Xiaomi Mi 6 Sarj Giris Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Arkadaslar bu alete 5 - 6 tane usb c kablo aldim, usb c donusturu aldim, baska sarj aletlerinin kablosunu kullandim, ama kendi orjinal kablosu disinda hicbir usb c giris bu telefona oturmuyor, 

Kendi sarj aleti bozuldu, kabloda deforme oldu, uygun gordugum bi sarj aleti aldim internetten ama bunda da ayni sorun, boyle bi problem yasayan oldu mu hic xiaomi veya baska telefonla? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    444
    444's avatar
    Erkek

evet aynı sorunu bende yaşıyorum. orjinal kablosu arızalandı, 3-4 kablo aldım ama orjinali gibi değil maalesef.

nox...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Bende de mi 6 var. Bi iki tane aldım kablo, benimki de bu orijinal kablosu gibi oturmadı açıkçası. Kablo sorumludur diye düşündüm de, Baseus almıştım. General mobile fln da aldım, o da aynı. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Soketin içine pislik kaçmış olabilir. Bir kürdan yardımıyla temizleyin. Şarja takarken kablonun ucu boşluğa gelmesin. Telefonla birlikte kabloda masanın üstünde dursun. Masadan sarkan kablolar zamanla sokete yük bindirip esnetiyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Soketin içine pislik kaçmış olabilir. Bir kürdan yardımıyla temizleyin. Şarja takarken kablonun ucu boşluğa gelmesin. Telefonla birlikte kabloda masanın üstünde dursun. Masadan sarkan kablolar zamanla sokete yük bindirip esnetiyor.

Hocam orijinal kablo hala yerine tam olarak oturuyor, diğer kablolar oturmuyor. Soketin içinde pislik olsa, orijinal olan da oturmaz. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Oturuyor ama temassızlık yapıyor. Elektronik arızalarında en uyuz olduğum nokta bu. Bir arıza var ama tam arıza gibi değil. Nedenini ise anca deneme-yanılma yaparak bulabiliyorsun.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam ben de xiaomi kullanıyorum hiç böyle sıkıntı olmuyor.

arkadaşım mi6 kullanıyor dediğin gibi onda da sorun olmuştu.

bir çok kablo mi6 ya oturmuyor nasıl tasarladılarsa.

mi6 ya özgü bir problem bence.

orj kablo koptuysa falan kopan yerine ekleme yapcan başka çözümü yok anlık olarak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Soketin bacaklarındaki lehimler kırılıyor. Telefon tamiri yapan bi yerde hallettirirsiniz. Tekrar lehimlenmesi lazım. Mi6 larda sık yaşanan bi sorun. Kablo ile alakası yok. Kendi kablosunun ucu uzun olduğundan bastırdıkça içeri göçüyor. Soket bacakları kırılıyor. 

tagext tarafından 21/Eki/20 00:29 tarihinde düzenlenmiştir

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Bendede bir tane mi6 var, ben macbookun sarj kablosu ile şart ediyorum genelde sorun cikartmiyor. Zaten gece  tak sabah al yapiyorum yavas da ediyorsa fark etmiyorum  dur  :(

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek

ben de mi 6 kullanıyorum şimdye kadar sadece orjinal samsung şarj aletinde sorun yaşadım (şarj belirli saniye aralıklarla kesintiye uğruyordu) onun harici sıkıntı yok

YalnızAdam
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ne çok mi6 kullanan var :D:DD benim mi6 da tek sorunum şu telefondaki ahizenin sürekli sesinin azalması Ne yapsam ne etsem çözemedim. 3 ayda bir telefoncuya 150₺ para bayılıyorum adam ahize değiştiriyor. Pislikten değil bu arada eminim yani :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1319 Toplam Mesaj: 15
xiaomi