folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yazıcı Tavsiyesi Lazım

Yazıcı Tavsiyesi Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ofisteki yazıcının beni çıldırtması sonucu yeni yazıcı almaya karar verdim. İstedim özellikler özetle

*50-100-150 ( pek fiyatlarını bilmiyorum ) lira toner dolduruyım bana 10000 ( abarttım mı bilmiyom ) sayfa versin . 

*super hızlı  yada yavaş olmasına gerek yok ortalama hızla baskı alsın 

*sadece siyah beyaz döküman çıktıları alıyorum

*günde en az 50-75 sayfa çıktı alınıyor ortalama ofiste

*tarayıcısı-faxı olmalı ( tek tuşla tarama özelliği olursa güzel olur. şuanki makine 50 tane şey soruyor taramam yaparken next next next next kafayı yicem )

fiyat olarak  500-600 e kadar gideri var.

edit: tekrar düşündümde tarayıcı ve faxı  olmasada olur  :D

VEXTA tarafından 12/May/17 11:22 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Hocam sadeçe yazıçı olarak istiyorsan Epson m300dn var toneri yaklaşık 10k çivarında çekiyor arkalı önlü çekimi var network ve usb ile bağlayabiliyorsun birkaç müşterimde çalışıyor bu makinalar stabil makinalar.

Toner olarak dolum yapmıyoruz Sanzio marka muadil tonerlerini kullanıyoruz gayet iyi

http://www.hepsiburada.com/sanzio-epson-al-m300-muadil-toner-al-m300dn-mx300-pm-bsbbbalm300 hepsiburadada bile varmış ama bizden uçuza satıolar :)=

Makinayıda yalnış hatırlamıyorsam 220 dolar dan falan kesiodu bizimkiler.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

canon pixma 2400 mürekkep tanklı modelini almıştım.

fotokopi ve tarayıcı özelliği var, fax yok, wifi yok.

http://www.hepsiburada.com/canon-pixma-g2400-tarayici-fotokopi-murekkep-tankli-yazici-p-BD804645

wifi li modeli pixma 3400 ise 100 tl daha pahalı.

http://www.hepsiburada.com/canon-pixma-g3400-tarayici-fotokopi-wi-fi-murekkep-tankli-yazici-pm-bd804644

yazdığınıne göre 6000 sayfa siyah beyaz, 7000 sayfa renkli çıktı veriyormuş.

ancak ilk kullanımda mürekkebin bir miktarı hortumlar tarafından kullanıldığı için anca ikinci dolumda tam performans alırsın.

mürekkeplerini kendin dolduruyorsun sadece siyah kullanacaksan şisesi 25 tl

http://www.hepsiburada.com/canon-gi-490-135-ml-siyah-murekkep-kartusu-p-BD804943

yazıcı baskı kalitesi oldukça iyi.  

siyah beyaz baskı hızı da iyi.

fotokopi için tek tek çekmek zorundasın. seri şekilde toplu almıyor.

makina üzerinde tek tuşla fotokopi çekiyor ister siyah beyaz, ister renkli.

tarama özelliği ise kendi yazılımıyla yapıyorum tek tuşla direk pdf olarak tarıyor kaydediyorum.

dediğim gibi her sayfayı tek tek elle taratıp, fotokopisini çekmek zorundasın.

ilk yazıdrmaya hazırlanması biraz uzun sürüyor.

bi 5-6 dakika hazırlanma süresi var.

bir de baskı kafası ömrü vardı.

tam emin değilim ama 100bin sayfaydı sanırım.

genel olarak şimdilik memnunum.

cann tarafından 12/May/17 12:42 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Matbaada çalışmış biri olarak epson almanı öneririm.

Scanner var. Tek tuşla basıyor. Biz dünya döküman davetiye bastık makine banamısın demedi.

Uzaktan wifi ile kablosuz çalışıyor. Ama internetin iyiyse tabi.  bizde tekliyordu kablo bağladık.

1000 sayı bile değil. Günlük sadece hiç olmasa 500 basıyorduk.  Üstelik renkli basıyordu. Fax var mı hiç kullanmadim bilmiyorum. 

Tek sorun fiyatı en son hatirlafiğim 1500 tl idi. 

Mürekkebini alip şırıngayla doldurup devam ediyorduk. Ekranı var minik oradan bitip bitmediğinide gözlemliyorsun.

Not: sakın canon alma. Sakın sakın. Hayata küsersin. 

futurist tarafından 12/May/17 12:59 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hp mfp modellerine bakın hocam.

