Yarım Kaldık...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Evet insanlık ölmüş. Biz ki çanakalede esir düşen askere azığını paylaşan milletin torunlarıyız. Hani enkazda kurtarılan küçücük çocuklar vardı saf temiz siyasetten anlamayan. Ne kadar zor durumda olduğunun farkında olmadan kurtarma ekibine siz eve nasıl girdiniz diyen bir çocuk hakkında nasıl böyle şeyler söyleyebiliriz. Allah birdaha yaşatmasın elbette. Ama akpye oy veriyor diye zorda kalan bir yere yaptığın yardımları yüzüne vurmak çok ayıp. O zaman ben bunu anlarım, bu düşünceyi paylaşanlar onlardan oyunu almak için yardım etti. Mantığınız buysa demekki akp daha çok yardım etmiş sonucu çıkıyor. 

Saygılar. 

bence yanlış yorumlamışsın. normal şartlarda afetlerde devlet yardım eder, çadır kurar, kurtarma ekipleri gönderir ve en önemlisi organize eder. bunların hiçbirini devlet yapmadı. halk yaptı. depremzedeler de bunu hükümet yapmış gibi gitti bir daha aynı hükümeti seçti. insanlar da hükümet madem çok iyi bundan sonra herkes kendi başının çağresine baksın, yardımı da devlet yapsın dedi.

ayrıca planlı programlı bu insanlar kutuplaştırıldı. o azığını paylaşan millet gideli çok oldu. kan bağışı toplama yetkisi kızılaya ait. kızılayın için boşalttılar şimdi kan bulunmuyor. bu depremle de yardımları hacıladılar. artık yardım yapan insanlar da yardım yapmayacak. bunu ben yapmadım, oy verdikleri hükümet yaptı. bundan da memnunlarmış ki gittiler oy verdiler. o zaman başlarının çağresine baksınlar

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Evet insanlık ölmüş. Biz ki çanakalede esir düşen askere azığını paylaşan milletin torunlarıyız. Hani enkazda kurtarılan küçücük çocuklar vardı saf temiz siyasetten anlamayan. Ne kadar zor durumda olduğunun farkında olmadan kurtarma ekibine siz eve nasıl girdiniz diyen bir çocuk hakkında nasıl böyle şeyler söyleyebiliriz. Allah birdaha yaşatmasın elbette. Ama akpye oy veriyor diye zorda kalan bir yere yaptığın yardımları yüzüne vurmak çok ayıp. O zaman ben bunu anlarım, bu düşünceyi paylaşanlar onlardan oyunu almak için yardım etti. Mantığınız buysa demekki akp daha çok yardım etmiş sonucu çıkıyor. 

Saygılar. 

Yardım eden bir kadının yorumuna denk gelmiştim. Deprem olunca çocuğuna ayırdığı ayakkabı parasını göndermiş. Çocuğuna ayakkabi almayı ertelemiş. Onlar akp'ye oy vererek benim çocuğumun geleceğini düşünmüyorsa ben neden onların çocuğunu düşüneyim ki demişti. Bu mantıkta yanlış olan ne ? Akp insanlarin geleceğini umutlarını hatta hayallerini çalan bir parti. A partisi B partisi değil olay. Enkazlar arasinda suriyelilerle birlikte galibiyet kutlamasi yapanlari görünce ne deyicekti bu millet ? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

wallahi arkadaşlar yaşayana kadar anlaşılmıyor cidden sokmuşum siyasetine,chp sine,akp sine ..dramatize etmiyorum gerçekten yataktan kallkmaya çalışıyorsun,öyle bir sallıyorki dengede duramıyorsun daha ne olduğunu anlamaya çalışırken inanılmaz ürkütücü bir sesle aklına ailen geliyor,ölüm korkusu sarıyor seni..sonra don,atlet,yalın ayak ,pijamalarınla yıkılmış merdivenlerinden atlaya atlaya ,bardaktan boşalırcarsına yağmurun altında sokağa iniyorsun,mahşer yeri heryer yıkılmış,çığlık,feryat figan,kalabalık...hop aklına sevdiklerin geliyor,telefonunu yanına aldıysannn arıyorsun ulaşamıyorsun,cevaplamıyor,hat düşmüyor,whatsapp mesaj gitmiyor, cidden filmi gibi,yani o anı ve o geceyi unutmak zor.sonra zaman geçiyor CHP ,kılıçdaroğlu aday olmamalıydı,oy oranları,kirli siyaset,depremzede linçleri,şu bu,gel bu yaşadıklarını anlat--anlamaz ki ..önce ki yazımda da söyledim,taliban gelse cidden sölüyorum şu an gram umrumda değil,bizim derdimiz artık başka.kendi yağımızda kavruluyoruz,yine başımı koyabildiğim bir yer var allaha bin şükür,ama millet hala çadırda allah onların yardımcısı olsun,..memlekette şu an  ıssız caddeler,çadırlar,tamamen boş sokaklar,umutsuz insanlar ve sadece moloz,toz var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Turkiye'ye epeydir gidip gelmiyorum, gundemi de hic takip etmiyorum. Alakam kalmadi desem yeridir.

Ama su depremde cok uzuldum, cok agladim. Insanin genleri topragina bagliyormus, onu anladim. 

Secimden sonra da bi ayri uzuldum tabi ama yapacak bir sey yok. Herkes kendi kaderini yasiyor. 

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 4841 Toplam Mesaj: 35
deprem