folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Yoklama Kaçağı Durumunda Açıköğretim İle Tecil Mümkün Mü ?

Yoklama Kaçağı Durumunda Açıköğretim İle Tecil Mümkün Mü ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhabalar arkadaşım 2015 yılında onlisanstan mezun oldu mezuniyetten sonraki 2 yillik tecili bitti ve yoklama kaçağı durumuna girdi şimdi ise dgs ye girdi tercih yapti açıköğretimden,

acik ogretime kayıt yaptıktan sonra tecil yaptırabilirmi ?

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Açık öğretim ile tecil olmuyo hocam bende öyle düşünmüştüm fakat örgün öğretim yazdım mecburen.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Sadece yüksek lisans başka yolu yok. O da yoklama kaçağı durumdayken  Olur mu bilmiyorum 

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Yoklama kaçağıyken askerlikle ilişiği yoktur belgesi alsmaz okula kaydı yapılmaz diye biliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2 yıllık tecili varken Açıköğretime yazılacaktı. Geçti artık. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

28.09.2015 Ön Lisans mezun oldum. Free takılırken eve kağıt geldi yoklama kaçağı diye gittim güzel bi cezamı ödedim ve vicdani ret hakkımı kullandım 1 yıl ordan tecilimi aldım sonra geldim açık Öğretim YBS kayıt oldum 2021 sonuna kadar tecilliyim. AÖF otomatik tecil yaptırmıyor gidip AÖF öğrenci belgeni verip bağlı bulunduğun bürodan kendin tecil işlemlerini gerçekleştireceksin.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

28.09.2015 Ön Lisans mezun oldum. Free takılırken eve kağıt geldi yoklama kaçağı diye gittim güzel bi cezamı ödedim ve vicdani ret hakkımı kullandım 1 yıl ordan tecilimi aldım sonra geldim açık Öğretim YBS kayıt oldum 2021 sonuna kadar tecilliyim. AÖF otomatik tecil yaptırmıyor gidip AÖF öğrenci belgeni verip bağlı bulunduğun bürodan kendin tecil işlemlerini gerçekleştireceksin.

Vicdani ret kullandım derken eğer kullandıysan neden 1 yıl tecil aldın hocam açıklar mısın anlayamadım olayı.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    MiqRoP bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Vicdani ret kullandım derken eğer kullandıysan neden 1 yıl tecil aldın hocam açıklar mısın anlayamadım olayı.

Belki de ben vicdani ret olayını yanlış biliyor olabilirim yani yaptığım şu: okul bitti yoklama kaçağı oldum cezamı ödeyip şubeye gittim dedim böle böle dedi ki aha böle 1 yıl erteleyebilirsin tamam dedim erteleyek benim kastım bu idi belki de vicdani ret bambaşka bişidir ben adına böyle demiş olabilirim. Durum bu.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

2 yillik on lisans mezunu adam nasil yuksek lisans yapacak?

bu nasil oneri?

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Benimki yapıyor. AÖF otomatik tescil yapıyor sıkıntı yok.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

2 yıllık önlisans bitirmedin mi hocam ? bitirdikten sonra 2 yıllık hakkını kullandın. Şimdi 4 yıllık AOF programına yazılırsan belgeni alıpaskerlik şubesine gidip tecil ettirebilirsin. En son böyleydi. Aof 4 yıllıklar erteliyor. Yönetmelik değişmediyse.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
Toplam Hit: 2265 Toplam Mesaj: 22
tecil