folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder YA Vatikanın Yan Sokağında Doğsaydık Yine Müslümanmı Olurduk?

YA Vatikanın Yan Sokağında Doğsaydık Yine Müslümanmı Olurduk?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek
     Abiler Ablalar bir konu var devamlı kafamı kemiriyo. Allah rızası için bi el atın.  Şindi dunyada bir sürü din var ve doğduğumuzda bizi bir tarafsız din okuluna alıpta bütün dinleri öğretip "Bak kocum sana bütün dinleri ögrettik sende aklını kullanıp tabiyki en gerçekci dini seç bakalım" diye bir okula gitmedik ve böyle bir okulda zaten yok. Şimdi Ya VATİKAN a komşu bir evde doğsaydık ve babamızda bir papaz olsaydı ve sizi bir papaz okulunda eğitim aldırsaydı, kendinin bir müslüman olacağına ne kadar sanş veriyorsun? Dusunsene papaz babaya "baba valla ben bu hiristiyanlıkta bazı tuhaf  şeyler göruyom sonra hani senin nefret ettiğin Kuran ı okudum valla o bana daha mantıklı geldi bende kelimei şahadet getirip müslüman oldum" deme şansımız ne kadar. Ha "ben kesinlikle islamı arardım bulurdum" diyeceksinizdir. Ucuz kahramanlık olur hiç bir müslüman diğer dinlere ciddi bakamaz büyük günahtır, aynı şey diğer dinler icinde aynıdır. Bide kardeşim "Allaha şükür müslüman dogmusuz" da demeyin vatikana komsu bir sürü insan var. Onlarda aynı bizim gibi "İsaya sükür iyiki hıristiyan doğmuşuz diyorlar"  Ve ne yazıkki hemen hemen butun dinlerde cehennem var. Hepside sizi marmara çırası gibi yakmaya hazırlar. Şimdi suç kimin aşagıya tükürsen sakal yukarıya tukursen bıyık. ABİLERİM BİR EL ATINDA SU KONUYU ÇÖZELİM

korecci
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    müslüman olurdum dien ya denyodur ya sizofrendir. gevurun onde gideni olurduk o ortamda

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayfuga
    ayfuga's avatar
    Erkek

işte büyük sınav..

muhtemelen sen bi eşitsizlik olduğu düşüncesiyle bu soruyu sordun.

bir hikaye var: imanı son derece yüksek bir zat, bir alim hayatı boyunca ibadetlerini aksatmamış biri son anda nefsani duygulara yenik düşüyo önce içki içiyo sonra zina yapıyo, daha sonra katil oluyo ( bu aşamaya kadar sadece günahkar ) ve en sonunda ölüm anında  -biliyosun her nefis ölüm acısını tadacaktır - o anda şeytan ona "bana iman et seni bu acıdan kurtarayım" diyo ve adam imansız gidiyo. bu zat müslüman bir ailenin çocuğu, küçük yaştan itibaren tüm dini eğitimleri almış bir kişi. ama akıbetine bakınca müslüman bir aileden doğmuş olmanın pek fayda etmediğini görüyoruz. çoğu alim "Allahın, bize imanlı ölmeyi nasip et" şeklinde dua eder. yani ne kadar müslüman bi aile içinde de doğmuş olsan garantin yok. şimdi müslüman olmayan bi ailede dünyaya gelen bi kişiye bakalım. islamı daha önce hiç tanımamış biri son anda iman ederse geçmiş tüm günahları silinir. yani hayatı boyunca islamı ruhunun derinliklerine kadar yaşayan kişinin akıbeti cehennem olabiliyo ve hayatı boyunca islamdan uzak olan birinin akıbeti de cennet olabiliyo. ilk başta eşit başlamamış olarak gözükseler de aslında son derece eşitler. ama müslüman bir kişinin imanlı ölmesi ne kadar zorsa müslüman olmayanın imana gelmesi de o kadar zordur. yardımcı olabildiysem ne mutlu...

Sıradan Sürülen Olmayın, Sınırlarınızı Zorlayın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek

Peki abi dinimiz bizi, Düşünce konusunda bu kadar özgür bırakıyo ve "Sevgili müslümanlar dininiz o kadar doğru ki gidin diğer dinleri inceleyin kitaplar okuyun papazlarla, hahamlarla, budist rahiplerle görüşün dinimizin ne kadar doğru ve gerçekçi olduğunu göreceksiniz" diye ayet yok. Bence bu daha özgür ve güvenli olmazmıydı. 

