Ya IDE Kodlarımı Gönderiyorsa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Size önerebileceğim All in one tek bir ide var oda Jetbrains in intellij idea 

Web geliştirici misin ? 

Kuruyorsun pluginlerini keyfine bakıyorsun 

Bizzat mesela suan kendim çektim.

Brackets güzel fakat bs3'ü tamamlamada falan eksik kalıyor.

Bu arada açıklayayım resim de snippet giriyorsunuz örnek veriyorum bs3-form yapıp ctrl+j ye bastığınızda bs3-form-group şeklinde generate ediyor ve şablonlarınızı 5dk da oluşturabiliyorsunuz :) 

Öğrenci iseniz öğrenci mailiniz ile intellij idea ultimate alın ve kullanın derim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acan
    acan's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Peki ya yazdığın kodlara bakıp, vay bu kimmiş diye microsofttan kapını çalsalar ? 

Seni işe alsalar mesela, hep olumsuz düşünmeyin :D

Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım Acanlık yaparım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam bu işler böyle yürüyor Linux kullansan proje geliştirsen çalınma riski var Windows da da var gerçi.  Ama Linux da risk daha fazla. Sağlam bi. Linux güvenlik uzmanı olman lazım mi öyle olsan bile karşındaki kişi senden daha bilgili ise gene erişilir kodlara.  :)  yani gider mi. Gider sen kodunu yaz geç Microsoftun 2 milyarlık 1 milyarlık 200 tl lik projeleri çalmaya ihtiyacı yok :) 

Hocam bu fikre nerden nasıl vardın merak ettim. :))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Visual Studionun Developer kodlarını gördüğünü ve incelediğinden haberin var mı ?

:D İnternete hiç bağlamadığım bir bilgisayardan kod yazıyorum. Nasıl görüyor benim kodlarımı bir açıklama getirebilir misiniz?

Not: Evet kodları görüyorlar ancak hangi şartlarda hangi kodları nasıl görüyorlar önemli olan bu. Her yerde kabul gören bir gerçek var ki Visual studio ideler içerisinde en iyisi. Bununda sebebi microsoftun buna önem vermesi. Gelelim kodu nasıl gördüğüne. Hani debug modda çalıştırıp breakpoint lerle hata nerde nerde ne oluyor rahatça görebiliyorsunuz ya işte o kısmın geliştirilmesinde kullanılıyor. Hatayı bilmeden nasıl bir geliştirme yapacaklarıda ayrı bir muamma

Not 2: Microsoft sizin kodlarınızı napsın? IDE nin geliştirilmesi onlar için çok daha büyük bir olay.

Not 3: Güvenmiyorsanız kullanmayın yada benim gibi internete bağlı olmayan bir pc de kodlarınızı yazın :)

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    SkynetX bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam bu işler böyle yürüyor Linux kullansan proje geliştirsen çalınma riski var Windows da da var gerçi.  Ama Linux da risk daha fazla. Sağlam bi. Linux güvenlik uzmanı olman lazım mi öyle olsan bile karşındaki kişi senden daha bilgili ise gene erişilir kodlara.  :)  yani gider mi. Gider sen kodunu yaz geç Microsoftun 2 milyarlık 1 milyarlık 200 tl lik projeleri çalmaya ihtiyacı yok :) 

Ben bunu görmemişim :D Herhalde opensource , gpl vs lisanslarından habersiz bir arkadaş

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Ben bunu görmemişim :D Herhalde opensource , gpl vs lisanslarından habersiz bir arkadaş

Hocam Lisanslı Linux kullanıcı iseniz zaten lafım yok :D Da onun dışında güvensiz olduğunu biliyorum yada yanlış öğrenmişim bilgim yok. Sonuçta pc ye sızmak daha kolay OpenSource olduğu için. Yani Bilgili biri için tabiki de Açık kaynak daha güvenilir fakat bilgisiz biri için ? :D Yanlış mıyım :/

Yazilimci bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Visual Studionun Developer kodlarını gördüğünü ve incelediğinden haberin var mı ?

