folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yeni Bir Dolandırıcılık (Kekleme) Yöntemi Mi?

Yeni Bir Dolandırıcılık (Kekleme) Yöntemi Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Geçen gün işten eve gelirken yanımda bir araba durdu, içinde iki kişi vardı.

+ Afedersiniz, Kozyatağı'na gideceğiz, E-5'e nasıl çıkabiliriz?
    - Düz devam et.
    + Kusura bakmayın telefonun kontörü bitti, yoldan bir arkadaşı da almamız gerekli. Rica etsem arar mısınız, siz konuşabilirsiniz.
    - Tabi sorun değil.

(Adamın söylediği numarayı tuşladım, ara tuşuna basar basmaz adam kendi telefonunu bana uzattı)

+ İsterseniz telefonum sizde durabilir.

(Bir an afalladım 'yok estf.' dedikten sonra
    istemsiz olarak adamlara kendi telefonumu uzattım)
    (Adamlardan biri telefonla 35-40 saniye bir şeyler konuştuktan sonra telefonu bana geri verdi)
    (Kendi telefonlarını bana uzatınca ve benimkini geri verince sanırım güven sağladılar)

+ Birde yanlış anlamazsanız buraya gelirken cüzdanı almayı unutmuşum, üstüne üstlük arabanın arka kelebek camını da kırmışlar (gerçektende kırıktı). Geri dönecek benzinimiz yok. Lütfen yanlış anlamayın 20 - 30 TL verebilir misiniz? Daha sonra size fazlasıyla yollayacağız.

('estf., insanlık hali' dedim ve 20 TL verdim. Teşekkür edip gittiler.)

Zaten iş dönüşü yorgunluk var, üstüne üstlük birde olaylar o kadar ani gelişiyorki insan mantıklı düşünecek zaman bulamıyor. Buna benzer bir durumla karşılaşan var mı?

vatandaşa kafam girsin!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

sana parayı fazlasıyla yollacayağız demişler de numaranı filan aldılar mı? aradıkları adamda numaran çıkmıştır ama yinede parayı iade etmek isteyen adam hesap numarası filan ister. Bence ya dolandırıcılar, yada gerçekten mağdur. Ama bence o camı bilerek kırıp ava çıkmışlar  :D

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Hiç karşılaşmadım ama en azından aracın plakasını almanız yerinde bir davranış olurdu (Araç çalıntı olabilir diyecekler arkadaşlar bilgisayarınızda her an patlayabilir :) ) , bununla beraber bence insanlık namına davranış takdire şayan..

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

sana parayı fazlasıyla yollacayağız demişler de numaranı filan aldılar mı? aradıkları adamda numaran çıkmıştır ama yinede parayı iade etmek isteyen adam hesap numarası filan ister. Bence ya dolandırıcılar, yada gerçekten mağdur. Ama bence o camı bilerek kırıp ava çıkmışlar  :D

Numarayı istediler ama vermedim hocam. Dedimya insan mantıklı düşünemiyor. :)

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Antalyada da "buranın yabancısıyız abi, açız sokaktayız" diye çevirip duruyorlar. Bir haftada üç defa oldu. Siktir çekmekten gına geldi, öğrenciyiz biz de amk.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

bu yöntemi dilenciler 300 yıldır kullanıyor biride çıkıp yeni yöntem demedi ha kırık cam ha  elinde bebekle para toplama..yani anlatmak istediğim senin hayır severliğini kullanmışlar sen ister inan ister inanma duygunla hareket etmişin sağlık olsun ha telefonu alıp kaçtı deseydin dilencilikten çıkar hırsızlıga kaçardı ..

Media tarafından 17/Mar/14 19:13 tarihinde düzenlenmiştir

....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Aynısının laciverti benim de başıma geldi.

Birgün ayakkabı almak için evden çıktım ve ünlü markaların ayakkabılarını satan bir mağazaya gelmeme 20 mt falan kalmıştı.

Neyse çocuğun biri, s.a abi yanlış anlamazsan birşey söyleyebilirmiyim dedi.

