folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yarın Dan Bir Beklentisi Olanlar Bizi Aydınlatın

Yarın Dan Bir Beklentisi Olanlar Bizi Aydınlatın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Para var huzur yok .)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Ne Mutlu Türk'üm diyene. 

Bence devletin %1453 vergi almasını yargılamak yerine neden alıyor  diye sorgulamak gerekiyor. Biz Bu devlete ne yaptık.. Gelişmemiş diyor birçok kişi. Ülkeye.. Gidip Afrika da yaşasın?  Türkmenistan da yaşasın.  Burda vergi  varsa birşeylerin olaması için vardır.  Kötü niyetli biri yönetiyor ise ülkeyi oy vermeyin (Amacım AKP yi. Küçümsemek değil.  Parti tutmuyorum ve genelde saadet partisine oy veriyorum. Ülkücü ve aşırı dindar biriyim).  Herşey bizim elimizde değil mi.  10 mb internet geliyorsa ve kural da kesin 100 mb gelecek ibaresi vs vs varsa mahkemeye dava açın 5 sene sonra da olsa elbet açıklanır. . .  Hakkınızı arayın orta da laf cambazlığı varsa tekrar açın.  Böyle bir. Oyun var deyin.  Birşey kaybetmezsiniz hayatı kurallarına göre oynamak gerekiyor macera aramaya gerek yok.  Güzel Türkiyemi eleştirmek yerine.  Türkiye'yi nasıl büyütebiliriz diye düşünsek keşke... Savaşmak kanımızda var biryerde haksızlık var ise savaşın cevabı mantıksız gelirse de karşı çıkın.  Fikrinizi savunun bizim  ecdadımızın bile yaptıkları yeterli biz Fatihin torunlarıyız.  Eğer bi haksızlık var ise sonuna kadar savaşırız.  Olmayacak şey yok sadece uğraşmak gerekiyor.  Memnun değilseniz ya tepedeki indirin yada ülkeyi terk edin.  Burda RTE ye hakaret savurmuyorum.  Adam bence gayet iyi yönetiyor gayet de memnunum.  Terör olayı dışında ülkem de bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ve gün gelecek gene dünyaya biz hükmedeceğiz o zaman da :)  sipahiler gelip tarlalarınız dan vergi almadın aman dikkat edin de 10 sene ekiyorum hepsini alıp gidiyorlar demeyin.. 

:) memnunmuş beyler boşuna kendinizi yormayın 

sigarayı yakmayı unutma :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    seboist bunu yazdı

yavuz sultan selimin şairlerinden biri padişaha gücenir ve saraydan ayrılarak kayıplara karışır.

yavuz hürmet duyduğu bu şairi bulmak için bir yöntem arar ve aklına şu gelir.bir dize yazacak ve bütün memleketten bu  dizeye cevap maiyetinde şiir gönderilmesi emir olunur.

yavuz meali şu olan şiiri yazar ve memlekette her yerde tellahlar yoluyla iletildi.

''bütün cihan emrimde lakin ben mutluluğa erişemedim nedendir acep ?''

bu mealdeki dörtlüğüne ülkenin her yerinden binlerce cevap gelir.sadece bir dize yavuzun hoşuna gider.onunda kendisine gücenen şairinden geldiğini anlar.

cevap şuydu:

''mutluluk dünyada değil ahirette sizi bekler''

Yavuzun da seninde bu hikayeleri size iteleyeninde affet. Haci oyle sey olurmu tr den baska yere git gor. Bu mantiktan cik lutfen kendi hayrina . Kufur etmedim sadece farkindalik olsun die oyle girdim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı
    seboist bunu yazdı

yavuz sultan selimin şairlerinden biri padişaha gücenir ve saraydan ayrılarak kayıplara karışır.

yavuz hürmet duyduğu bu şairi bulmak için bir yöntem arar ve aklına şu gelir.bir dize yazacak ve bütün memleketten bu  dizeye cevap maiyetinde şiir gönderilmesi emir olunur.

yavuz meali şu olan şiiri yazar ve memlekette her yerde tellahlar yoluyla iletildi.

