folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Xbox One X Vs PS 4 PRO Artı Ve Eksi Yönleri.

Xbox One X Vs PS 4 PRO Artı Ve Eksi Yönleri.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

borca girip xbox aldım suan .d

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

wtf? mesaine yazık değil mi?

la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Bi ben alisamadim heralde bu konsollara 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Nerde o eski geymboylar, tetrisler.. Hiç konsolum olmadı, hiç eksikliğini duymadım 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Biz PS'nin kırılabilme ihtimalini sevdik.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Bende ps vardı. Geçen xbox one s almış kuzenim. Bana gayette yarak kürek geldi. Çocuğa düşündüm güzel konsol oyunu ne alabilirim diye alayı ps exclusive. Mic. Ex oyunlarına baktım resmen çöp abi. Oynayacak oyun seçemedim 2 saat

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    ste1n bunu yazdı

+1 (ni no kuni 2 ye de oynaman lazım hocam)

Topede_xl in mesajı alıntılamaya çalıştım ama pek işe yaramamis.

Ayrıca her oyuncu için grafik maalesef tek kriter veya en önemli kriter değil. Bir oyunu 4k 60 fps  olması benim için açıkçası pek bir şey ifade etmiyor. Persona 5 i ve gravity rush 2 yi ele alalım. Bu oyunlar 4k 60 fps olsa ne olur olmasa ne olur zaten cell shade/anime tarzı grafikler ama gameplay, hikaye vs e baktığımızda inanilmaz kaliteliler. Persona 5 in süresi de yaklaşık 80-100 saat arasında. Gravity Rush Dan emin değilim. 

Aynı şekilde yakuza da harika ve eglenceli bir oyun bununda grafiği 4k değil ama açıkçasi bir kere ya moruk keşke 4k 60 fps olsaydı dediğimi hatırlamıyorum.

Not: PS4 pro sahibiyim 4k TV im yok.

hocam şöyle olsaydı  ilk çıktıkları gibi 

sony daha düşük donanımlı ve daha ucuz

xbox daha yüksek donanımlı ve daha pahalı.

Evet belki haklıydın , fakat şuan sony size 1080TI fiyatına 1050 satıyor , sizde alıyorsunuz. ayriyetten oyun seçenekleri bakımından tekrar ve tekrar üstüne basıyorum

EA acses ve gamepass 

https://www.ea.com/ea-access

https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass

sony tarafında alternatifi olmayan şeyler.

sony nin elinde tek birşey var, tüm karşılaştırmalarda herşeyi masaya yatırın 100- si karşısında 1 tane artısı var oda exclusive oyunları 

fakat exclusive oyunları arasında 1 tane bile sürekli oynanabilecek bir oyun yok , şahsi olarak 

ps1 den beri ps2 ps 3 ps 4  ve xbox 360 , xbox one , xbox one s ve xbox one x  kullanmış biri olarak  10-20 saatlik oyun için daha çok para verip daha kötü bir konsolu almak tamamen parayı çöpe atmak.

şuan halihazırda zaten çoğu exclusive oyunu oynamış bitirmiş biriyim ve hiç bir exclusive oyunu tekrar açıp oynamam.

fakat xbox tarafında ilk postta yazdıgım gibi forza serisi gibi her sene farklı bir tarz ( 1 sene pist 1 sene açık dünya ) oyunu ile  zaten granturismo nun 6 yılda bi açıkan oyunun ağzına bi güzel sıctılar. 

tekrar diyorum , işin sonunda konsolu oynayacağınız ana oyunlar sürekli oynana multiplayer desteğine sahip oyunlar ve bu oyunları daha ucuza daha güçlü bir konsolda oynamak varken daha pahalıya daha kötü bir konsolu tercih ediyorsunuz. 

Ben yurtdisindayim xbox one x 450$ ps4 pro 400$ yani xbox daha pahali. Senin icin onemli olan multiplatform jenerik oyunlar maalesef benim ilgi alanima girmiyor. Fifa, battlefield, call of duty, assasins creed, destiny gibi. Bunlardan birini en son ne zaman oynadigimi hatirlamiyorum bile. Geriye ne kaliyor exclusiveler. Ayni oyuna yuzlerce saat harcamak yerine farkli farkli oyunlara haciyorum kisitli olan vaktimi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Konuyu dikkatle okuduktan sonra PS4 Pro'yu kaldirip Xbox One X'in uzerine koydum.

