folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Yoklama Kaçağı Durumunda Açıköğretim İle Tecil Mümkün Mü ?

Yoklama Kaçağı Durumunda Açıköğretim İle Tecil Mümkün Mü ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    MiqRoP bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

28.09.2015 Ön Lisans mezun oldum. Free takılırken eve kağıt geldi yoklama kaçağı diye gittim güzel bi cezamı ödedim ve vicdani ret hakkımı kullandım 1 yıl ordan tecilimi aldım sonra geldim açık Öğretim YBS kayıt oldum 2021 sonuna kadar tecilliyim. AÖF otomatik tecil yaptırmıyor gidip AÖF öğrenci belgeni verip bağlı bulunduğun bürodan kendin tecil işlemlerini gerçekleştireceksin.

Vicdani ret kullandım derken eğer kullandıysan neden 1 yıl tecil aldın hocam açıklar mısın anlayamadım olayı.

Belki de ben vicdani ret olayını yanlış biliyor olabilirim yani yaptığım şu: okul bitti yoklama kaçağı oldum cezamı ödeyip şubeye gittim dedim böle böle dedi ki aha böle 1 yıl erteleyebilirsin tamam dedim erteleyek benim kastım bu idi belki de vicdani ret bambaşka bişidir ben adına böyle demiş olabilirim. Durum bu.

Türkiye'de vicdani ret diye bir hakkın yok hocam. Vicdani ret demek ben askere gitmeyi reddediyorum demek. İstediğij kadar reddet devlet nezdinde asker kaçağı muamelesi görürsün. Tabi bu işin bir de sosyal tarafı var. 

while (1<2)
Toplam Hit: 2268 Toplam Mesaj: 22
tecil