folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Xiaomi Background Service - Android Java

Xiaomi Background Service - Android Java

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Selamlar Arkadaşlar,

Müşterilere real time bildirim atacak bir tool geliştiriyorum. Real-time konusunda firebase işimi görmediği için custom bir notification sistemi yazıyorum. Background da servisi başlatıyorum. Uygulama destroy olduğunda servisi tekrardan create eden bir broadcast sınıfım da var. Xiaomi harici cihazlarda sorunsuz çalışıyor. Fakat lanet olası xiaomi cihazlarda uygulamayı task manager dan kapattığı anda veya cihazı kilitlediğinde servis de kendini kapatıyor. Kilit açıldığında servis işlemine devam ediyor.  Uygulama ayarlarından; Otomatik Başlatma  veya Pil tasarrufu modunu kapattım açtım yemedi. Google forumlarında bununla alakalı net bir çözüm yok diye yazmışlar. Fakat Youtube Facebook vs. uygulamaların servisi background da her zaman çalışıyor. Android uygulama geliştiren mürid/eler bu sorunu nasıl aşıyor? Bilen duyan yeşillendirirse sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Uygulama geliştirmekten anlamam. Ancak kendi deneyimime göre çözümü yok. YouTube Vanced kullanıyorum. Bilen bilir artık bir uygulaması var onu yüklüyorsunuz kendisi güncelleme geldikçe hem YouTube'u hemde Google servisini güncelleyip kuruyor. İşte o uygulamayı geliştiren eleman bile Xiaomi kullanıcılarna açılışta özel bildirim çıkartıyor. Geliştirici seçeneneklerinden en altta Miui Optimizasyonu ayarını kapatın diyor. Sorunun nedeni o ayar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Uygulama geliştirmekten anlamam. Ancak kendi deneyimime göre çözümü yok. YouTube Vanced kullanıyorum. Bilen bilir artık bir uygulaması var onu yüklüyorsunuz kendisi güncelleme geldikçe hem YouTube'u hemde Google servisini güncelleyip kuruyor. İşte o uygulamayı geliştiren eleman bile Xiaomi kullanıcılarna açılışta özel bildirim çıkartıyor. Geliştirici seçeneneklerinden en altta Miui Optimizasyonu ayarını kapatın diyor. Sorunun nedeni o ayar.

Yok maalesef yemedi.

up olsun

saybirs tarafından 18/Ağu/20 17:08 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Heheheheheh gene düştün mü sen bana ?????

Android 8 den sonra background service çalışmıyor. Foregroundservice yapman lazım. İşletim sisteminden kilitlendi bu durum :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Android 8 den sonra background service çalışmıyor. Foregroundservice yapman lazım. İşletim sisteminden kilitlendi bu durum :)

Yunus Emre isimli developer arkadas github notlarinda "Kullanıcıya kaldırılamayan bir bildirim gösterilmesi zorunludur" demis. Kaldirilabilir bildirim istiyorsak ne yapmaliyiz? :)

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@mkyb hocam vanced da Google YouTube hesabına nasıl giriş yapıyorsun, ben giriş yapamadım, daha doğrusu kullanıcı metninin olduğu sayfada onay verdikten sonra ilerlemiyo, öyle bekliyor, forumlarda çözümde göremedim?

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bende şuan bu şekilde sorunsuz Gmail hesabımla giriş yaptım kullanıyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Optimizasyon kapatma muhabbeti sadece yüklerken değil mi? Ne işe yarar bilmiyorum ama her seferinde yükledikten sonra açıyorum :/

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

@mkyb hocam vanced da Google YouTube hesabına nasıl giriş yapıyorsun, ben giriş yapamadım, daha doğrusu kullanıcı metninin olduğu sayfada onay verdikten sonra ilerlemiyo, öyle bekliyor, forumlarda çözümde göremedim?

MicroG isimli görünmez uygulamacığı yüklememişsindir muhtemelen

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

ben son kullanıcı olarak konuşim şu an ona bende bir çare arıyorum. s3 frontier saatim var xiaomi telefonla background servisi çalışmadığı için bir süre sonra timeouta düşüyor bağlantı kopuyor. veya uygulamasını elle kapatırsam yine kopuyor.  

FCN tarafından 18/Ağu/20 21:58 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Yunus Emre isimli developer arkadas github notlarinda "Kullanıcıya kaldırılamayan bir bildirim gösterilmesi zorunludur" demis. Kaldirilabilir bildirim istiyorsak ne yapmaliyiz? :)

Rootsuz mümkün değil hocam. Yada arka planda bir AlarmService yazacaksın 3-5 sn de bir kalkıp servise istek atacak. Tabi bu da performansın anasını ağlatıyor :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 3786 Toplam Mesaj: 16
lanet olası xiaomi background