Bende tabii buyur dedim. Abi nevşehirden çalışmaya geldik ama anlaştığımız adam avrupa yakasına gittiği için görüşemedik.

Bir kere gelmiş bulunduk ve hiç paramız kalmadı dediler, karnımızda çok acıktı yanlış anlama biz dilenci değiliz, şu fırından Allah rızası için bir ekmek alırmısın abi bize dediler. (Abi dediklerine bakma min. 28 yaşlarında ibneler)

Bende Allah rızası için diyince, insanların ekmeği bile yalandan isteyecekleri kadar yavşak olamayacaklarını düşünerek, tamam gelin alayım ekmek dedim.

Neyse gittik fırına ekmeği aldım verdim bunlara, saol abi Allah razı olsun falan diye dua ediyorlar bana.. Neyse öyle olunca, yavan ekmeği nasıl yiyeceksiniz siz, gelin marketten domates, salatalık falan da alayım öyle yiyin dedim.

Yok abi saol Allah razı olsun falan diye yine dua ediyorlar herifler bana. Neyse bende ısrar edince yine istemediler.

Bende tamam o zaman siz bilirsiniz dedim, tam gideceğim. Abi yanlış anlamazsan sana birşey söyleyeceğim dediler.

Buyur söyle dedim, abi bizi dilenci sanma Allah için, yolda kaldık abi, eve gideceğimiz paramızda yok, bizim köye giden otobüslerin şoförleriyle konuştuk 20 tl'ye gizi götüreceklerini söylediler abi. Nolur dilenci sanma bizi diye yalvarınca bende acıdım cebimde de zaten ayakkabı parasından hariç 25 tl civarında bi param vardı.

Bende 20 tl'sini bunlara verdim.

Hea dolandırıcı olduğunu nerden anladın diye soracak olursan, en az 10 kere daha işçi olarak istanbul'a gelen, ve yolda kalan, yol parası olmayan adamlara rastladım :)

İbneler teşkilat olmuş, demekki çok para var bu işte ki, şiveleri falan hep aynı, sadece tipler değişik.. :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

mersinde annemle kardeşimdende memlekete gidicez hiç paramız yok diye para istemişler. angara bebesi olan çakal kardeşim bile nasıl olduysa para vermiş.

aynı kişileri bu sene yine mersin yine aynı bölgede gördük :) kardeşim direk tanıdı :) annem çıkaramamış ama kardeşim bu sefer zokayı yutmamış. görmeklede kalmadık yine para istediler aynı bahane ile.

dilenciler level atlamış.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

duymuştum yakın zamanda yaşanan bi kaç olay.

şehirler arası yolda yanına yaklaşıyolar son model araba ile. yol tarifi istiyolar. sen yardımcı oluyorsun. suriyeli yada yabancı turist rolü yapanlarda oluyor. yada yerli yabancı.

benzinimiz kalmadı paramız yok altın var. bunun değeri 500 lira diyolar örnek veriyorum. adamlar bizi kandırıyolar sen değerinde para ver sende kalsın diyolar.

arkasından da sen 100 lira vereyim dediğinde veriyolar sana.

ama sahte altın olduğunu kuyumcuda öğreniyorsun gerçek gibi olan altının :)

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Aynen Erzurumda da var bulardan en az 4-5 defa benden böyle para istemişlerdir. "Abi yol paramız yok buranın yabancısıyız kalacak yerimiz yok akşam son araba kalkıyor yetişmemiz lazım bize para verirmisin"

Değişik illerden de müridler böyle şeylerle karşılaştığına göre teşkilat bu ibneler. Aynen yaşları da küçük değil hatta benden büyüklerine rastladım aq.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Kadıköyde sabah erken işm vardı vapuru kaçırdım öbür vapuru beklerken bu yol parasını kaybeden ibnelerden biri benden para istedi. dedim benim dönecek param anca var kusura bakma fln.

neyse boş boş beklerken gözümün önünde 5 kişiden fln para aldı, dümbüğün hala parası yok sıradan para dileniyor. Dilencinin daha moderni bunlar.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 4114 Toplam Mesaj: 34