"Yeminli" Hacker

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kahkaha_100
  kahkaha_100's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2003
  Erkek

  İzmir'deki bir bilgisayar firması, açtığı ‘Hacker'lık - PC ve Ağ Güvenliği’ kursuyla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gören kursta, şifre kıran, sistem çökerten ve bilgi çalan hacker'lara karşı, sistem güvenliğini korumaya çalışıp önlem alan ‘yeminli hacker'lar yetiştiriliyor. Alsancak semtinde sekiz yıldır faaliyet gösteren Bilkur Bilgisayar Kursu, giderek daha büyük bir tehdit haline gelen hacker'lara karşı koyacak elemanlar yetiştirmek için ‘Hacker'lık - PC ve Ağ Güvenliği’ kursu açtı. 300 milyon lira karşılığında üç ay süren ve 72 saat eğitimin ..

  İzmir'deki bir bilgisayar firması, açtığı ‘Hacker'lık - PC ve Ağ Güvenliği’ kursuyla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gören kursta, şifre kıran, sistem çökerten ve bilgi çalan hacker'lara karşı, sistem güvenliğini korumaya çalışıp önlem alan ‘yeminli hacker'lar yetiştiriliyor. Alsancak semtinde sekiz yıldır faaliyet gösteren Bilkur Bilgisayar Kursu, giderek daha büyük bir tehdit haline gelen hacker'lara karşı koyacak elemanlar yetiştirmek için ‘Hacker'lık - PC ve Ağ Güvenliği’ kursu açtı. 300 milyon lira karşılığında üç ay süren ve 72 saat eğitimin verildiği kurslarda, sistemi çökerten hacker'lara karşı koyabilecek kursiyerlere, ‘Temel Network Bilgisi’, ‘Etik ve Kanunlar’, ‘Saldırı Hazırlıkları’, ‘Virus Programları’, ‘Şifre Kırma ve Tahminleme’, ‘Uygulama Zaafiyetleri’ ile ‘Güvenlik Tedbirleri’ konularında dersler veriliyor. 'HACKER GİBİ DÜŞÜNÜN' Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet ağının geliştiğini ancak kötü niyetli bazı kişilerin yasadışı yollardan bilgi edinip sistemleri çökertmesi ve buna karşı alınan önlemlerin zayıf olması nedeniyle böyle bir kurs açtıklarını belirten Bilkur Bilgisayar Kursu ortaklarından Elektronik Mühendisi Fahrettin Erdinç, sloganlarını “Hacker olmadan veya bir hacker gibi düşünmeden PC ve ağ sistemlerinizi savunamazsınız. Öncelikle düşmanlarınızı çok iyi tanımalı ve ona göre çözümler geliştirmelisiniz” diye açıkladı. ÖNCE SALDIRI SONRA SAVUNMA Eğitimlerin, merkezi ABD'de bulunan ve uluslararası bir kuruluş olan EC-Council müfredatında verildiğini belirten Erdinç, şöyle devam etti: “Hacker'lık internet ağının gelişmesiyle ortaya çıktı ve bir anda hız kazandı. Amerika'da da hacker'lık bir meslek haline geldi. Kötü niyetli hacker'lar, bilgisayarlardaki verileri koklayıp kullanılmayan sistemleri bulup bilgi çalıyor ve her türlü işleminizi kendi adına gerçekleştiriyor. Bu şekilde çalışan hacker'lar, internet ortamında bizim bilgisayarlarımızı kendilerinin gibi yönlendiriyor ve istenmeyen işlemleri gerçekleştiriyor. Biz de kursumuza katılanlara ilk önce hacker'ların nasıl çalıştığını, nasıl yollar izlendiğini öğretiyoruz. Ancak bu çalışmalar simülasyon programlarıyla yapılıyor. Hacker'lara karşı koyabilmesi için onların izlediği yollar öğretiliyor. Bu bir anlamda askerliğe benziyor. Önce saldırı sonra da savunma gibi. ” YEMİN EDİYORLAR Kursa özellikle büyük firmalarda çalışan ağ yöneticileri, bilgi işlem personelleri ve sistem güvenlik elemanlarının yoğun ilgi gösterdiğini belirten Erdinç, “Büyük şirketler de elemanlarını bu kursa gönderip, kötü niyetlilere karşı güvenlik önlemlerini bir an önce alınmasını sağlıyor. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, bir anlamda da sanal güvenlik görevlisi oluyor” dedi. Kursiyerlerin kurs sonunda, internet ortamındaki sınavdan başarılı olmaları halinde ‘Beyaz Hacker’ sertifikasını aldığını belirten Erdinç, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen bu kursa katılanların bilgilerini kötü yönde kullanmamaları için yemin ettirildiğini söyledi.


