Xiaomi Telefonlarda Volte Aktif Etme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Operatörler resmi olarak destek vermiyor ama yazılımla halledilebiliyor. Her modelde olmuyor.

1. Yöntem :

*#*#86583#*#* tuşlayın ve cihazınızı yeniden başlatın, sonrasında sim menüsune girerek Volte yi etkinleştirin.

-----------------------------

2. Telefonun ilgili menüsünden Volte'yi aktifleştir seçiniz... (Eğer yoksa desteklemiyordur.)

Telefonunuzun 4G şebekesinde olduğunu kontrol ediniz değilse şebeke ayarlarından LTE yi seçiniz.
     Settings --> Sim Card ve Mobil Ağlar --> Ilgili Simcard (4.5G de olan) ayarlari --> Access Point Names --> Yeni APN kısmına girin.
    Ad : ims
    APN : ims
    APN türü : ims
    APN Protokolü : IPv4
    APN Dolaşm Protokolü : IPv4
    Taşıyıcı : LTE
    olarak yazın diğer kısımlara dokunmayın ve kaydedin...
    Listeye yeni bir APN eklenmemiş olabilir ama 5-10 sn. sonra 4G yazısının sağında HD yazmaya başlayacak.
    Buraya kadar geldiyseniz arama yaparak 3G'ye düşüp düşmediğini test edebilirsiniz. Konuşurken 4.5G'de kalmaya devam ediyorsa iş tamamdır.. 
    Karşı tarafta da aynı operatörde olan ve cihazı Volte desteleyen birisi varsa Video arama yapmayı da deneyebilirsiniz. Kalitesi 3G deki video aramaya göre çok daha yüksek. Sesli arama yaptığınızda da aramanın bağlanması çok hızlı oluyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

Xiaomi mi5 kullanıyorum, hattım Türk Telekom, maalesef olmadı. Apn ekledikten sonra hd yazısı cıkmadı

edit: Online işlemlerden kontrol ettiğimde Volte kapalı gorunuyor, sanırım destekleyen bir telefona hattı takıp açtırmak gerekli

latriene tarafından 30/Eki/18 22:47 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şurası arkadaşlar

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Mi6 hepsini yaptim ama hd yazisi gelmedi goruntulu arama secenegide cikmiyo kisilerde

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Xiaomi RedMi Not4 (3-32) Model -- " *#*#86583#*#* tuşlayın ve cihazınızı yeniden başlatın, sonrasında sim menüsune girerek Volte yi etkinleştirin. "  şeklinde etkinleştirdim, işe yarıyor. 

Teşekkürler.

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkdaşlar zaten açıktır *#*#86583#*#*  bu kodu yazarsanız kapanır 

bu kodu yazın ayarlar -> mobil ağlara grini volte açık olması lazım eğer gözükmüyorsa

*#*#86583#*#*  bu kodu tekrar girip bakın

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax66
    catlax66's avatar
    Erkek

Öncelikle volte destekli bir telefona hattı takıp operatore volte açma mesajı gönderilmesi gerekmektedir. Ardından xiaominin volte yi otomatik açtığı ülkelerden birine almak lazım bölgeyi veya ben türkiye bölgesinde kalmasını istiyorum derseniz *#*#VOLTE#*#* ile aktif edebilirsiniz. Gerçi Miui10 ile otomatik destekliyor gibi görünüyor ama ims kaydını yinede yapmak gerekiyor. wowifi hakkında ilerleme kaydedemedim henüz. Mi6

Vasıflı Çömez!..... Artık Amatör:).. Nihayet normal...:D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vowifi için :telefon uygulamasında *#*#869434#*#* yazın.
    Sim kartlar & Mobil ağlar ekranında vowifi ile ilgili seçenekler görünecektir.
    Ben henüz çalıştıramadım. Muhtemelen Xiaomi'nin roma Vodafone'nun kullandığı sunucunun adreslerini girmesi gerekiyor. Oda güncellemeler ile gelir herhalde.

Mi 8 ve Mi 8 SE'de denendi.

mkyb tarafından 21/Oca/19 14:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

Volte kullanımını çok önermiyorum

Türkiye'de çok aktif kullanılamıyor zaman zaman konuşmalarınız kesilebilir.

şebeke sorunu yaşabilirsiniz

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Oneplus 5 için bir yöntem mevcut mudur ?

-
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Oneplus 5 için bir yöntem mevcut mudur ?

*#*#4636#*#* 

Toplam Hit: 2845 Toplam Mesaj: 20
xiaomi