folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Yeni Dolandırıcılık Metodu

Yeni Dolandırıcılık Metodu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki videonun birebir aynısı geçen hafta Ankara Yenimahalle'de başıma geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=KIgfHaFHxIs

Böyle 4 kişi arabayla giderken önüme atladı (birisi arabaya el ediyor, diğeri yaşlıyı tutuyor, diğeri bastonlu ve yaşlı, diğerini göremedim. Fakat 2 kadın ve bir yaşlı teyzeyi gördüm). Bende yaşlıyı görünce acil ve önemli birşey var, gerçekten yardım lazım düşüncesiyle durdum. Kadın da yardım edin, yardım edin diye bana doğru geliyordu. Ondan sonra aynı videodaki gibi yandan birisi geçerken bağırdı bana, durma durma dolandırıcı onlar diye. Ben de devam ettim.

Bu günde bu videoya denk geldim. Merak ettim, ne diye ve nasıl dolandırıyorlar acaba diye ? Tam bir yavşaklar, acayip duygularla oynuyorlar.

Castaway tarafından 31/Mar/21 01:50 tarihinde düzenlenmiştir

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

o caddede  hiç yoksa ayda 1 2 defa geçerim ilginç hiç denk gelmedim bu tiplere

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    kafkavari bunu yazdı

Hocam ben de 6 senedir her gün sabah aksam geçiyorum. İlk defa denk geldim. Demetevler parkının oralarda

Nasil bir dolandırıcılık yapıyorlar ben onu merak ediyorum 

Castaway tarafından 31/Mar/21 01:54 tarihinde düzenlenmiştir

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı
    kafkavari bunu yazdı

Hocam ben de 6 senedir her gün sabah aksam geçiyorum. İlk defa denk geldim. Demetevler parkının oralarda

Nasil bir dolandırıcılık yapıyorlar ben onu merak ediyorum 

uyardığın için sağol dostum ben gibi saflar kesin alırdı böyle insanları görünce. demetevler parkının ordan arada geçerim ortadoğu hastanesinden çıkmışlar yardıma ihtiyaçları felan vardır diye kesin dururdum ben :D

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Nasıl dolandırıcılık yapıyorlar videodan anlamadım ama hastane çıkışında bekliyorlar ise şöyle bir diyalog olası:

"Kardeşim hastaneden çıktık, doktorun yazdığı ilaçları sgk ödemiyormuş, o sırada teyze fenalık geçirdi, şuradan ilaç almamız lazım, bir yardımcı olurmusun, bak yaşlı zaten kadın. çocukları bırakıp gitmiş, biz de komşularıyız zaten, belediyenin yardımlarıyla zor geçiniyor, kocasından kalan bi emekli maaşı var, mahallediler olarak yazdım ediyoruz ama bu ilaçların fiyatı çok yüksek, dolarla geliyormuş türkiyeye, kadıncağızın da parası yok, 50-60 lira ne çıkarsa bi yardım ediver Allah aşkına çok zor durumda görüyosun..."

---

Yıllar önce bostancı metrodan çıktım, adamın biri yerde, ağzından biraz köpük gelmiş, başında 3-4 kişi var, ayılıp bayılıyor. Yaklaştım, başındaki adama sordum "kardeşim hayırdır nolmuş" dedim. bilmiyorum ki bayılmış heralde dedi. bazısı yanına çömelmiş "dayı iyimisin" diyor. Durun dedim hastadır, ben polisi ve ambulansı arayayım hemen hastane şurda gelirler 2 dakikaya dedim. Telefonu çıkarıp 155'i tuşlayıp iptale bastım. O anda bir mucize oldu ve adam ayıldı!!!!1111birbirbir. Bana pis pis bakarak zorlanarak kalktı ve gitti, herkes de dağıldı. 