Wifi bence gereksiz bir özellik. Zaten eğer wifi açık ise kablolu ağ kullanılmıyor kablolu ağdan kullanırsan wifi kullanamıyorsun diye biliyorum. Burda wifi açtım sadece ilk deneme yaparken kullanıldı onun haricinde kullanılmadı. Gereksiz para veriliyor wifi özelliği için bence.

dcpromo tarafından 12/May/17 14:51 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

canon var bende bahsettiğin işi yapıyor hocam lbp6310 modeli şu linkteki bendeki de ama üst görüntüsü biraz daha değişik

http://urun.n11.com/lazer-yazici/canon-lbp-251dw-lazer-yazici-a4-lan-bulut6310-P184056430?cid=604001&gclid=CjwKEAjwutXIBRDV7-SDvdiNsUoSJACIlTqlhqe6j2P9gvzhPRVcl5kjV1VTbvhAd0R3YyjBIPuDdxoCPHnw_wcB&gclsrc=aw.ds

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek

Epson l210 modeli tam aradığın cihaz olabilir. Ev ve ofis için ideal. Zamanında toner dolum ücretini falan hesaplayıp 500 lira civarında almıştım. İyiki de almışım. Gerçekten çok memnunum. Standart baskıda bir tank siyah mürekkeple 5-6bin civarı baskı almıştım. Mürekkep koymayı unutuyorsun gerçekten. Mürekkeplerinin fiyatları da 4 renk 30 liradan 120 lira civarında. Dolar kurundaki değiimle 3-5 lira oynayabilir. Renkli baskı çok yapmıyorum. Aldığımda renkli mürekkepleri doldurmuştum. Tankların 1/5'ini ancak harcamışım. 3 kez de siyah mürekkep doldurdum. Hız konusunda tatmin ediyor. Arkalı önlü baskı özelliği yok. Kağıtları ters çevirmen gerekiyor. Bir de benim için sıkıntısı kağıt havuzunun 50 tane alması. Bu sorun değilse on numara makine.  Ayrıca tarayıcı özelliği de harika. Tek tuşla tarat geç. Fotoğraf baskısı kendi orjinal fotoğraf kağıtlarına gayet iyi. Bu fiyat için fotoğraf baskısına da 10 üzerinden 7 verilir. L220 modeli de wifili olanı. Kullananlar memnunmuş.

pc_kiyatrist tarafından 12/May/17 17:28 tarihinde düzenlenmiştir

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı

Arkadaşlar ofisteki yazıcının beni çıldırtması sonucu yeni yazıcı almaya karar verdim. İstedim özellikler özetle

*50-100-150 ( pek fiyatlarını bilmiyorum ) lira toner dolduruyım bana 10000 ( abarttım mı bilmiyom ) sayfa versin . 

*super hızlı  yada yavaş olmasına gerek yok ortalama hızla baskı alsın 

*sadece siyah beyaz döküman çıktıları alıyorum

*günde en az 50-75 sayfa çıktı alınıyor ortalama ofiste

*tarayıcısı-faxı olmalı ( tek tuşla tarama özelliği olursa güzel olur. şuanki makine 50 tane şey soruyor taramam yaparken next next next next kafayı yicem )

fiyat olarak  500-600 e kadar gideri var.

edit: tekrar düşündümde tarayıcı ve faxı  olmasada olur  :D

hocam püskürtmelilere girme siyah beyaz alacaksan lazer en iyisi. Sana nokta atışı ürün söyleyim %100 memnun da kalırsın. Canon mf237w.

-Yazıcı, tarayıcı, fotokopi, faks,wi fi, ethernet her şey var. Tam dolu toneri 2400 sayfa basar, dk da 23 sayfa baskı hızı var. Tonerinin dolumu da kolay, istersen muadil toner de kullanırsın.  Fiyatı ortalama 830 tl civarı.. Biraz daha ekleyip bunu al sıkıntı yaşama...

EDİT: Tek çıktı alacaksan; bulabilirsen hp1102, bulamazsan canon lbp6030;  bu iki cihaz ömürlük. Tanklı istersen epson l310 ya da canon g1400.

stockholm8 tarafından 12/May/17 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Matbaada çalışmış biri olarak epson almanı öneririm.

Scanner var. Tek tuşla basıyor. Biz dünya döküman davetiye bastık makine banamısın demedi.

Uzaktan wifi ile kablosuz çalışıyor. Ama internetin iyiyse tabi.  bizde tekliyordu kablo bağladık.

1000 sayı bile değil. Günlük sadece hiç olmasa 500 basıyorduk.  Üstelik renkli basıyordu. Fax var mı hiç kullanmadim bilmiyorum. 

Tek sorun fiyatı en son hatirlafiğim 1500 tl idi. 

Mürekkebini alip şırıngayla doldurup devam ediyorduk. Ekranı var minik oradan bitip bitmediğinide gözlemliyorsun.

Not: sakın canon alma. Sakın sakın. Hayata küsersin. 

Ya bana bunu açıklar mısın sakın CANON Alma  hayata küsersin nedir ya? Canon benim babamın malı da değil, bana giren çıkan da bir şey yok. Ama bir markayı kötülemeden önce lütfen iyice araştırın. Muhtemelen kartuşlu bir model kullandın memnun kalmadın şimdi gelmiş Canon  kötülüyorsun burada. Adamlar açık ara piyasanın en iyi lazer yazıcılarını üretiyor,  tanklıları da güzel. Sana canon dışındaki bir markada muadilini bulamayacağın bir sürü cihaz sayarım.....

Come On Cj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

samsung alma ne alırsan al epson tek bu işlerde ama biraz fiyat yuksek halen € satılıo

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

tarayıcı özelliği olup, yazıcının yanında taratılan belgeleri neredeyse kayıpsız worde dökebilecek bir programı da hediye veren bir ürün var mı? :)

.
Toplam Hit: 3398 Toplam Mesaj: 21
yazıcı fotokopi tarayıcı toner