folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder YA Vatikanın Yan Sokağında Doğsaydık Yine Müslümanmı Olurduk?

YA Vatikanın Yan Sokağında Doğsaydık Yine Müslümanmı Olurduk?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayfuga
    ayfuga's avatar
    Erkek

cevaba geçmeden önce bi kaç şey söyleyeyim. Eğer gerçekten aradığın bi cevap varsa ve samimiysen sana cevap yazanları alaya alma ve sağa sola cevap yetiştireceğine milleti teşvik edici bişeler yazki cevabı daha çabuk ve doyurucu bulasın. ayrıca bu kadar çok flood yapma ban yersin. ( söylemiş bulunayım.. )

her nekadar sorularda art niyet kokuları alsamda samimiyetine inarak bunları yazıyorum.

tarafsız olarak bütün dinlerin iyi veya kötü yanlarını anlatan ve seçme kararını sana bırakan bi okul bildiğim kadarıyla yok. olmasını da beklememek gerekir. bu şuna benzer. kızını bırakırsan ya davulcuya kaçar ya da zurnacıya. yani sen çocuğunu yönlendirmezsen şeytanın yönlendirmesi altında bulunan körpe beyin çok büyük olasılıkla haşa Allah yoktur gibi bir sonuca ulaşabilir.  eğer kişi gerçekten böyle bir öğreti ( bütün dinlerin iyi ya da kötü yanlarının öğretilmesi ) istiyorsa bunu pekala kendi başına da yapabilir. ülkemizde bütün dinlerin kitapları rahatlıkla tezgahlardan temin edilip okunabilmektedir. ayrıca tartışılması günah olan konular falan demişsin. şunu söyleyeyim;

İmam Gazali bir seferden dönmüş ve kalabalığa hitab ediyomuş, şöyle demiş: "ey insanlar bunca yolculuktan sonra kanaat getirdim ki Allah vardır. Allah ın varlığına bütün benliğimle şehadaet ederim." o sırada kalabalığın arasında bulunan yaşlıca bir bayan "Ey İmam Gazali ben ki bu cahil halimle Allah ın varlığına inanıyorum sen koca alim, o kadar yolu bunu bulmaya mı gittin??" bunun üzerine İmam Gazali " işte onun gibi inanacaksınız benim gibi de araştıracaksınız "  demiş. eğer gerçekten iyi niyetliysen, şeytanın içine düşürdüğü kurdu öldürmek amacıyla işe koyulduysan islamiyet her zaman araştırmaya, tartışmaya teşvik eder. o söylediğin, islamiyet için kesinlikle geçerli değildir. şeytanın şu kurnazlığını herkes bilir. önce gelir içine küçük bir şüphe bırakır. daha sonra zaman zaman gelir o şüpheyi el bebek gül bebek büyütür bakar. işte, müslüman bir kimsenin yapması gereken içine küçük bir şüphe düştüğünde bu şüpheyi giderebilmek için elinden geleni yapmaktır. tüm soruları cevaplandırmalıdır. tabi ehil kimselere danışmak kaydıyla....

Sıradan Sürülen Olmayın, Sınırlarınızı Zorlayın...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek

yafrum tornado nie bu kadar kasiyosun, ben sana akdenizliligime övünmedimki, senin sorunu kale almadigimi gösteren esprili bir cevapti sadece fazla derinlerinde mana arama :)

nese konuyu saptirmayalim.. dedigim gibi.. birak simdi ona buna laf atmayi.. bi dusuncen varsa söyle tartisalim.. burda insanlar degil fikirler konusur..

bir imzam bile yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek
    ORANGEJUICE canım kardeşim sen bu konudaki sorulara cevap vermek yerineyse yine dinin sopasını sallıyosun ben kavga için bu konuyu açmadım. Kimseyi tehdit etmedim. Kimse yanacak demedim. Ama ne yazıkki sen sallladığın sopanın boşa gittiğinin ve aynı sopayı elinden israilin kapıp bu sopayı müslümanların başında parçaladığını göremeyecek kadar cahil ve kalbin en ufak bir fikir alış verişinde bile karşıdakinin ALLAH yaratmış demeden öldürülmesini isteyen yani İSRAİLOĞULLARI ile aynıyım diyosun. Ama unutma ne yazıkki o sopa senin başında kırılıyo.

