folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Xiaomi Mi 6 - Oneplus 5 Sizce Hangisi?

Xiaomi Mi 6 - Oneplus 5 Sizce Hangisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    SHaDeWRoX bunu yazdı

kafa sar değeri : 0.4

Gövde sar değeri : 1.55

Mi 6 nın değerleri bunlar 

1.6 nın üstü zararlı olarak geçiyor

1.6 sınır değeri Amerika tarzı ölçümde geçerli. Türkiye'de Avrupa sınır değeri kullanılıyor. 

Avrupa ve tr için 2 nin altında olsa yeter diyolar ama sonuçta yinede yüksek. Gelecekte sıkıntı çekmeyelim sonra :) 

Ve hala oneplus 5 (artık 5T) ve mi6 arasında gidip geliyorum. Fiyatları  da büyük bir etken oldu şuan hatta. Bu iki telefonu da kullanmış olan biri var mıdır? 

OttomanSlap tarafından 13/Oca/18 23:29 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    OttomanSlap bunu yazdı

İyi günler herkese, başlıktaki iki telefondan birini almayı düşünüyorum 

Garantileri, kullanıcı arayüzleri (miui ve oxygen os farkları) ve kullanımları hakkında kafamda soru işaretleri var kararsız kaldım. 

Xiaomi mi 6 migrosta satılıyordu en son delta garantili, muhatap bulma konusunda daha şanslı olurum diye düşünüyorum. 

Fakat Oneplus 5 amoled ekranı ve 8gb ram olması çekici geliyor

Miui gözüme daha güzel görünürken oxygen os daha boş geliyor 

Bu iki telefondan hangisini önerirsiniz? 

hocam merhabalar çok koyu bir xiaomi fanıyım. Telefondan lap top a, powerbank ten kulaklığa her şeyim xiaomi. Öncelikle şunu söyleyeyim iki cihazdan hangisini alırsan al üzmez hangisini seçersen seç beğenerek kullanın. Ama garantileri için aynı şeyi söyleyemem. Mi6 ile hangi cihazı karşılaştırsan mi6 derim FAKAT oneplus 5 daha iyi bir cihaz.

Come On Cj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mavi renkli Xiaomi Mi 6 1.770 lira olmuş :

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-6-64-gb-4-gb-ram-ithalatci-garantili-pm-HB0000063R9R

mkyb tarafından 14/Oca/18 00:04 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Xiaomi mi 6 Black Seramik Versiyon 6gb/128 kullanıyorum. Köpek gibi cihaz almak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.. 😎

Bu arada Samsung S7 edge den geçtim (1.5 sene kullandıktan sonra) 

İmza YOK !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ikisi de çok iyi, oneplus ilk çıktığından beri hayalim olan cihazdı. ona rağmen sar değeri çok yüksek geldi ve son dakika mi6yı seçtim. gayet memnunum. oneplus da bence üzmez. sar değerinin çok ciddi olduğunu da düşünmüyorum fakat yine de mi6 seçtim.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek

Maaş yattı yatacak derken 128gb kvk garantili mi6 kalmamış hepsiburada da. N11 de aynı ürüne 2800 lira yazmışlar. Bu konu hakkında önerisi olan var mı çünkü tercihimi seramik mi6 dan yana kullanmak istiyorum 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

Mi6 seramik var . boyutuna göre ağır. Seramik çizilmez diyorlar kılcal çizikler var ve parmak izi bırakıyor haliyle kılıflı kullanmak gerek. Ayrıca birçok kullanıcıda donma,  kulaklıkta ses alçalıp yükselmesi. Sebeke sorunu,  mevcut .

Benim kulaklıkla hiç işim olmadı ama donması yüzünden telefonu kıracakcaktım  sansıma düzeldi. Arada donuyor yine. Şebeke de de ara ara problem yaşıyorum. Şu an ki aklım olsa almam net yani. Migrostan alanlarda donma sorunu olmuş sanıyorum bende migrostan almıştım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arka kısmın parmak izi bırakmasından şikayetçi olanlar şunu alabilir :

https://tr.aliexpress.com/item/Ascromy-Anti-scratch-3D-carbon-fiber-sticker-Back-Cover-Protector-for-Xiaomi-Mi6-Protective-Film-Soft/32814147644.html

Hem çizilmekten koruyor hem elden kaymasını engelliyor hemde parmak izi bırakmıyor. 

mkyb tarafından 14/Oca/18 22:43 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek
    sirri bunu yazdı

Mi6 seramik var . boyutuna göre ağır. Seramik çizilmez diyorlar kılcal çizikler var ve parmak izi bırakıyor haliyle kılıflı kullanmak gerek. Ayrıca birçok kullanıcıda donma,  kulaklıkta ses alçalıp yükselmesi. Sebeke sorunu,  mevcut .

Benim kulaklıkla hiç işim olmadı ama donması yüzünden telefonu kıracakcaktım  sansıma düzeldi. Arada donuyor yine. Şebeke de de ara ara problem yaşıyorum. Şu an ki aklım olsa almam net yani. Migrostan alanlarda donma sorunu olmuş sanıyorum bende migrostan almıştım.

Hocam bu mesajı okuduktan sonra bende baktım internete, hepsiburada dan alanlarda varmış donma sorunu (isteyenler için kaynak koyarım mobilde link kopyala yapıştır uğraşmadım). Yanımda 3 kişi kullanıyor telefonu onlardan böyle bişey duymadım daha. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Arka kısmın parmak izi bırakmasından şikayetçi olanlar şunu alabilir :

https://tr.aliexpress.com/item/Ascromy-Anti-scratch-3D-carbon-fiber-sticker-Back-Cover-Protector-for-Xiaomi-Mi6-Protective-Film-Soft/32814147644.html

Hem çizilmekten koruyor hem elden kaymasını engelliyor hemde parmak izi bırakmıyor. 

Hocam telefonda donma şebeke kulaklık sorunu olmasın, ben o telefonu bebek gibi kundağa sararım. Hayatımın kumarını oynuyormuşum gibime geliyor 

Toplam Hit: 4463 Toplam Mesaj: 37
xiaomi 6 oneplus 5