''bütün cihan emrimde lakin ben mutluluğa erişemedim nedendir acep ?''

bu mealdeki dörtlüğüne ülkenin her yerinden binlerce cevap gelir.sadece bir dize yavuzun hoşuna gider.onunda kendisine gücenen şairinden geldiğini anlar.

cevap şuydu:

''mutluluk dünyada değil ahirette sizi bekler''

Yavuzun da seninde bu hikayeleri size iteleyeninde affet. Haci oyle sey olurmu tr den baska yere git gor. Bu mantiktan cik lutfen kendi hayrina . Kufur etmedim sadece farkindalik olsun die oyle girdim. 

neden hocam çok güzel bir metin özellikle insanlığın git gide maddeye taptığı şu günlerde ruhun aradığı cevaptır bu.

varsa bi öneriniz dinlerim.

ebedi devlet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Depresyon belirtisi olabilir mi?

Bakmasını bilene en karanlık oda bile hoş görünebilir.

Akıl sağlığının hızlıca iyileşmesini istiyorsan siyaseti takip etmeyi bırakmalısın. Belki göz yummak olarak görülebilir. Ama depresifliğinden kurtulmanın yollarından birisi seni ona yönelten şeyden uzak durmaktır. TV'yi kapat, haberleri takip etme. Belli başlı başlıklara, merak ettiğin şeylere göz at. Her şeyi bilmen gerekmiyor. Bilsen de bazı konularda elinden bir şey gelmez.

Mesela başbakan ne demiş, vekil ne yapmış bunları anlık takip etme. Siyasetçilerin -rengi ne olursa olsun- ağzından çıkanların %90'ı manipülasyon kalanı da yalandır bu gerçeği unutmamak lazım. 

Herkesin eleştirisini de gerçekmiş gibi sindirme. Heryerde alim olduğunu iddia eden analistler dolu. Özellikle sözlüklerde nickname altından gizli kimlikle ver veriştir, örgütle, kışkırt her şey yapılabiliyor. Her konuyu bunlara göre yorumlama. İllaki o konuda analiz yapmak istiyorsan araştırmanı kendin yap. Bunun için doçent olmak lazım değil. 

En etkilisi kendi işine bak, işini geliştirmeye bak, kendini geliştirmeye bak. Ülke yanar da batar da. Bir şekilde yaşamını sürdürürsün. Her şey çok hızlı değişiyor. Sen kendini idare edebilecek hale getir gerisi zaten senin kontrolün dışında akıp öyle böyle geçecek.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Ne Mutlu Türk'üm diyene. 

Bence devletin %1453 vergi almasını yargılamak yerine neden alıyor  diye sorgulamak gerekiyor. Biz Bu devlete ne yaptık.. Gelişmemiş diyor birçok kişi. Ülkeye.. Gidip Afrika da yaşasın?  Türkmenistan da yaşasın.  Burda vergi  varsa birşeylerin olaması için vardır.  Kötü niyetli biri yönetiyor ise ülkeyi oy vermeyin (Amacım AKP yi. Küçümsemek değil.  Parti tutmuyorum ve genelde saadet partisine oy veriyorum. Ülkücü ve aşırı dindar biriyim).  Herşey bizim elimizde değil mi.  10 mb internet geliyorsa ve kural da kesin 100 mb gelecek ibaresi vs vs varsa mahkemeye dava açın 5 sene sonra da olsa elbet açıklanır. . .  Hakkınızı arayın orta da laf cambazlığı varsa tekrar açın.  Böyle bir. Oyun var deyin.  Birşey kaybetmezsiniz hayatı kurallarına göre oynamak gerekiyor macera aramaya gerek yok.  Güzel Türkiyemi eleştirmek yerine.  Türkiye'yi nasıl büyütebiliriz diye düşünsek keşke... Savaşmak kanımızda var biryerde haksızlık var ise savaşın cevabı mantıksız gelirse de karşı çıkın.  Fikrinizi savunun bizim  ecdadımızın bile yaptıkları yeterli biz Fatihin torunlarıyız.  Eğer bi haksızlık var ise sonuna kadar savaşırız.  Olmayacak şey yok sadece uğraşmak gerekiyor.  Memnun değilseniz ya tepedeki indirin yada ülkeyi terk edin.  Burda RTE ye hakaret savurmuyorum.  Adam bence gayet iyi yönetiyor gayet de memnunum.  Terör olayı dışında ülkem de bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ve gün gelecek gene dünyaya biz hükmedeceğiz o zaman da :)  sipahiler gelip tarlalarınız dan vergi almadın aman dikkat edin de 10 sene ekiyorum hepsini alıp gidiyorlar demeyin.. 