:D İnternete hiç bağlamadığım bir bilgisayardan kod yazıyorum. Nasıl görüyor benim kodlarımı bir açıklama getirebilir misiniz?

Not: Evet kodları görüyorlar ancak hangi şartlarda hangi kodları nasıl görüyorlar önemli olan bu. Her yerde kabul gören bir gerçek var ki Visual studio ideler içerisinde en iyisi. Bununda sebebi microsoftun buna önem vermesi. Gelelim kodu nasıl gördüğüne. Hani debug modda çalıştırıp breakpoint lerle hata nerde nerde ne oluyor rahatça görebiliyorsunuz ya işte o kısmın geliştirilmesinde kullanılıyor. Hatayı bilmeden nasıl bir geliştirme yapacaklarıda ayrı bir muamma

Not 2: Microsoft sizin kodlarınızı napsın? IDE nin geliştirilmesi onlar için çok daha büyük bir olay.

Not 3: Güvenmiyorsanız kullanmayın yada benim gibi internete bağlı olmayan bir pc de kodlarınızı yazın :)

Haklısınız hocam ben birşey demedim sadece görüyor dedim. Zaten PC yi Internet'e kapattığın sürece kendini dünyaya kapatmış sayılırsın. Zaten incelenmez sadece böyle birşeyin olduğunu söyledim dediğin gibi bizim yaptığımız 3-5 kuruşluk projelerde işleri yok. Ben şöyle yorumluyorum. Muhtemelen Developerler'ın yaptığı hatayı bir süzgeçten geçirip bu altta yazan hatalar oluyor ya yada yanlış yazdığın kodda altta kırmızı bi çizgi çıkıyor. Bunları geliştirmek için olabilir. Veya Lisans'lı sürümlerinde buna erişim kapalıdır. Koskaca şirketler kullanıyor bundan bi haber değillerdir.

MhmdAlmz tarafından 22/Ağu/16 13:59 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Aslında opensource da daha zor çünkü arkaplanda kaynak kodlarında neler olduğunu görebiliyorsun örnek veriyorum nano nun kodlarını inceliyor herkes bi backdoor olsa zaten kullanılmaz ( ha bu hiç çıkmayacak değil elbet arada çıkacaktır açık vs ) 

Lisanslı linux kullanıcısı dediğin nedir ? Öyle birşey yok çünkü ha diyorsan ki LPI sertifikaları falan onlar ayrı dava.

Windowsdan daha güvenli olduğunu söyleyebilirim 

Şöyle düşün önünde 1 aşçı yemek yapıyor 

Herşeyi gözünün önünde yapıyor.

Biriside karşıda bir yapının içinde yapıyor 

ikiside aynı yemek aşçı skilleri , experience i aynı hangisini tercih edersin ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Aslında opensource da daha zor çünkü arkaplanda kaynak kodlarında neler olduğunu görebiliyorsun örnek veriyorum nano nun kodlarını inceliyor herkes bi backdoor olsa zaten kullanılmaz ( ha bu hiç çıkmayacak değil elbet arada çıkacaktır açık vs ) 

Lisanslı linux kullanıcısı dediğin nedir ? Öyle birşey yok çünkü ha diyorsan ki LPI sertifikaları falan onlar ayrı dava.

Işte bak son dediğin şey sorun zaten İkisinin de yeteneği aynı ise Tabiki Linux. Ama herkes bir değil . Mesela sen 20 sene linux kullan ben 2 sene :D Aramızda ne fark olur değil mi ?  Yani iş tecrübeye kalıyor. Ben Projeleri Windows'da geliştiriyorum Kali vs kullanırken veya Asteriks incelemek için Linux'a bakıyorum. Çünkü açık kaynak ve hiç incelemedim kodlarını neyin ne olduğunu bilmiyorum. Bu yüzden gireceğim herhangi bir siteden inecek olan birşeyin Beni dünyaya yayması olağandışı değil. Ama Gerçek şu ki Aptal bi son kullanıcı için Windows daha iyidir benim gibi. Şayet günü gelir de Kodlarından haberim olur veya Ağ yönetiminden haberim olduğunda Kalkar linux kullanırım tabiki :) Çünkü açık kaynak kendime göre düzenlerim sitemimi. Kendi ihtiyacım olanı yaparım. Windowsdaki gibi  belirli bir kalıbı kullanmam . Yani dediğin doğru ama işte Yeterli tecrübe var mı ? Sorun orda Yoksa hem fikiriz Linux güvenilirlik konusunda tecrübeli bir kişi için kesinlikle en güvenli sistemlerden biridir :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

