XP Vs Vista (Vista Cok Gereklimi?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    http://www.tomshardware.com.tr/howto/20070207/index.html

testlerde XP önde gelmiş
    bu kadar sistem kaynağını sömürmesine degermi bu vista?sizler ne düşünüonuz

Amphetamine Logic.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    98 rulez 98 rulez
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    98 nasıl kuruluyordu demon normal xp gibi basit değildi sanırım dimi ? yani tuşabas sil etner falan yoktu sanırım.98 yükleye bilirim ama ekran kartını falan görürmü napar bilmiyorum cd var ama her program uyumlu değl vs. bir ton uğraş.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    iki hdd var 80 ve 400 gb lık olmak üzere 80gb lıkta xp 400lükte vista var xp yi açmıyorum bile iş yerinde mecburen xp kullanıyorum vistaya alışınca bombok geliyor, bence xp den kat kat hızlı ki benim sisteme 3.3 veriyor bu makina tam 3 yıllık daha iyisi olsa daha iyi performans alacağımı umuyorum

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draeex
    Draeex's avatar
    Erkek
    Abü bence en iyisi win 2000 :D

Tariqat Of Tahribat The Murid Draeex Tariqat Dj"i 2007©
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    la konuyu daıtman burda xp mi vistamı diok :D

Amphetamine Logic.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo
    önümüzdeki 5-6 ay için xp sonra vista =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Win98 kovalasın seni demon olmadı win95"e dön :) Bu arada saçma bir karşılaştırma olmuş.Vista daha çok sistem kaynağı kullanıyor.Herhalde daha yavaş olacak.Ferrarimi yoksa doğanmı daha çok benzin yakıyor gibi birşey olmuş :p Eğer oyun oynayacaksanız vistaya şu an için geçmeyi düşünmeyin.Directx10 geriye tam anlamıyla uyumluluk sağlamadığı için oyunların büyük bölümü açılmıyor.Açılanların büyük kısmındada oyunda grafiksel hatalar çıkıyor.Program olayına gelirsek.Programların çoğu çalışıyor.Çalışmayan 1-2 programa rastladım şimdiye kadar onca program içerisinde.Programların uyumsuzluğu vistadan çok 32 bitten 64 bite geçişten kaynaklanıyor.Ben 32 bitlik vista bulabildim onu kurdum.Uyumsuzluk sorunu sadece oyunlarda var denilebilir.Onun dışında güzel çalışıyor.

λ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    xp de ilk geldiyinde 98 in çok gerisinde kalıyordu şimdilerde kaç kişi 98 kullanıyor ?

buda böyle olacak muhtemelen zaman geçtikçe vista kendini geliştirecek daha hızlı bileşenlere sahip olucaz ve xp de tıpkı 98 gibi tarihin tozlu sayfalarında kalacak doğanın kanunu bu :)

Ayrıca Yeni nesil oyunları nasıl oynamayı düşünüyorsun Xp'ye direct X 10 yükleyerek mi :)

Vista'da zamanı gelince Xp kadar yaygınlasacak buna emin olun ama şimdilik vistaya geçme ihtiyacı duymuyorum sadece ileride geçmek zorunda kalıcamı bildiğim için Ultimate 64bit Türkçe arıyorum ama sanırım nette yok bi yerde denk geldi ama o da paralı torrent sitesinde ondan indiremiyorum :( Bulan,denk gelen,yükleyen (!) olursa haber versin lütfen :)

Troubles'll come & they'll pass
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    64 bit işlemcili makinen varsa ve Vistaya geçeyimmi diye düşünüyorsan , boş yere zaman kaybediyorsun git Vista bul yükle. 1gb lık işletim sistemiyle 10gblık sistem kafadan kıyaslanmaz :) İlk çıkan herşeyde ufak tefek hatalar ağrazlar olur , olacaktırda , XP delik poşet gibiydi yamaya yamaya bi hal ettiler Vistada aynısı olacak ama herkes eninde sonunda terfi edecek , malum Dx 10 Vista için yazılacak. Grafikler ayrı bir zevktir yaşamalıdır insan , 32 bitim o yüzden hala kurmadım 32 bitlik vistamı xp mi dersen o zmn stabilite olarak xp derim ( kendi görüşlerim )

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    walla 98 güzel ama en kral işletim sistemi 2000 derim ben hajı

2000 kadar sağlam , çevik , dinamik , atak , hızlı , kullanıcının dostu , sadık , emektar , güvenilir bi işletim sistemi yok benje

Bir Çin Atasözü Derki : Sağlam Vücud Sağlam Kafada , Sağlam Sistem Windows 2000 de Bulunur. demiş ( walla ben onun yalancısıyım )
Toplam Hit: 4059 Toplam Mesaj: 21