İşte bu yüzden ülke bu halde. 

Hem zaten biz süper gücüz, dünyanın en iyi anayasası, en adil hukuku bizde. Ülkeyi eleştirenler gomunist, atayist, marksist, leninst, darwinist, sabatayist. Ülkeyi bunlar karıştırıyor zaten.

Bu ülkede kız çocuğuna 20 kişi miydi neydi tecavüz etti, mahkeme kızın rızası var dedi. Ne adaletinden, hukuğundan bahsediyorsun? Hadi git bu davanın üstüne seni göreyim.

Bu ülkenin onurlu askerlerine terörist yaftası yapıştırıldı yargılandılar, sonra pardon yanlış yapmışız dediler. Adalet?

Tanıdığın bir savcı/ hakim varsa konuş bak ki üstlerinde ne kadar baskı var. Dava almaktan korkuyorlar.

Ülkeden hitme konusundaysa fırsatını bulduğum anda gideceğim zaten. Vekilleri, bakanların sadece kendilerini düşündükleri, milletini böcek yerine koyan ülkede yaşamaya meraklı değilim.

Devletin milletini az buçuk düşündüğünden emin olsam yeminle bu ülke için yaşarım ama 50 yıldır aynı tasa aynı hamam. Millet, devlet böyühlerini saadet içinde yaşatmak için vardır.

Vergi vereyim de nereye gidiyor bu vergiler? Uzay araştırmaları, bilimsel araştırmalar, fabrikalara mı gidiyor yoksa bazılarının ceplerine mi gidiyor?

Konuyu açan arkadaştan özür dilerim, biraz ayıkırı oldu.

SkynetX tarafından 07/Mar/16 12:04 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Ne Mutlu Türk'üm diyene. 

Favorilerine ekle bu yazıyı, okulun bitince tekrar oku.

Mahkemelerin kaçta kaçındasın haberdarsın ? Neler dönüyor bi bilsen, aklın şaşar.

Bişeylerden yakınmadım ben, başıma gelen olayları yazdım. Daha da yazayım :

Finansbank kredi kartımın son tarihi geçmişti, yenisi talep ettim. 1 ay geçti 2 ay geçti ne gelen var ne giden. Sonra telefonum çaldı, arayan finanscı bir bayan, diyor ki 2 aydır borçlarımı ödemiyormuşum. Dedim kart yok nasıl ödiyim, göndermediniz ? 2 kere de aradım sizi. Bu bizi bağlamıyor, kartınız kuryede görünüyor, ödemeniz gerekiyordu dedi. Dedim nerden bileyim ben ? Birkaç atışmadan sonra (kadın baya aşağıladı beni, öğrenci kartı olunca) dedim kartı kapatın, ödemiyorum, gidin hacze verin avukat verin dedim. (yani kendime soktum sopayı sinirimden). Hala da ödemiyorum, ödemicem de. Şimdi arayıp diyorlar, kredi çekemezsiniz bilmem ne yapamazsınız. Beni yolamayacaksınız yani daha fazla, daha ne isterim diyip kapatıyorum telefonu.

Vodafone kullanıyordum daha önce, otomatik ödeme talimatındaydı. Bi ara şans eseri, bi bakayım dedim. 10 lira fazla kesmişler, burda konusunu açtım. 8-9 tane müşteri hizmetleri ile görüşme (yaklaşık 2 saat falan), hepsinden farklı bahaneler, sonra gittim hırsızı hırsıza şikayet ettim. Sonuç, bişey çıkmadı ve tabiki ben tahaaüt bedelini de ödeyip hattımı değiştirdim yani yine ben becerildim.