Ehl-i Byte
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı

Çok faydalı bir konu olmuş bence. Keyifle takip ediyorum

rica ederim hocam.

frekaze bunu yazdı

Nintendo Sony Xbox hepsi var lakin oynamaya insan yok. Tozlanmış şekilde duruyor cihazlar odamda. (Evleneceğim kişi konsol hastası çıkarsa o zaman değişir belki). Oyunlar Türkiye piyasasında pahalı çok oda döviz yüzünden. Sony oyunları ilk başlarda çok yüksek fiyatta çıkıyor sonra düşüyor fifa şu anda 20 tl mi neydi. En son mesaj gelmiştir.

Bana kalırsa oyunlar çift kişilik oynanırsa daha zevkli olur. PC olaarak pek oyun için kullanmadım bu güne kadar.

Kısacası her markanın yararı ve zararları var. Arkadaşımızda kendine göre bir yazı yazmış. Güzel bir yazı olmuş. Ek olarak En iyisinin a... bozulduktan sonra birşeye yaramıyor.

https://xbox-store-checker.com/en/

hocam buradan oyun fiyatlarına bakabilirsin şuan dünyada en ucuz oyunlar türkiye de satılıyor 

hem playstation da hem xbox da store u kullanın gidip D&R gibi 3 katı fiyatla satan yerlerden oyun almayın.

diğer yandan zten EA acses ve gamepass ile çok ucuza milyon tane oyunun oluyor zaten.

Cesnist bunu yazdı

Playstation since 1998..

Güzel noktalara değinmişşin hocam ama belki alışkanlık yada xbox için yapılan yetersiz PR olabilir emin değilim eskilerin çoğu playstation ile her türlü devam eder en azından bir süre daha . Xbox doğru yolda evet ama daha zamana ihtiyacı var alışkanlıkları kırmak kolay değil özellikle türk insanı için.

Xboxın TR pazarına resmi olarak çok geç girmesi bence en büyük etken, herkes ps2 de PES 6 oynarken xbox bilen kaç kişi vardı ki ? 

Exclusive konusunda ise xbox daha çok çalışması lazım GOW dediğimiz oyun bizlerin ergen zamanlarda oynadığı hayallerimizi süsleyen oyunlar, 300 tl de olsa çıkarır verirsin, keza diablo 3 de benim için öyleydi taksim lansmanda 10 saat bekledim, salaklık mı burdan bakınca evet.

Doğru politika, iyi PR ile xbox tercih edilebilir mi evet ama daha zamanı var en azından old school tayfa için.

hocam benim derdim sürekli kendisini oynatacak bir exclusive oyunu olmaması bir granturismo vardı ellerinde oda bok gibi ayrıcak aç sene oldu konsol eskidi oyun çıkana kadar diğer yadan açık dünya oynanışa sahip babalar gibi forza var karşısında.    300 tl yi 10 saatlik oyuna veremem hocam. ama bi assasin creed e verilir mesela 

trampfd bunu yazdı

Konuyu dikkatle okuduktan sonra PS4 Pro'yu kaldirip Xbox One X'in uzerine koydum.

do_som bunu yazdı

borca girip xbox aldım suan .d

Enquinx35 bunu yazdı

Okumayın sony oldum

DrKeworks bunu yazdı

Sony mi kaldi aq? Zukeyim sony i

whopper bunu yazdı

Bende ps vardı. Geçen xbox one s almış kuzenim. Bana gayette yarak kürek geldi. Çocuğa düşündüm güzel konsol oyunu ne alabilirim diye alayı ps exclusive. Mic. Ex oyunlarına baktım resmen çöp abi. Oynayacak oyun seçemedim 2 saat

hocam o kadar çok oyun varki evet seçmekte zorlanmış olabilirsin 

hadi konsolu ilk defa gördün şaşırdın.

asssasin creed, pubg, fifa , battlefield , battlefront vb. milyon tane marka oyun var bunlardan birini alaydın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ps4 kırıldı ki bu bence bayağı bir artı puan demektir. Tam anlamıyla bir CFW yok lakin eli kulağında.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 11359 Toplam Mesaj: 79
60 fps vr 4k sony playstation xbox ps4 pro one x