folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yeni Website Projesi. Ciddi Düşünenlere

Yeni Website Projesi. Ciddi Düşünenlere

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

AnTiSoZeL bunu yazdı:
    -----------------------------

sokoban bunu yazdı:

AnTiSoZeL bunu yazdı:

Bu işi büyük bir istek kaldırabilir. İnternetten beklentileri olan ve internete yön verebileceğine inanan.

Genel hatları, detayları ve maliyet şu anda düşünülmesi gereken ihtiyaçlar değil. Burada birini arıyorum ! İnanıp istedikten sonra tüm haklarıyla kendisinin olacak bir fikri bekleyen kişiyi.

Bu işin neleri kapsadığını bildiğini gösterebilen önceki bir kaç uygulaması hakkında konuştuğum uygun kişiye şu an da hazırlamakta olduğum döküman postalanacaktır.

belki işi kabul edip dökümanları alan adam fikrini araklayıp kendi projesi olarak kodlayacak ? Nasıl güvenebiliyorsun ki ?

Evet bende onu istiyorum kendi projesi olacak, benim tek isteyeceğim kullanıcısı olmak.

Aga internete yön verecek falan filan diyosun sonra ben sadece kullanıcı olsam yeter diyosun bu kadar hayırsever misin ? Ya da projenin gerçekten bu kadar değerli olduğuna emin misin ? Sonuçta bahsettiğin kadar internete damgasını vuracak bişeyse bunu kodlayan çok büyük paralar kazanacak hiç mi pay istemeyeceksin :D

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnTiSoZeL
    AnTiSoZeL's avatar
    Erkek

Açıkça söyleyeyim fikrin yok olması benim için daha büyük bir kayıp olur. Benim kazancım altın yumurtlayan tavuk misali, sermaye bende olduğuna göre saksıyı kullanmaya devam edebileceğimi onaylamış olacağım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

AnTiSoZeL bunu yazdı:

Açıkça söyleyeyim fikrin yok olması benim için daha büyük bir kayıp olur. Benim kazancım altın yumurtlayan tavuk misali, sermaye bende olduğuna göre saksıyı kullanmaya devam edebileceğimi onaylamış olacağım.

O zaman fikri söyle open source bir şekilde geliştirilsin herkes katkıda bulunsun hem çok yönlü olur hemde gelişme süreci hızlanır :)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnTiSoZeL
    AnTiSoZeL's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

AnTiSoZeL bunu yazdı:

O zaman fikri söyle open source bir şekilde geliştirilsin herkes katkıda bulunsun hem çok yönlü olur hemde gelişme süreci hızlanır :)

Gelişme süreci yok herkes hazır, sende hazırsın kullanman gerekenler elinde var. ve bir ihtiyacını gidereceksin, insani ihtiyaçlardan.. paylaşmak , anlatmak, iletişime geçmek gibi...gergün yaptığın işlerden  bazen hiç yapmadıklarından.

dediğin gelişme sürecini anladım o ihtiyaçlara göre ilerleyecektir zamanla.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnTiSoZeL
    AnTiSoZeL's avatar
    Erkek

İnternetde web projelerine ilgiliyim siteleri gezerken başka açılardanda değerlendiririm. Birgün emekleyen bir bebek gördüm, şimdi bu bebeğe yürümeyi öğretmek gerekiyor, bebeğin ellerinden tutup ayağa kaldıracak ve gel bakalım yürü, yürü diyerek yürütecek kişiyi arıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

AnTiSoZeL bunu yazdı:

İnternetde web projelerine ilgiliyim siteleri gezerken başka açılardanda değerlendiririm. Birgün emekleyen bir bebek gördüm, şimdi bu bebeğe yürümeyi öğretmek gerekiyor, bebeğin ellerinden tutup ayağa kaldıracak ve gel bakalım yürü, yürü diyerek yürütecek kişiyi arıyorum.

Valla hacı askere gitmeyecek olsam kesin değerlendirirdim projeni değişik projeleri severim yeni şeyler görmeyi öğrenmeyi isterim ama zamanlaman çok kötü :D

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

böyle tam açıklama yapmadan, projeyi genel hatlarıyla yada ne hakkında olduğunu söylemeden veya tam olarak aradığın özellikleri söylemeden birini bulman zor hocam. verdiğin tek bilgi. harika bir proje olacağı ve sermayenin senden olacağı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnTiSoZeL
    AnTiSoZeL's avatar
    Erkek

angels_demos bunu yazdı:

böyle tam açıklama yapmadan, projeyi genel hatlarıyla yada ne hakkında olduğunu söylemeden veya tam olarak aradığın özellikleri söylemeden birini bulman zor hocam. verdiğin tek bilgi. harika bir proje olacağı ve sermayenin senden olacağı.

genel hatları ne demek? tamamen açıklayayım mı istiyorsun. tek kişi bilecek diyorum.

Ha siteyi yaparken internetde olmayan bişey icat etmeyeceksin yazılar fotoğraflar videolar başka bişey değil.

Sen şöyle diyorsun galiba? Bu siteyi kim ne için kullanacak? Bence her isteyen! insani ihtiyaçlardan dolayı, eğlence olarak veya iş olarak  kullanacak.

Genel hatlar tamam mı? sermayeden neyi kastediyorsun?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnTiSoZeL
    AnTiSoZeL's avatar
    Erkek

hipokondriyak

Bende bu siteler hakkında tespitlerine katılıyorum...benzer tarafları olsada facebok facebookdur netlog netlogdur youtube da youtobedur... anlamları ve karşıladığı ihtiyaçlar olarak bakmalıyız. Fark burada! Kaç çeşit kullanıcı ortaya çıkıyor tespit edebiliriz. youtube u görmemiş türkiyedeki milyonlarca kişi tv den videoları izliyor, internettde kişisel siteler ve haber siteleri youtube u kullanıyor bu aracılıkla youtube gene kullanılıyor, youtube.com dan giren bir izleyici kitlesi var bir de içerik ekleyenler var. Youtobe u kim niye kullanıyor facebook u kim niye kullanıyor sitelerin farkı burada.

benim fikrimde farklı çünkü diğerlerinden haberim var.biri bana sorsa diyelimki site ismi xxxx "xxxx yı kim niye kullanır?" dese.

kim?

amatör ve profesyonel(iş) yelpazesi olarak ayırırsak.

amatör olarak interneti en çok kullanan kitle yine kullanır ... profesyonel olarak ufak gelir elde etmek isteyen ve gerçek işi bu olduğu için kullanacak kesim vardır.

niye?

kişisel (eğlenmek için, anlatmak için, göstermek için, duyurmak için, bilgi vermek için, yorumlamak için)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnTiSoZeL
    AnTiSoZeL's avatar
    Erkek

Ciddi düşünenler var biraz zaman tanıyalım, karar vermeye çalışan neler olabilir, nelerle karşılaşacak düşünenler var...

Konuşmaya devam edelim...

gündüzleri işteyim akşam 7 den sonra yazabilirim

Toplam Hit: 7347 Toplam Mesaj: 49