Bu gibi durumlarda hemen polisi ve ambulansı arayın :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sinyalci deniyor hocam bunlara yıllardır varlardı. Dilencinin modern hali. Dilenci değilim yolda kaldım deyip duygu sömürüsüyle kişi başı 50-100 tokatlıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Nasıl dolandırıcılık yapıyorlar videodan anlamadım ama hastane çıkışında bekliyorlar ise şöyle bir diyalog olası:

"Kardeşim hastaneden çıktık, doktorun yazdığı ilaçları sgk ödemiyormuş, o sırada teyze fenalık geçirdi, şuradan ilaç almamız lazım, bir yardımcı olurmusun, bak yaşlı zaten kadın. çocukları bırakıp gitmiş, biz de komşularıyız zaten, belediyenin yardımlarıyla zor geçiniyor, kocasından kalan bi emekli maaşı var, mahallediler olarak yazdım ediyoruz ama bu ilaçların fiyatı çok yüksek, dolarla geliyormuş türkiyeye, kadıncağızın da parası yok, 50-60 lira ne çıkarsa bi yardım ediver Allah aşkına çok zor durumda görüyosun..."

---

Yıllar önce bostancı metrodan çıktım, adamın biri yerde, ağzından biraz köpük gelmiş, başında 3-4 kişi var, ayılıp bayılıyor. Yaklaştım, başındaki adama sordum "kardeşim hayırdır nolmuş" dedim. bilmiyorum ki bayılmış heralde dedi. bazısı yanına çömelmiş "dayı iyimisin" diyor. Durun dedim hastadır, ben polisi ve ambulansı arayayım hemen hastane şurda gelirler 2 dakikaya dedim. Telefonu çıkarıp 155'i tuşlayıp iptale bastım. O anda bir mucize oldu ve adam ayıldı!!!!1111birbirbir. Bana pis pis bakarak zorlanarak kalktı ve gitti, herkes de dağıldı. 

Bu gibi durumlarda hemen polisi ve ambulansı arayın :)

ilk koyu olan bölgeye ne güldüm la ^vD`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

kadın, "sapık!! sapık!!" diye bağırmaya başlayınca, tamam dedim kesin dolandırıcı bunlar.

yardım isteyen insan bu şekilde davranmaz.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

gördüğüm iyi oldu. bende geçerim o yoldan sürekli. görsem kesin inanırdım :)

Naber la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Istanbul da meshurdur. Denk geldigimde saf ayagina yatip ne oldu diye soruyorum. Diyaloglar:

Kadin: Teyze rahatsiz karsiya gidecek parasi yokmus.
    Ben : Tamam bindirin arabaya ben birakirim gidecegi yere.
    Eveleyip geveleyip beni postaliyorlar

Kadin: Ilac alacakmis parasi yokmus
    Ben: tamam valilikte calisiyorum bekleyin ariyayim sosyal yardim müdürlügünü gelip inceleme yapsin
    Yine postaliyorlar

Kadin : Hastaneden yeni cikmis, ameliyat olmus parasi yokmus teyzenin yardim topluyoruz
    Ben : Tamam polisi ariyayim onlar sosyal yardim ile iletisime gecip yardim ederler
    Bizimde aklimiza geldi ama soyle oluyor boyle oluyor gevelemeleri

Birkac defada videodaki motorcu gibi dolandirici bunlar inanmayin diye bagirmistim.

Bunun gibi ....... yuzunden gercekten yardima muhtac olan insanlara yardim edemiyoruz.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    underzero bunu yazdı

Istanbul da meshurdur. Denk geldigimde saf ayagina yatip ne oldu diye soruyorum. Diyaloglar:

Kadin: Teyze rahatsiz karsiya gidecek parasi yokmus.
    Ben : Tamam bindirin arabaya ben birakirim gidecegi yere.
    Eveleyip geveleyip beni postaliyorlar

Kadin: Ilac alacakmis parasi yokmus
    Ben: tamam valilikte calisiyorum bekleyin ariyayim sosyal yardim müdürlügünü gelip inceleme yapsin
    Yine postaliyorlar

Kadin : Hastaneden yeni cikmis, ameliyat olmus parasi yokmus teyzenin yardim topluyoruz
    Ben : Tamam polisi ariyayim onlar sosyal yardim ile iletisime gecip yardim ederler
    Bizimde aklimiza geldi ama soyle oluyor boyle oluyor gevelemeleri

Birkac defada videodaki motorcu gibi dolandirici bunlar inanmayin diye bagirmistim.

Bunun gibi ....... yuzunden gercekten yardima muhtac olan insanlara yardim edemiyoruz.

İyi binelim birak deyip bindikten sonra bicak cekip parayi isterse?

O yontem pek iyi degil sanki

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 3622 Toplam Mesaj: 27
dolandırıcı