Adamın teki marmaraya kocaman bir fotoğrafını astırmış, ben yaptırdım diyor. BEN! Önümdeki 40-50 yaşlarında bir dayı öğrenci bileti bastı geçti, bense her ay 250 lira bayılıyorum akbilime, o adamın sanki cebinden veripte yaptırığı, koca fotoğrafını asıpta bak bugün de sana sokuyorum dercesine imalı bakışları altında marmaraya binebilmek için.

Bak bu da gözlerimle tanık olduğum, iki bilgisayar mühendisi :

Tübitak' a bi tanıdık başvuruyor, İTÜ Çekirdek yarışmasında 1. olan projesiyle. Lise de parelel yapının bir okulunda eğitim gördüğü için (şu anda uzaktan yakından alakası yok), projesi adını soyadını yazsan geçeceğin 1. aşamada takılıyor tam 3 kez. Sonra pes ediyor. Diğer tanıdığım ise, Ankara' da ODTÜ' deki bir kargoda 3 bin lira alırken işi bırakıyor ve devletimizin partisindeki adamlarla işleri büyütüyor. Sonuç, bugün altında 90 kişi çalışıyor, yıllık cirosu 1 milyon tl' yi aşıyor. 

Yani sözün özü, bana türklük naaraları atma. Burda işler öyle yürümüyor. En başta dediğim gibi, okulun bitince tekrar oku. Ben de yeni yeni becerilmeye başladım, bir de yıllardır yaşayanlar var ki onlar artık işin zevk alma boyutuna geçmişlerdir eminim, o yüzden sadece ben yakınıyorum galiba :)

Edit: Konu saptı, ben bugünümden bahsettim. Yarın için bir hayalim kalmamasına sebep olanlardan dert yandım. Konuyu evirip çevirip uzatmayın lütfen. (Maymun gözünü açtı)

- Ayrıca özür dilerim, devlet benden (bizden) abartı vergi alıyor diye sitem ettiğim için, HAŞA.

Düşünceler zamanla değişir abim inşallah benim düşüncelerimi değiştirecek bir unsur olmaz ama hemen yargısız infaz etmeye gerek yok.  Ama bu mahkeme olayında pek bir tecrübem yok ben sadece hak aramaktan bahsediyorum.  Mahkemede bir kaç haksızlık var ise onların ipini çekmeliyiz oturup ağıt yakmamalıyız ben onu diyorum :/ onlar da insan bizde birde yanlış anlaşılma olmasın ben seni kötülemek amacıyla yazmadım o yazıyı her insan haklı değildir.  Benim de yanlışım varsa düzeltirsiniz öğrenirim :) 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Bu ülke sınırları içerisinde yarından bir beklentim yok. Ev aldım Kredi ile, Ev aldım Kredi ile. 3 yıl daha borç içindeyim. borçlarım bitsin gerekirse evide arabayıda sermaye yapıp yurt dışına kaçacağım. hani şu gemiyi terk eden farler vardırya aynı onlar gibi. Artık bu memleketimden toprağımdan vazgeçmiş durumdayım. Olmaz olsun böyle düzen.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

aydınlanmak istemeyenlere bir şarkı önereyim.

https://www.youtube.com/watch?v=ci9iDr1obfY

içiyorsam sebebi var : bir müslüm gürses şaheseri. 

dinlenmesi tavsiye edilmez.

sözlerinin bi' kısmı şöyledir:

..

sevdim sevdim bağrım yanık kaldı

sevdiğimi eller aldı

mutluluğum dünde kaldı

ümidim yok böylesine

yarınım yok böylesine

..

içiyorsam sebebi var

yarınımdan ümit mi var

içiyorsam sebebi var

yarınımdan ümit mi var

bir bir yüzüme kapandı kapılar

ben mahsun aşkım mahsun

ben mahsun böylesine

bir bir yüzüme kapandı kapılar

ben mahsun gönül mahsun

aşkım mahsun böylesine

..

(kaynak : https://eksisozluk.com/iciyorsam-sebebi-var--720080)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

https://youtu.be/bNO_9Zzrmvw

SaNaL_AjaN tarafından 07/Mar/16 13:25 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
Toplam Hit: 7869 Toplam Mesaj: 74
tecrübe aydınlanma