folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yeni Notebooklara Windows 7 Kurmak - Monster Abra Windows 7 Kurmak [ÇÖZÜM]

Yeni Notebooklara Windows 7 Kurmak - Monster Abra Windows 7 Kurmak [ÇÖZÜM]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

windows 10 u sevmediğimden windows 7 kurmak istemiş herkesin (servis dahil) "yok abi kurulmuyo" demesiyle windows 10 u deneyeyim dedim. ama bayaa irrite etmeye başladı

olayın tamamen sata driveriyle alakalı olduğunu sanıyodum ama değilmiş, muhabbet tamamen windows 7 de usb3 driverlarının gömülü gelmemesinden kaynaklanıyomuş

çözümse çook basit

yüklemek istediğiniz windows 7 isosunu flash belleğe yazdırıp flash belleğinizi hazırlayın (rufus la ya da windows usb dvd writer tool ile)

sonra bunu indirin : http://download.msi.com/uti_exe/Win7_Smart_Tool.zip

msi'ın bir toolu, zipin içindeki "win7_smart_tool.exe" yi çalıştırın. gelen siyah pencerede step1 de "add usb drivers" ı seçin, step 2 den "usb storage"i seçin ve flash belleğinizi gösterin. ben alttaki "m2 genie" şeysini de işaretledim (diskim m2). sonra start diyin. 1 dk falan sürüyo, flash diski patch liyo.

sonra flashtan başlatıp windows 7 yi kurun.

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

Çok faydalı 

Bence notebooklara değil yeni nesil masaüstü pc lerde  de bu işlem işe yarayabilir.

artı olarak  Uefi-Legacy, ahci-sata, secure boot falan kapadınız değişik varyasyonlar denediniz olmadı. birde bu şekilde denemek gerekebilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yeni pc lere win7 kurarak pc yi piç etmek? performansı düşürmek.  met kafası ? 

win7-8-8.1-10 hepsi aynı nesini beğenmedin? fark arka planda 

metroyu beğenmediysen kaldır gitsin programla ben öyle yapıyorum. başka neyi beğenmedin de mersine giderken tersine gidiyorsun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

metroyu beğenmediysen kaldır gitsin programla ben öyle yapıyorum. başka neyi beğenmedin de mersine giderken tersine gidiyorsun.

- bilgisayari kapat'a basip kapagi kapatinca uykuya geciyo. saatler sonra cantadan cikartip kapagini aciyorum `windows kapatiliyor` ekraninda uyanip kapaniyo. bataryami yiyo

- windows + x kisayolunu kaldirmislar (windows mobility center'i aciydu 7 de) neden, nicin kaldirmislar cidden merak ediyorum. baska kisayol da atamamislar

- ekran 1080p diye herseyi buyutmuyo (dpi ayarini yapmayi biliyorum ama yinede windows 7 de hersey daha guzel gorunuyo, ekrana daha cok sey sigiyo)

- yazdan beri kullaniyorum, hic bir artisini gormedim

- diskte cok fazla yer kapliyo 

- baslat menusundeki programlarin sirasi surekli degisiyo. oysa ben orda belgelerim/muzik vs gibi klasorleri gormek istiyorum. isimi kolaylastiriyo bunlar.

- snipping tool'u actigimda direk secme modunda gelmiyo. (gunde en az 10 kez kullaniyorum, ilk baslarda cok irrite ediyodu)

windows 8 ve sonraki isletim sistemlerinin tamami steve ballmer'in ipad'e asiri tepki vermesinden ibaret . (bence) windows 10 da biraz daha azalmis ama yinede bilgisayari tablet yapmaya calismaktan oteye gitmiyo. dokunmatik ekranli aletim olsa windows 10 kullanirdim. ama klavye/fare icin en guzel isletim sisteminin 7 oldugunu dusunuyorum hala.

edit: sen oldugunu simdi gordum abi, senin bana mac onermen gerekmiyomu :D 

nurulmac11 tarafından 08/Ara/16 00:27 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Hocam şimdi gerçek manada iyi bir bilgisayar var ise (donanımsal anlamda) en güncel olan işletim sistemi sürümünü kullanmak daha mantıklıdır, zira donanımsal yeniliklere yönelik yapılan geliştirmeler daha verimli sonuçlar verebilir. Şimdi tamam ben de Windows 7 seviyorum ama şu anda en son çıkan (yani en güncel donanımlara sahip) bir bilgisayarı alsam ve Windows kurmak istesem Windows 10 kurarım. Güncel donanıma sistem daha iyi optimize edilmiş olabilir ve her ne kadar eski sistemlere güncelleme ile destek verilebiliyor olsa da (ya da böyle birşey mümkün değildir g*tümden uydurdum) en son versiyon işletim sistemi kadar verimli olmayabilir.

