Yeni Laptop'a Windows 7 Nasıl Kurulur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Üni'den ev arkadaşıma yeni laptop aldı ailesi kargo ile gönderiyor bugün yarın gelecek ama işletim sistemi yüklenmemiş. Sanırım indirimli almak için öyle yaptılar.

Normal cd tak yüklensin olsa tamam da işletim sistemi olmayan bir bilgisayara hiç kurulum yapmadım.

Şuan Win 7'de yok ama onu indireceğim Torrent'ten flasha atacağım.

Uzun bir işse bulaşmam ama arkadaş farklı bir şehirdeyiz ve bilgisyaarcılara güvenmiyor.

Flasha dosyayı nasıl atıp yüklemeyi nasıl yapacağımı kısaca anlatırsa bilen biri büyük sevap işler.. :)

Kendine İyi Bak ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    airteam
    airteam's avatar
    Erkek

hocam indireceğin iso win7 dosyasını bi dvd'ye çek sonra koy pc'ye cd'den başlasın pc direk otomatik olarak kurar senin ayrıca bişey yapmana gerek yok format atıp sistem yüklediysen daha önce bir farkı yok yani aynı şekilde eğer hdd'yi bölceksen sana bir bölümde zaten gösteriyor nereye yükliceğini belirtiosun orda ayırabilirsin bölümlere.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

aslında her format attığında işletim sistemi olmayan bir bilgisayara kurulum yapıyorsun. http://forum.donanimhaber.com/m_45892475/tm.htm usb yi hazırlayıp dvd den atar gibi atıyorsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

hic isletim sistemi olmayan bilgisayarda fark yok ayni islemleri yapicaksin

cd surucusu yok diyorsan WinSetupFromUsb arastir

xp olarak atabiliyorsun ama win7 denemedim hic

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

aslında her format attığında işletim sistemi olmayan bir bilgisayara kurulum yapıyorsun. http://forum.donanimhaber.com/m_45892475/tm.htm usb yi hazırlayıp dvd den atar gibi atıyorsun

Bu konu bayağı yardımcı olacak sanırım. Olmadı DVD'ye atıp yükleriz.. Eyvallah hacılar..

Kendine İyi Bak ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Normal kurulumdan farkı yokki.Tavsiyem; iso dan çıkarttığın dosyaları direk flash diske yükle.daha hızlı kurarsın ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

wintoflash programını bulup indirmeni bunla yapmanı önerebilirim her seferinde böyle yapıyorum gayet hızlı ve kolay :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiaD06
    MiaD06's avatar
    Erkek

elinde düzgün bir pc yedeği varsa direk onu yükle derim uzun uzadıya formatı beklemezsin 

Tek isteğim MiaD'ımın dolması .. cart curt.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MiaD06 bunu yazdı

elinde düzgün bir pc yedeği varsa direk onu yükle derim uzun uzadıya formatı beklemezsin 

saçmalama her pcnin yedeği aynı mı olur herpsinin doanımı farklıdır. Tak dvdyi at formatı usbden format atmayı bilmiyorsan

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Bilgisayarı açınca direkt yükleyecek mi boota filan girmeye gerek var mı işletim sistemi yok laptopta ?

Bi de elinde torrent linki olan varsa daha büyük sevap işler her yere güvenilmiyor malum.. :)

Win 7 64 bit sürüm farketmez.. :)

Kendine İyi Bak ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

Normal kurulumdan farkı yokki.Tavsiyem; iso dan çıkarttığın dosyaları direk flash diske yükle.daha hızlı kurarsın ;)

O öyle değil hocam, önce Flash disk'te  partışım oluşturuyorsun  v.s. v.s.  yani öyle kopyala  kur değil.

ulan biride çıkıp anlatmamışki 

http://www.hardwaremania.com/haber/2009/02/23/usb-flash-diskten-windows-7-kurulumu/

karakutu tarafından 26/Eyl/12 01:17 tarihinde düzenlenmiştir

Mevzu derin | Papikolas Planet
Toplam Hit: 3499 Toplam Mesaj: 14