Yabancı Hisse Senedi Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek

Merhabalar;

10 marttan beri;

Amazon hisse senedi  1800 $'dan 3.138,29 $'a,

Apple hisse senedi 285$'dan 388 $'a,

Microsoft hisse senedi 160 $'dan 208 $'a yükselmiş. 

Elimde biraz nakit (dolar) para var. Bunları yabancı ama sağlam hisse senedine yatırmak istiyorum. Biraz uzun vade minimum 2 sene beklemeyi düşünüyorum. Belki 2 sene uzun vade olarak sayılmaz ama zaten parama 2 senedir dokunmuyorum. Bankada da çok fazla artmıyor. Dolar arttı oradan karlısın diyebilirsiniz ama dolar artınca zaten herşey zamlanıyor. Ben sadece paramı belli bir miktar korumuş oluyorum.

Şu an araştırma aşamasındayım.Yabancı hisse senedi nasıl alabilirim. Aldığım hisselerden firmalar bana kar payı veriyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi?

ombra tarafından 22/Tem/20 15:28 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

3uncusu Microsoft sanirim.

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

3uncusu Microsoft sanirim.

Evet hocam doğru. Düzelttim. Dikkatin için teşekkürler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Hocam, bir borsa geyigi olarak hicbir kagidi yukselirken almamak lazim.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek
    gkhn bunu yazdı

Doğru söylüyorsun. Ama şu an almayı düşünmüyorum. Ancak gene de bu firmalar yükselme eğiliminde. Borsa simsarı değilim. Ancak şu an altın bile yükselirken alanlar kara geçti.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ben de geçen elon musk tweet atıp hisseleri düşürdüğünde bir tane tesla hissedi almak istedim ama nasıl alacağımı bilmediğimden uğraşmadım.

350 dolarlara düşmüştü, şu an 1600 dolar

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

İş Bankası iş cep üzerinden yurtdışı piyasalar menüsünden al sat yapabiliyorsun. Başvuru da mobilden yapılıyor, bir anket yaptiriyor, tecrüben var mı vs soruyor, sonra sözleşmeleri onayliyorsun. 

Her emir min. 25 USD veya yüzde mi  binde mi  bir oranı var. 

Gedik yatırımın al sat komisyonları daha düşük ama minimum ana para kıstı olabilir. 

Yabancı borsalar iyi gidiyor da bir yerde balon patlayacak gibi. Patlamadan treni terk etmek lazım. 

Blue Screen of Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek
    ombra bunu yazdı
    gkhn bunu yazdı

Doğru söylüyorsun. Ama şu an almayı düşünmüyorum. Ancak gene de bu firmalar yükselme eğiliminde. Borsa simsarı değilim. Ancak şu an altın bile yükselirken alanlar kara geçti.

hocam bu artışlar gözünü çok yanıltmasın sonuçta bir krizden sonra böyle oldu
    böyle krizde bir insanın hayatında bir ya da iki kere denk gelir değerlendirmek sana bağlı tabi.
    aynı şekilde artışlar beklemek çok ütopik olur düşmeden önceki yerlerine vs geldiler çok kazanan olmamıştır zaten
    düşecek korkusu
    artmaz korkusu
    biraz arttı tekrar düşecek korkusu gibi duygular çok insana mal sattırdı diğer hissederlar da o kağıtlar o fiyattayken elinde kalan adamlar zaten.
    He nedir benim tüm birikimim borsada büyümekte olan kağıtlardan al bırak düşsün çıksın tr de bir çok şirket var 2 yılda 10 kat yapan 5 kat yapan sağlam şirketler önemli olan ileriye dönük bebek şirketler bulabilmek.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bboy_kaya
    bboy_kaya's avatar
    Erkek

Şahsi fikrim, Kasım 2020'deki ABD seçimleri ile birlikte borsalarda hızlı geri çekilmeler oluşacak. Farkındaysanız D.Trump döneminde borsalar şiştikçe şişti (malum balon diyoruz), para genişleme politikalarıyla da ucuza garanti yatırım devri sona erdi. (Altın, gümüş, borsa vs herşey çok pahalı) Eğer yatırım yapacaksan bu riske katlacaksın diyor sayın başkan. Ben olsam, fazla bilmediğim sular yerine ons altın, gümüş, eur ve sterlin paritelerinde her geri çekilme ve yükselişlerde pariteye yatırım yapardım. YTD (:

Love is nothing without fucking!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek

fxpro.com'dan yabancı hisse senedi alabilirsiniz

trader
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

aracı firmalarla ne kadar kâr edeceksiniz? abd merkezli firmalara hisse yatırımı yapacaksanız abd de banka hesabınız olacak ki ayrıntılı bir şekilde al sat yapabilin. yoksa elinize geçen kâr, aracı firmalarda erir diye düşünüyorum. estonyadan e-vatandaşlık alıp banka hesabı açıp hisse senedi yatırımı yapılabilir mi ben onu merak ediyorum ne kadar karlı olur acaba? bütçe lazım tabi böyle işler için. :P

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 3216 Toplam Mesaj: 23
google yabancı senedi appple amazon dolar hisse