tarafından 30/Mar/20 01:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    67Impala
    67Impala's avatar
    Erkek

Mi band 4 te müzik çalar kontrolüde var mesela bu özellik 3'te yok.Ayrıca band 3 Mayıs ayında tanıtılmış.band 4, Haziran ayında tanıtılmış.İnternette çıkacağına dair bir kaç sitede denk geldim.Hazirana kadar 2 ay bekleyin derim bence.

Toplam Hit: 1490 Toplam Mesaj: 18
xaomi mi band 4