folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yazılım Elemanı Alımı Ve Fiyat Verme

Yazılım Elemanı Alımı Ve Fiyat Verme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Merhabalar.

• Tercihen ilgili bölümden mezun
    • Php kodlayabilecek
    • Mysql veri tabanını iyi bilen
    • Photoshop kullanabilen
    • Flash tasarım hazırlayabilen
    • Html - Css konusunda deneyimli
    • Joomla iyi bilen
    • E-ticaret yapabilen
    • Ekip çalışmasına uyan, pozitif düşünebilen, yaratıcı fikirler sunan, ikna kabiliyeti yüksek bay ve bayan ekip arkadaşları aramaktayız.

Çalışma Saatleri
    08:00 - 18:00

------------

istedikleri özellik bunlar,bende bakalım ne diyecekler diye cv'yi gönderdim dönüş olarak; gayet iyi,maaş beklentiniz nedir? diye mesaj attılar.
    sonra denemek için 900 TL + SGK + Yemek dedim.bu özelliklerde birisi için bu para çok çok çok az bi meblağ.

şu şekilde dönüş yaptılar;

Anlıyorum. Bugün görüşmelerimiz var eğer arkadaşlarla anlaşamazsak size tekrar dönüş yapacağız.

sizin maaş beklentiniz ne olurdu böyle bir eleman olsaydınız?

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

En az 3000 almalı böyle bir eleman. Dünyanın en zor işlerinden biri web işi :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Her işi yaptıran bir firma. Kabus olur bunlarla çalışmak. İlk hafta başını duvarlara vurursun nasıl 900 TL'ye ok dedim ben diye.

Sigortayı maaş üzerinden mi yapacaklar onuda ogren bare :)

Rakam vermek gerekirse iki katını zorla derim ben onun üzerinden pazarlık yapılır en azından

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

900 tl ye e-ticaret hemi =)

en az 1750 TL olmalı

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

bence öyle bi eleman bi tikim bilmez..

php kodluycak. sql iyi bilicek - photoshop kullanıcak - as bilicek - html & css hadi neyse ve joomla bilen.

all in one gibi bişi olmuş bu :D

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

zaten ben  çalışmıycam adamları denemek için maaşı öğrenmek istedim.900e bile bakarız dediler.

baştaki mesajı biraz okusanız :)

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

bu all in one ilanları görünce götüm başım ayrı oynuyo sinirden amk. Dostum 900 ne ya ? Sektörünü mü şaşırdın, sana döneceklerini falan sanma. SPY'ın dediği gibi 3000 lazım,

PHP, mySQL - ayrı bir derya

Photoshop - ayrı bir derya

Flash - Apayrı bir derya

HTML, CSS, Joomla - Bu dillerdeki yenilikler ve CMS(burada joomla) apayrı bir dünya

E -ticaret - okurken basit geliyor ama o da ayrı bir dünya.

bana 3000 dende fazla ama Türkiye şartları tamam amk diyip en az 2000-3000 istemen gerekirdi. Harbi 900 ne amk :D 900 :D işe girme 1 hafta freelance takıl o para çıkar zaten.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gayet doğal hacım. cvni görebilir miyiz?

yada mezun olduğun üniversite ve daha önce çalıştığın şirketler ve süreleri

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

EmQceR bunu yazdı:
    -----------------------------

Merhabalar.

• Tercihen ilgili bölümden mezun
    • Php kodlayabilecek
    • Mysql veri tabanını iyi bilen
    • Photoshop kullanabilen
    • Flash tasarım hazırlayabilen
    • Html - Css konusunda deneyimli
    • Joomla iyi bilen
    • E-ticaret yapabilen
    • Ekip çalışmasına uyan, pozitif düşünebilen, yaratıcı fikirler sunan, ikna kabiliyeti yüksek bay ve bayan ekip arkadaşları aramaktayız.

Çalışma Saatleri
    08:00 - 18:00

------------

istedikleri özellik bunlar,bende bakalım ne diyecekler diye cv'yi gönderdim dönüş olarak; gayet iyi,maaş beklentiniz nedir? diye mesaj attılar.
    sonra denemek için 900 TL + SGK + Yemek dedim.bu özelliklerde birisi için bu para çok çok çok az bi meblağ.

şu şekilde dönüş yaptılar;

Anlıyorum. Bugün görüşmelerimiz var eğer arkadaşlarla anlaşamazsak size tekrar dönüş yapacağız.

sizin maaş beklentiniz ne olurdu böyle bir eleman olsaydınız?