   


  KAYNAK: İmha Birliği


  NasıL Biriydi? Küçük Bir Çocuktu YaLnızdı... GüLmezdi, GüLse öLürdü..! Görmezdi, Görse öLürdü..! Uyumazdı, Uyusa öLürdü..! Sevmezdi, Sevdi... Ve öLdü..!
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  h1ck3r
  h1ck3r's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ekim/2004
  Erkek
  saçmalığın dariskası demekten başka bişi gelmez elimden . bu demek oluyor ki piyasaya yüzlerce lame çıkaracaklar. hadi dese bi kurs bide sınav ve iş garantisi anlarımda maksatlarını maksat para kazanmak üç beş şey gösterip para alacaklar çıkanlar ne olcek dersiniz kocaman bi lame ....belki aranısda merak eden olur senin ne işin var die: cevabınj basit geçiodum uradım. Not: Yaptığın işte kazancın yok ise ziyandır öretende örenende amaç bir kaç siteyi kırmak ben şöleyin ben böleyim demek olmamalı açıkları bilip korunma olmalı (sahsi fikrim)

  your don"t forget : linux is 3D game :)
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Night_Wolf
  Night_Wolf's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ekim/2004
  Erkek
  para kazanmak uğruna milleti kandırıyolar.Bunlar akıllanmaz.Buna kanan bazı lamerlerde gidiyor işte.

  May the force be with you!!
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  trk
  trk's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Mart/2004
  Erkek

  selamün aleyküm arkadaslar.


   


  size katiliyorum. ortaya yüzlerce lamer cikacak.... hehe


   


  saygilar

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Gork3m
  Gork3m's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Şubat/2005
  Erkek
  Konu çok eski, fakat ben de görüşümü ekleyeyim, Sadece saçmalık. Hack başlar ve biter o eğitim görenler daha farketmeden işler bitmiş olur:) Acemi lamerler ya:)
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Antikky
  Antikky's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 01/Mayıs/2003
  Erkek

  Bu işler bu kadar kolay olsaydı sistem güvenliği sağlamak falan o kdar router os adminlik kursları açılmazdı,hadi o ayrı bi konu bu eğitimi verenler kimmişlerki?
  Kevinin akrabaları flnmı eğitimi alan lamer olacak eğitim veren zaten lamer...


  Çıkar dolaşırlar 2 gün sonra biz hackerız die


  Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  maydin
  maydin's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek
  Hee len bizim kekolar  Onlar izmirde Ulen ben otobusle giderken görmuştum reklamlarını dedim Gidip şunları biraz kekleyelim Vaktim olmadı ya  ama bir ara gidip Biraz lamerlik dersi alacam ehu ehu ehu:)

  дydin #272-722 | e-sosyal.Net
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  traineryou
  traineryou's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Ekim/2003
  Erkek
  yaf burdaki herkes galiba buyuk hacker :) digerleri lamer :)

  www.realhackers.net
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Antikky
  Antikky's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 01/Mayıs/2003
  Erkek
  Hoja sanırım burada kimse ben büyük hackerım diye dolanmıyor ama oradan çıkan tipler bakın diplomamız war biz büyük hackkerız diyecekler çaktın köfteyi.

  Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  blade
  blade's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Temmuz/2005
  Erkek

  konuyu gerçektende araştırmak gerekiyor vede araştıracağım site bilgi veririm..


  en kısa zamanda


  ZORU BAŞARIRIZ;İMKANSIZ BİRAZ ZAMAN ALIR...!!!
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  blade
  blade's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Temmuz/2005
  Erkek
  arkadaşlar böyle bir kurs var vade verdiği konular güvenlik konuları yani güvenlik sistemlerini nasıl kapatırız konusu şahsen gittim ve de kendim gördüm buna bakmak için trabzondan izmire gittim ehu ehu ehu

  ZORU BAŞARIRIZ;İMKANSIZ BİRAZ ZAMAN ALIR...!!!
Toplam Hit: 4501 Toplam Mesaj: 26