korecci
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orangejuice81
    orangejuice81's avatar
    Erkek
    dear tornado! artık sana değil beyhude olarak sana bir şeyler anlatmaya çalışanlara üzülüyorum. ben seni  " kafasına inançlarıyla ilgili bir şey takılmış ve bu sorununun cevabını forumda başlık açarak yardım isteyerek soru işaretlerini kafasından silmek isteyen biri" olarak değerlendirmiştim. acizane sana ne yapman gerektiğini işin ehline yani dini konularda söz sahibi olan insanlara başvurrmanı önerdim. az buçukta mantığını kavratarak "ormanda yaşayarak maymun olunmayacağını ya da kabede vatikanda doğmakla papa oulnmayacağını "kader" anahtar sözcüğüyle kanıtlamak istedim.  ayfuga işin ehli ama sen onu da dinlemiyosun ki. bu arada senin bu forum başlığına açmakla samimi olmadığına bende kanaat getirdim. ayfuga kardeşe teşekkür. samimi olmadığını bile bile seni kaale aldı ve bilgilendirdi.... olsun sağlıcakla kal...

İlkokul Çağlarımdan 24 Yaşıma Kadar Varlığım TÜRK Varlığına Armağan Olsun !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek
    CODERMC sen iyimisin bi konu varsa tartışalım diyosun. Abi biz ne konu açtık bee sen ne konuşuyosun Allahını seversen. Sakın kimse duymasın Cem YILMAZA malzeme olursun

korecci
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek
    ORANGEJUICE kardeş sen nasıl görüşlerinde tutucuysan ben öyle değil sizden yardım istedim. Tutucu değilim. Sakın suç atarak haklı oldugunu sanma. Ben herkese kardeş dedim kimseyi kötü bilmedim ama bana hasır altından sopa gösteriliyo Bu tartışma içinde yer almaz.Başta niye açtığım konu saptırılıyo onu anlamadım. Sakın siyasete soyunmayın çünki en iyi siyasetçiler BUSH ve SHARON dur beceremiyonuz   LÜTFEN SİNİRİNİZİ HOŞ GÖRÜYLE YENİN

korecci
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek

AYFUGA abi sana açık ve net bir sorunum var dedim ama sen hala şeytan ile cevap veriyosun Senin samimiyetine güveniyorum ve teşekkür ediyorum ama satanistler sen bu kadar şeytandan bahsedersen onlarda fikirlerinin doğruluğuna inanırlar. Çünki şeytan doğrudur ve ona inananları biz sağlıyoruz.Ona inanaları reklamların sayesinde senin ve benim gibi inananlar yaptı

korecci
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek
    YAHU ARKADAŞLAR KONUDAN ÇOK UZAKLAŞTIK YİNE HATIRLATIYORUM LÜTFEN AÇTIĞIM KONUYA CEVAP VERİN BEN BURAYA KAFİR MÜSLÜMAN TARTIŞMASI YAPMAYA GELMEDİM BİLGİSİ VE HOŞ GÖRRÜSÜ OLANLAR CEVAP VERSİN UNUTMAYIN BİZ MEVLANA TORUNUYUZ

korecci
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tornado
    tornado's avatar
    Erkek
    SİTE YÖNETİCİSİ KARDEŞ LÜTFEN SEN BİR ORTAYI BUL

korecci
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bana bak lan gerizekalı denyo! burda millete laf yetiştireceğine onların yazılarını önce adam akıllı oku sonra eleştri yap ispatlama çalıştığın herneyse sen bizden ne cevabı bekliyosn dangalak ?

ortayı bulacaz orta ise senin bu forumdan banlanman bu forumda büyük harflerle yazı yazmak hakarettir adam gibi yaklaştık sen herkeze birer birer saçma sapan yanıtlar veriyosun konuyu amacından saptırdın eminim brda sana katılan hiçkimsede yok!!

Zimbabwe
Toplam Hit: 7267 Toplam Mesaj: 32