Işte bak son dediğin şey sorun zaten İkisinin de yeteneği aynı ise Tabiki Linux. Ama herkes bir değil . Mesela sen 20 sene linux kullan ben 2 sene :D Aramızda ne fark olur değil mi ?  Yani iş tecrübeye kalıyor. Ben Projeleri Windows'da geliştiriyorum Kali vs kullanırken veya Asteriks incelemek için Linux'a bakıyorum. Çünkü açık kaynak ve hiç incelemedim kodlarını neyin ne olduğunu bilmiyorum. Bu yüzden gireceğim herhangi bir siteden inecek olan birşeyin Beni dünyaya yayması olağandışı değil. Ama Gerçek şu ki Aptal bi son kullanıcı için Windows daha iyidir benim gibi. Şayet günü gelir de Kodlarından haberim olur veya Ağ yönetiminden haberim olduğunda Kalkar linux kullanırım tabiki :) Çünkü açık kaynak kendime göre düzenlerim sitemimi. Kendi ihtiyacım olanı yaparım. Windowsdaki gibi  belirli bir kalıbı kullanmam . Yani dediğin doğru ama işte Yeterli tecrübe var mı ? Sorun orda Yoksa hem fikiriz Linux güvenilirlik konusunda tecrübeli bir kişi için kesinlikle en güvenli sistemlerden biridir :)

Kafa yanlış kafa , ben c,perl okumayı biliyor muyum ? bilmiyorum ve deneyimsiz kullanıcıyım burada çok daha deneyimliler var olay burada bireysel değil community dediğimiz olay.İlla kaynak koda bakman gerekmez güvenlik için bir teknolojik ürünü alırken nasıl yorumlara bakılıyorsa linux communitysi de aynı şekilde aslında yani eğer güvenliğinden endişe duyuyorsan bu senin için kaynak kodları incelemek olmamalı son kullanıcı olarak yorumlara bakılmalı , görüşlere bakılmalı ki hala söylüyorum bunu linux bilen bilmeyen için daha güvenlidir.

Yani burada diyorum ki güvenlik için ilk kullanıcı olmaya gerek yok o GÜVENLİK FARKINDALIĞI olsun yeterlidir.
    Windowsda ilk kullanıcı olsanda son kullanıcı olsanda bir yerlerden geçiriyorlar :) 

O bilmediğin siteden inen büyük ihtimal exe formatında bir dosya olacaktır :) 

0x656e tarafından 22/Ağu/16 14:19 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam Lisanslı Linux kullanıcı iseniz zaten lafım yok :D Da onun dışında güvensiz olduğunu biliyorum yada yanlış öğrenmişim bilgim yok. Sonuçta pc ye sızmak daha kolay OpenSource olduğu için. Yani Bilgili biri için tabiki de Açık kaynak daha güvenilir fakat bilgisiz biri için ? :D Yanlış mıyım :/

Hocam sen yazılım mühendisliğinde okuduğundan emin misin? (Kesinlikle aşağılama falan bir amaçla sormuyorum).

Bu yazdıklarını bir yazılım mühendisi kesinlikle yazmamış olmalıydı.

Herşeyi birbirine karıştırmışsın. yazdıklarının hiçbir doğruluk payı yok.

(Kesinlikle aşağılama amaçlı yazmadım)

SkynetX tarafından 22/Ağu/16 14:28 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2302 Toplam Mesaj: 27
paranoya