folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yarından İtibaren Sigara Fiyatları

Yarından İtibaren Sigara Fiyatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PatriotCracker
    PatriotCracker's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    -----------------------------

PatriotCracker bunu yazdı:

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

İçenler düşünsün :)

aynen içenler düşünsün bende içiyorum, yarın bigün doğalgazada zam gelince bende "Doğalgazı kullananlar düşünsün" mü demeliyim sence?

İkisi aynı şeymi yav,ne garip bir mantık bu :S

Her ikisinede "zam" gelir. Maksat insanların hayatını zorlaştırmak ve yoksul bir toplum yaratmaktır. adam 4 bit TL maaş alıyor ona bu zamlar nedesin? Garibanın 3 kuruşluk sigarasına zam... doğalgazına zam... ekmeğine suyuna zam, ay sonunu zor getiriyor insanlar ona buna zam derken. Bu sayede Ceylan derisi koltuklarda oturuyorlar.

-------- Dünya kadar malın olacağına fındık kadar beynin olsun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

mecliste sözde beni temsil eden bütün sahislarin vicdanina tüküreyim.. el insaf asgrari ücretliye %6 zam maasa.. ama sigaraya ekmege ota boka tüm ihtiyaclara %50 lere varan bi dünya zam yapiyosunuz..  vekil ceylan derisi koltukta biz kazıkta oturucaz vay anasının gacısı vayy,,,  sonrada oy vermeye gelmeyenlere bile ceza kesilecek.. ota boka ceza verilir.. ötv kdv yok bilmem ne vergisi.. yok iletişim vergisi.. sictigimiz boktan aldıgımız nefese kadar vergi veriyoruz... icki icmeyi laiklikten dem vuran circir makinasi bazı kokoflarda kalkmis sigarayi biraktirmaya calisiyorlar diyor.. yahu cigarayi birakan insan sayısı asla düşmeyecek bunu bildikleri icinse hazineyi bu zamlarla koftiye getirmeye calisiyorlar.. türkiyede vergi düşmez.. git yurtdisindan yatirima gelenlerden doldursana hazineyi neden bu yapilmiyor... yabanciya kolaylık bize geldi mi kazık.. Sinir hastası yaptınız adamı. alnının teriyle ekmek kazanan insanlari bile dinden imandan cikarttilar artik..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

37 Yaşında ve hayatta 1 nefes sigara içmemiş biri olarak içen arkadaşlara bol kazançlar dilerim, ancak bol kazaçla bu sigaralar içmeye devam edilir...

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

sigara içenler pazarda limon felan satmaya başlasa iyi olur :D

Not: Üzülmedim değil hanı bu duruma da açıkcası :S

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Zengin adam zaten sigaraya takılmaz istisnaları dışında. Zengin adamın canı tatlı olduğundan sigara gibi ucuz şeylerle öldürmez kendini. O ithal puro içer, peynire taşa takılır, esrara filan sarar, hiç olmadı alkolün her türlüsünden tadar. onun derdi değil sigaraya gelen zam. zamın vurduğu sadece bütün derdini kederini, içinde kusamadığı bütün ezilmişliğini sigaranın dumanına anlatan gariban halkımdır.

Allah belanızı versin diyorum. Obamanın zenci gazabına uğrarsınız inşallah diyorum. Başkada bişi demiyorum amk

kendinize ayığ olunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Benim İçin iyi Oldu Otlakçılar Günde 1 paket sigaramı içiyordu zaten şimdi sadece kendim içerim

De Get Yalan Dünya...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

gene gelmiş baya .. 7 lira olmş vs vs içmiyorum ama bana dokundu psikolojik olarak :p

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

BAT Türkiye ürünlerinin eski ve yeni perakende satış fiyatları şöyle:

ÜRÜN ESKİ (TL) YENİ (TL)
    Dunhill 5,75 / 7,25
    Vogue 6,50 / 7,50
    Kent 5,50 / 7,00
    Kent Black / Titanium 5,75 / 7,00
    Pall Mall Silver / Black 4,00 / 5,25
    Pall Mall Kısa 3,75 / 5,00
    Pall Mall Superslims 4,25 / 5,50
    Viceroy Kısa / Uzun 3,50 / 4,50
    Tekel 2000 Uzun 4,75 / 5,90
    Tekel 2000 Kısa 4,30 / 5,50
    Tekel 2000 Blue Kısa Box 3,50 / 4,50
    Tekel 2001 Turkuvaz Kısa/Uzun 3,50 / 4,50
    Tekel 2001 Uzun / Kısa Box 3,60 / 4,50
    Tekel 2001 Kısa 3,25 / 4,25
    Samsun 216 Kısa Box 3,50 / 4,50
    Samsun 216 Kısa 3,25 / 4,25
    Samsun / Maltepe Uzun 3,20 / 4,20
    Samsun / Maltepe Kısa Box 3,20 / 4,20
    Bahar 3,20 / 4,20
    Meltem / Y.Harman / Maltepe Gold 3,40 / 4,40

matematik24.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

ats30 bunu yazdı:

Kral_Benim bunu yazdı:

ats30 şu sigara içerenleri şeye benzetiyorum kemal sunalın filmi var mazlum adam dayak yemek için mazluma para veriyor aha bunların mazlumuda sigara ne laf ettirirler ne sövdürürler para verip kendilerini dövdürürler.

hoca sistem arızalı.

mesela okullarda içki kötülüklerin anasıdır diye öğretilir ama içki aynı zamanda laikliğin güvencesi olarak görülür..ülkemizde durum çok karışık :)

kötü olan ne varsa mutlaka ondan nemalanan birileri vardır.rant ekonomisi kavramı çok önemlidir...

ama burada sigara içenleri soymak gibi bir düşünce yok kanaatimce.çünkü bayağı caydırıcı bir fiyat artışı oldu bu sömürmek değil bırakmaya zorlamaktır..

yani sonuçta devlet teorileri konusuna dönüyoruz.

olması gereken devlet sistemi,ekonomiden çekilmiş bir devlettir,kontrol olacak tabi ki de ama devlet iş yapamaz,çünkü kendi sistemine aykırı..

bu karar çok yerinde bir karar.bundan sonra hala sigara içenler kendileri düşünsünler.hadi aslanlarım hazineyi fonlayın :)

içki kötülüklerin anasıdır die öğretilir evet çünkü fazla tüketilince insan ne yaptığını bilmez! kendini bilerek içersen hiçbişey olmaz! laikliğin güvencesi olarak görülmez alkol! yasaklanmasına karşılardır isteyen içer isteyen içmez mantığı...

hocam sigara içenleri soymak gibi bir niyetleri yok tabi çünkü sadece sigaraya gelmedi zamlar! maaşlarda %6 yı geçmeyen zamlar vergilerde %15 in altında olmuyor... yani herkesi soyuyorlar... benzine gelen zam da zaten doğayı korumak için hava kirliliği olmasın diye... ekmeğe gelen zam obezliği önlemek için... sigaraya gelen zam da insan sağlığı için... nasıl bir hayal ortamında yaşıyorsun anlamadım gitti :s 2009 bütce acığı 60 milyarın üstünde hocam 2010 içinde en az 50 milyar bekleniyor bu zamlar sonucunda elde edilmesi beklenen kazanc 18 milyar civarında! amac acığı halkın omuzlarına bindirmek!!! seçim zamanı geldiğinde beyaz eşya tokiden evler kömür vs. nasıl dağıtılıyor bunca acıkla? tayyoş bir köşede beyaz eşya sıçıyor da bizim mi haberimiz yok?

hocam dediğin doğru cok gelişmiş ülkelerde devlet ekonomiye pek karışmaz sadece denetler ama biz çok gelişmiş bir ülkemiyiz? ha madem şimdiden uygulayacaksın peki tamam o zaman gereğini neden yapmıyorsun? neden denetlemiyorsun? tayyoş bir yere verdiği demeçte sadece ermenistandan gelip türkiyede kaçak olarak calışan 60 bin civarında adam olduğunu acıkladı! nasıl bir adamdır ki bunu bile bile engellemez ya da talimat vermez? doğuda kullanılan kaçak elektriği herkes biliyor ki devlet hangi şehirde % kaç kullanılıyor onu bile biliyor! adamlara neden yaptırım uygulamıyorsun da onun faturasını bize yüklüyorsun? kimse kusura bakmasın da biz o**spumuyuz? gelen s2yo giden s2yo!!! birilerine peşkeş cekiliyo birilerinin yaptıklarına sırf cıkarları doğrultusunda ses cıkarmıyo susuyo acısını da biz cekiyoruz öle mi! sen bu muameleden memnun olabilirsin ama ben değilim!

tekel işcileri 20 gündür eylem yapıyo! bakan cıkıyo biz onları kaale almıyoruz onun yerine çalışacak adam cok diyor! ondan sonra da dönüyor 2010 yılında 80 bin adam alacağını acıklıyor hocam madem bu kadar acık var boşuna para vermek istemediğin adamlardan işine yarayanların hepsini dağıt buralara... ama yok olur mu oralara teyzesinin halasının dayısının amcasının oğlu kızı gelecek tabikide...

ocak ayında doğalgaza zam yok ama şubatta gelebilir dedi enerji bakanı! ben adanada oturuyorum doğalgaz ile zerre kadar alakam yok diyelim ki %20 zam yaptılar o zaman da ben sana dönüp de kullanan düşünsün mü demeli? bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundan ya da hayata at gözlükleri ile bakmayı ne zaman bırakcaksınız cok merak ediyorum

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

bunlara oy veripde yarın sigara alıp içecek adamın ilk çektiği dumandaki düşüncesi ne olur acaba :)

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
Toplam Hit: 7953 Toplam Mesaj: 57