Ayrıca Mekke KABE ye komşu doğan bir çoçuğun özgür bir şekilde ben budizim dinine inanıyom deme şansı nedir ve eğer öyle bir şey söylese onu ne yaparlardı acaba. HİÇ DÜŞÜNEN OLDU MU?

korecci
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek
    Ayfuga cevabın için teşekkürler. Ama abi bu cevap diil ki. Sen sadece ölüm acısı cehennem azabı sopasını yine eline almışın bize çaktırmadan sallıyon be abi.

korecci
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek
    Peki Ayfuga abi adam amazon ormanlarının en kuytu köşesinde yaşıyo ve kurdu kuşu tanrı sanıyo ve tapıyo. O zavallı bir dini eğitim gelmemiş ve töbe edememiş. Bu baldırı çıplak kaç yıl yanacak.

korecci
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kusura bakma ama sende biraz cahillik ve biraz kolaya kaçıyormuşsun gibi gördüm . eminim kuranın 1 suresini bile adam akıllı okuyup anlamına bakmamışsındır ki bilirdin ozaman dinimizin evet "Sevgili müslümanlar dininiz o kadar doğru ki gidin diğer dinleri inceleyin kitaplar okuyun papazlarla, hahamlarla, budist rahiplerle görüşün dinimizin ne kadar doğru ve gerçekçi olduğunu göreceksiniz" bu kadar serbest olduğu

ki din insanlara kısıtlamalar getirmez sadece uyarır başına geleceklerden dolayı orda doğan bir insan hristiyanda olabilir sonra oşartlanmadan kurtulup müslümanda olabilir burda önemli olan kişinin istediği dine inanabilme özgürlüğüdür

Zimbabwe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek

Peki Kreaston kardeş mekkede doğan birisi olsaydın ve ben inanmıyorum deseydin o elindeki kılıcın aynısıyla seni sakal tıraşı yaparlardı dimi? Sonrada sana doğru yolu büyük bir şefkatle anlatırlardı

korecci
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1. benim adım kreston kreaston deil

2. eğer sen bişey ispatlama çalışıyosan baştan söyleyeyim bu işin sonu yok tartışarak bi yere varamayız ama hoşgörü herşeyi halledebilir

3.onun elindeki kılıç ışın kılıcı :D

4.hangi devirde yaşıyoruz mekke sence hala öylemi ?

5. eğer öyle ise bile ben gerizekalı değilim bunu bile bile ben hristiyanım diye haykırmam ve ayrııcıaaa ordaki kimsenin hristiyanları kestiği yok.

Zimbabwe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek

Orda burda dogmayla ilgisi yok.

Allah insanlara akil denen birsey vermis. Istedigin gibi kullanman icin sana hür birde irade vermis. Aklini kullanan, arayanin mevlasini da belasini da buldugu gibi, hristiyanligi da bulur islamida, o sana kalmis bisey..

bir imzam bile yok
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayfuga
    ayfuga's avatar
    Erkek

şimdi sen  "kişinin dini, bulunduğu ortama göre şekillenir, yani kişi elinde olmayan sebeplerden ötürü herhangi bir dinin mensubu olur. bir hristiyana göre müslümanlar kafirdir ve cehennemde yanacaklardır. müslümanlara göre de durum aynı. bu durumda kişi elinde olmayan sebeplerden ötürü cehenneme gidecektir" tarzında bişeler söylüyosun. ben de sana son cümle hariç tamamiyle katılıyorum. doğru, arabistanda doğan birinin hristiyan olmasını veya vatikanda doğmuş birinin müslüman olmasını beklemek saflık olur. yalnız, az önce anlatığım sebeplerden ötürü kişinin hristiyan veya müslüman bir çevrede büyümesi, akıbetini değiştirmez. müslüman çevrede doğan birinin imansız gidebilme ihtimali ne ise hristiyan çevrede doğup büyüyen birinin imanlı gitme ihtimali de aynıdır.

bu arada islamın ulaşamadığı ( ki öyle bir yer olup olmadığı tartışılır ) yerdekilerin herhangi bir sorumluluğu yoktur...

Sıradan Sürülen Olmayın, Sınırlarınızı Zorlayın...
Toplam Hit: 7241 Toplam Mesaj: 32