folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yeni Zelanda'da Yaşam

Yeni Zelanda'da Yaşam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    ANZAK
    ANZAK's avatar
    Erkek

türkiyede köleoldugumu anladıgımda ilk yeni zelanda cazip gelmisti ama arastırmaya devam edince avustralya nın daha iyi oldgunu ögrendim suanki hayalim avustralya ve avustralya yı begenmeyenler neye göre begenmemisler merak ettim sahsen istatistiklere göre avustralya yeni zelandadan daha iyi ama yeni zelanda daha güzel bir ülke olabilir ama calisacak ve yasamak icin avustralya daha iyi tek sıkıntısı cogu avrupa ulkesi gibi maaslara vergi uygulanıyor ama dünyanın en yüksek maasları avustralyaya aittir saat üzerinden ücretlendiriliyormus vs vs bence avustralya ama yeni zelanda da her turlu turkiyeden iyi oldugu kesin :)

Amatör forever
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Bİ up olsun.

www.mercer.com/press-releases/quality-of-living-report-2014

Mercer'in şubat yayım tarihli raporuna göre de yaşam standartları açısından Yeni Zelanda 3. olmuş müridler.

Zaten listelerin hepsinde ilk 5'te yer alıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı
    mesutb bunu yazdı

çiiiziiikkk   !!!!

Adam kalp krizi geçirerek çizmiş yahu gece gece nasıl gülüyorum.

çömez olduğu belli abisi bırak daha yeni buralarda 1-2 ban yediğinde açılır gözleri :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bintang_Merah
    Bintang_Merah's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Endonezyaya gittim hocam ama ekvator ulkeleri cok nemli ve yasanacak gibi degil bana gore en fazla 1 2 ay kalman yeterlidir tatil icin. 35 gun kaldim endo ezyada cok guzel ama iklimi bambaska sabah cok sicak gece soguk ilik arasi. Bmacera meraklisi ilen benim gibi asyaya git. Degilsen avrupa ulkelerine git.

İşinin Erbabı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Bir kaç mürid ile pm'den görüştük, sağolsunlar yardımcı oldular ve beklentilerimden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum şu an.

Gidenlerden en ufak bir kötü yorum duymadım, herkes çok iyi şeyler söylüyor. Genel olarak İsviçre'den 1-2 tık üst seviyede deniyor. Zaten 2014 için de yaşam standartları en yüksek ülke seçilmiş durumda.

Üniversitelere orada okumak ile ilgili kafamdaki 1-2 mevzuyu belirten mail yolluyorum yakın zamanda. Şimdi kafamda başka bir soru var.

"Working Holiday" diye bir program varmış. Work and travel tarzı bir program aslında.

http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/workingholiday/turkeywhs.htm

Bilgileri de burada. Bu konuda bilgisi olan mürid varsa onlarla görüşmek için konuyu tekrar up'luyorum.

Yardımcı olan, fikir veren müridlere tekrardan çok teşekkürler. Umarım yakında gidebilme fırsatı yakalarım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

bende bi ara kafayı fena taktım göçmenlik felan baya araştırmıştım yaşam standardı en iyi olan ülkelerdenmiş birde ülkedeki koyun sayısı insan sayısından fazlaymış 

bizde de koyun sayısı fazla hacı

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Bİ up olsun.

www.mercer.com/press-releases/quality-of-living-report-2014

Mercer'in şubat yayım tarihli raporuna göre de yaşam standartları açısından Yeni Zelanda 3. olmuş müridler.

Zaten listelerin hepsinde ilk 5'te yer alıyor.

Evet refah seviyesi ve insan haklarının en yüksek ülke olarak geçer hep. 1990 larda da böyleydi. Gel görki şu istatistiklere fazla kanmayın derim ben, zira insan hakları en yüksek ülkeyken Rainbow 1 onun limanında batırıldı ki o saatten sonra Greenpace artık gerçek amacının dışında çalışmaya başladı. Orası Kraliçenin toprağı, bir işin içerisinde İngiliz varsa ancak ruhunuzu satarak atılan kemikleri toplayabilirsiniz. Bununla birlikte doğası sebebiyle bile hem Yeni Zelanda ve hemde Avustralya mutlaka görülmeli, çok merak ediyorum. Davulun sesi uzaktan hoş gelir, emin olun Avustralya yaşamak için Yeni Zelanda' dan daha üstün ancak yine unutulmamalı, oraları yeni dünya Türkiye' den çok farklı insanların yaşadığı bir yer olarak düşünenler hayal kırıklığına uğrar, zira insan her yerde aynı halt.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carnager
    carnager's avatar
    Erkek

avusturalya da "pretty much everything can kill you" :D hayvanlar alemi yelpazesi fazlaca geniş ve birçoğu ölümcül zehir taşıyan -ve birçoğunun panzehiri yok-, hayvanlar var. çok gitmek istediğim bi yer ama internette gördükçe tırsmıyom değil :D

tuttuğunu koparan cins: http://www.youtube.com/watch?v=-6dmTgwNMh4

10 örnek: http://www.youtube.com/watch?v=Yi-AUnYJ4bE

yeni zelanda'nın da lord of the rings le ilgili olayları çok güzel, bi tane havaalanı girişimde dwarf heykeli varmış :D

carnager tarafından 22/Nis/14 00:58 tarihinde düzenlenmiştir

EVERY MAN DIES, NOT EVERY MAN REALLY LIVES ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    carnager bunu yazdı

avusturalya da "pretty much everything can kill you" :D hayvanlar alemi yelpazesi fazlaca geniş ve birçoğu ölümcül zehir taşıyan -ve birçoğunun panzehiri yok-, hayvanlar var. çok gitmek istediğim bi yer ama internette gördükçe tırsmıyom değil :D

tuttuğunu koparan cins: http://www.youtube.com/watch?v=-6dmTgwNMh4

10 örnek: http://www.youtube.com/watch?v=Yi-AUnYJ4bE

yeni zelanda'nın da lord of the rings le ilgili olayları çok güzel, bi tane havaalanı girişimde dwarf heykeli varmış :D

benim hayalimde avustralya mutlaka gidicem kafaya koydum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Gerçekten Yeni Zelanda'da okumak istiyorsan okuyabilirsin bence. Yıllık 20bin dolar bence hikaye. Daha ucuz okullar vardır. Devlet okulları vs.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
Toplam Hit: 7245 Toplam Mesaj: 34