-----------------------------

Ücret Çok Çok Az  

Ps kullanan yazmıs tutup ta ileri derece logo grafık ıslerınıde yap demelerı ıcın bır temel teskıl edıyor grafıker olarak ta calısacaksın 

php mysql zaten yazılım uzmanlıgı  

Flash action scrpit hadi yazılımcının yapcagı ıs olsun

ama arayuz tasarım olayı ve yazılım ısı bambaska bır durum kı

burada en az 2 elaman calısması lazım .

Beni biryerden çağırıyorlar 1500 tl maas artı sıgorta

yanlızca wordpress ,arayuz gıydırme yapacagım başkada birşey yok.

bekletiyorum. üstelik izmirdeyim.

bu adamlar istanbuldadır bırde istanbul gıbı bıryerde bu adamaın alacagı maas en asag 4 bın lıra 5 bınlıra olmalı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Ya elemanın teki , para var diye bu sektöre yatırım yapıyor, birkaçtane anlayan adam alıp ekip kurun diyorlar. Bu sebeple bu tarz adamları bu piyasada yaşatmamamız, kendimize, ülkemize , bu sektöre yakışır çalışanlar ve şirketler olmalıyız.

Sadece Veritabanı Uzmanlığı yapan adam varken,

Sadece Grafik tasarımcı varken

Sadece web programcısı , desktop programcısı varken

Sadece Joomla konusunda uzmanlaşmış coder varken

Sadece Flash Animasyon uzmanlığı varken

Sadece scripting dillerinde uzman çalışanlar varken

Sadece E-ticaret alanında uzman coder varken

yani bunların hepsi ayrı bir uzmanlık dalı ve hatta meslek olabilecekken, hepsinden ortaya karışık yap diyen bir kuruluşu çok ciddiye almamak gerekir. Eğer hepsinde gerçekten uzmanlık derecesinde bilgiyi tek kişide arıyorsa,  10 milyarın altında ilan veriyorsa dane bu işi anlayan adamdan anlıyordur , ne de yapılan işten.

Bence bu tarz teklifleri direk ret edip yada negatif bakıp, hatta eğitici bir mesaj vererek , bu işlerin böyle yürümediğini anlatarak, faydalı bir davranışta bulunmuş oluruz.

Örneğin, diyelim ki bunların hepsinden anlıyorum diye gittin. Veritabanında xml db diye bir konu çıktı karşına , yani spesifik bir konu, ee ? Ne yani sadece  CRUD işlemllerini yapıp backup alan biri veritabanından anlamış mı oluyor ki ? Heheh

-Yada programcı olarak gittin, karşına map (GoogleMaps,MapXtreme gibi) konusu geldi.

-Yani yine spesifik bir konu, ee ? Nerde programcılık.Sadece wordpress kurup , dnn yüklemeklemi olacak web programcılığı ?

Daha bir sürü şey sayılabilir. Bu sebeple neye ihtiyacı olduğunu daha net tespit edip düzgün ilan vermekten aciz firmaları tavrımız net negatif olmalıdır ki bu sektörün insanları olarak dolaylı bir dayanışma içinde bulunup, bu adamlara nasıl eleman aranacağını biraz olsun öğretebilelim.

Uluslararası bir araştırmada Türkiye den çıkan işlere bakacaklar, hep siktiriboktan, neden ? Firma firma değil, çalışan çalışmaktan android olmuş ne yaptığı belli değil. Bu durumda bizim ülkemizdeki bu sektörde bulunan uzmanların uluslararsı platformdaki puanı düşük yani işçiliğimiz de dolaylı olarak düşük fiyat edecek.

Tabi adamlar bırakın bu meseleleri, direk tut elemanı , sağ ineği , say parayı, siktiret gerisini diyorlar. Bu sebeple ne huzur, ne kalite, ne imaj kalıyor.

Bence zamanınızın hakkını alın , emeğinizin karşılığını alın. Vermiyorlarsa ne yaptığınızı anlatın, para ettiğini öğretin, yine hakkınızı alın. Öğrenmiyorlarsa da siktiredin kapatırlar zaten yakında. 

Not : Daha ilan vermeyi becemeyen firmalara acayip kılım. Bu ortamı adam edecek developer lardır müridler, bir adım daha ileri atmak için gerekli tavrı göstereceğimizi umuyorum.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Adam 900 TL ye all in one eleman arıyor,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 2723 Toplam Mesaj: 22