Aynı şey midir bilemiyorum ama söylersem az çok demek istediğim anlaşılabilir.

Şu anda en güncel ve stabil olan Linux kernel sürümü 4.8.x. Bu versiyonu kullanmak yerine atıyorum güncel olmayan 2.x versiyonunu kullanmak ne kadar mantıklı? Bu sene çıkmış olan donanımlara sahip bir bilgisayara en güncel kernel'i yüklemek mi mantıklı yoksa tersi mi? Şimdi Linux ile kıyas saçma gelmiş olabilir ama az çok demek istediğim anlaşılmıştır.

Ben de sana aynen katılıyorum. Windows 10, 8.1, 8 vs. hepsi bana göre boktan kullanıcı arayüzüne sahip.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Samsung 950pro nvme raid0 var, win7 kuramadım.

Bu işimi görebilir mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

- bilgisayari kapat'a basip kapagi kapatinca uykuya geciyo. saatler sonra cantadan cikartip kapagini aciyorum `windows kapatiliyor` ekraninda uyanip kapaniyo. bataryami yiyo

- windows + x kisayolunu kaldirmislar (windows mobility center'i aciydu 7 de) neden, nicin kaldirmislar cidden merak ediyorum. baska kisayol da atamamislar

- ekran 1080p diye herseyi buyutmuyo (dpi ayarini yapmayi biliyorum ama yinede windows 7 de hersey daha guzel gorunuyo, ekrana daha cok sey sigiyo)

- yazdan beri kullaniyorum, hic bir artisini gormedim

- diskte cok fazla yer kapliyo 

- baslat menusundeki programlarin sirasi surekli degisiyo. oysa ben orda belgelerim/muzik vs gibi klasorleri gormek istiyorum. isimi kolaylastiriyo bunlar.

- snipping tool'u actigimda direk secme modunda gelmiyo. (gunde en az 10 kez kullaniyorum, ilk baslarda cok irrite ediyodu)

windows 8 ve sonraki isletim sistemlerinin tamami steve ballmer'in ipad'e asiri tepki vermesinden ibaret . (bence) windows 10 da biraz daha azalmis ama yinede bilgisayari tablet yapmaya calismaktan oteye gitmiyo. dokunmatik ekranli aletim olsa windows 10 kullanirdim. ama klavye/fare icin en guzel isletim sisteminin 7 oldugunu dusunuyorum hala.

edit: sen oldugunu simdi gordum abi, senin bana mac onermen gerekmiyomu :D 

Bide arka planda pcnin anasini bellio islemci fani hic durmuyor arkadas nasil bi isletim sistemi bu

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Samsung 950pro nvme raid0 var, win7 kuramadım.

Bu işimi görebilir mi?

muhtemelen gorur hocam 

kurulum ekraninda diskleri goremedin di mi?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Elimde 2 adet olan wintel w8 pro mini pc leri sırf windows 7 kuramadığım kurduğumda ise açılmadığından ve en son desteklemediğine karar verdiğim için sattım. Eğer konuyu daha önce görüp deneseydim ve olsaydı satmazdım. Windows 8 ve Windows 10 kullanmıyorum bütün sistemlerim windows 7. Bana açıl diyince açılacak kapan diyince nazlanmadan kapanacak sistem lazım.

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Evdeki masaüstü Win7, işte laptop win 8.1. İkisinden de memnunum.

Bekleme moduna geçmesinden neden rahatsızsın ki? Win7'de olsa power düğmesine basıyorum uyku moduna geçiyor, mis gibi kapanıyor. basınca 2snye açılıyor.

Aynısı laptop içinde geçerli. power tuşuna basıyorum uyku modunda kapanıyor. yarın açıyorum kaldığım yerden devam.

kapatıktan sonra fareyi hareket ettirmeyin yeter :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

çentik atıyorum,lazım olur bu bilgi.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.