folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yoksa Hüseyin Üzmez Masum Mu?

Yoksa Hüseyin Üzmez Masum Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşım şimdi şu war İslamiyeti akepe ile hemn bagdastırmayın. ben onların samimiyetinden şüphe ederim çünkü

öyle şeyler yapmaktalar ki müslüman birinin yapması akıl alacak sey deil. neyse islamiyet her zaman bilimi teşvik eder

insanlara. insanların fenle tıbla bilimle uğrasmasını ister. islamiyetin tam yaşandığı zamanlarda zaten bugün hala

kullandıgımız buluşlar bulunmuştur. orneğin trigonometri ornegin 0 sayısı gibi daha bir çok örnek istiyen olursa

müslümanlar ve bilime yaptıkları katkı ile ilgili site linkleri verebilirm. Allahın vaadi var insanoğluna.

"Ben zenginliği istediğime, ilmide istiyene veririm" diye. Zamanında Peygamber bile yaptığı savaşlar sonucunda

esir aldıklarını okuma yazma bilmeyen müslümanlara okuma yazma öğretmesi şartıyla serbest bırakmıştır. bu bilime ilime

hizmet, dinin bilime önem verdiğininın kanıtı değilde nedir.

Onların yaptığı müslüman birinin yapacağı şey değilse müslüman ülkelerin hiçbiri müslüman değil. Darwini bir bilim dergisine hangi müslüman ülkede kapak yapabilirsin?

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    HAYVANYASAR bunu yazdı:
    seadog bunu yazdı:

arkadaşım şimdi şu war İslamiyeti akepe ile hemn bagdastırmayın. ben onların samimiyetinden şüphe ederim çünkü

öyle şeyler yapmaktalar ki müslüman birinin yapması akıl alacak sey deil. neyse islamiyet her zaman bilimi teşvik eder

insanlara. insanların fenle tıbla bilimle uğrasmasını ister. islamiyetin tam yaşandığı zamanlarda zaten bugün hala

kullandıgımız buluşlar bulunmuştur. orneğin trigonometri ornegin 0 sayısı gibi daha bir çok örnek istiyen olursa

müslümanlar ve bilime yaptıkları katkı ile ilgili site linkleri verebilirm. Allahın vaadi var insanoğluna.

"Ben zenginliği istediğime, ilmide istiyene veririm" diye. Zamanında Peygamber bile yaptığı savaşlar sonucunda

esir aldıklarını okuma yazma bilmeyen müslümanlara okuma yazma öğretmesi şartıyla serbest bırakmıştır. bu bilime ilime

Onların yaptığı müslüman birinin yapacağı şey değilse müslüman ülkelerin hiçbiri müslüman değil. Darwini bir bilim dergisine hangi müslüman ülkede kapak yapabilirsin?

ben o dediklerimi akepenin darwinle alakalı tutumu için söylemedim onunla alakalı hatta hiçbirşey söylemedim. sadece

dinle akepenin bagdastırılmamasını istedim. bilim dediğin senin için sadece darwinin evrim teorisimi ? başka somut ornek

verebilir misn dinin bilime karşı oldugunu gösteren.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı:

ben o dediklerimi akepenin darwinle alakalı tutumu için söylemedim onunla alakalı hatta hiçbirşey söylemedim. sadece

dinle akepenin bagdastırılmamasını istedim. bilim dediğin senin için sadece darwinin evrim teorisimi ? başka somut ornek

verebilir misn dinin bilime karşı oldugunu gösteren.

Evrim teorisi dinlerle çeliştiği için Darwin ve evrim teorisi din-bilim çatışmasının sembolü haline gelmiştir.

Dinin bilime karşı olduğunu gösteren kanıta gerek yok. Birinin din birinin bilim olması yeter.  Din dogmatiktir. Sorgulamaz, boyun eğersin. Bilim ise sorgular. Bilim tüm dogmatik sistemlerle çelişir. Bilim evrimleşen bilgidir zaten...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    Concept bunu yazdı:

"İsalamiyet her zaman bilime insanları teşvik eder ve "

Tabii ya, Islam bilimsellikle dolu bir kitap, haklisiniz.

(Kullahima anlat)

İslam bi kitap değil bir dindir.daha neyi tartışacağınız bilmiyosunuz :)

üzmez'le Peygamberi bir tutan "zıçan" ise bu konuyla tam zıçmıştır ...

daha öncede zıçtığı görülmüştür yapacak bişey yok yazık ...

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Dine inanç yönunden dogmatik diyebilirsin. Fakat bide şu açıdan bak Allah peygambere kutsal görevini verdi. oda

insanlara tebliğ etmeye basladı o devirde yaşayanlar onun dediklerine inanmadı. ne oldu Allah ona normal insanların

yapamadığı bir takım mucizeler yaptırdı mesela ayı ikiye bölmesi gibi. konuya burdan bakarsan dogmatik

diyemezsin. çünkü direk bagnaz olarak değilde peygamber efendimize Allahın yaptırdıgı somut bi muucize ile itaat

ettiler.Konuya dönersek dinin dogma olduğu konular aslında dinen yuksek seviyelere çıkmış insanlar için dogmatik

değildir. Allah meleklere inan demiş bizde inanmışız goremiyoruz ama inanıyoruz . Dini olarak yuksek mertebelere

çıkmış insanlar onları gorebiliryor hissedebilir ve gerekli durumlarda normal insanlara anlatabliyor bence artık

bu bir dogma deildir. Hadi bunları dogma olarak kabul ettik diyelim. din sana her konuda dogmatık ol demiyor ki.

sana evrenin kainatın yaratılısını anlamanı çözmeni tavsiye ediyor. bilimi feni kullanarak insan hayatını

kolaylastırmanı tavsiye ediyor. sana demiyor ki güneş doğudan doğuyor bunu böyle kabul et hiç araştırma

böyle birşey yoktur İslamiyette. güneş doğudan doğuyor ama sen bunun nedenini arastır faydalarını bul bunda

faydalan. ayrıca şu war bilime ne kadar dalarsan bilimin ilimin içine ne kadar girersen dine o kadar yaklaşırsın  

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı:

Dine inanç yönunden dogmatik diyebilirsin. Fakat bide şu açıdan bak Allah peygambere kutsal görevini verdi. oda

insanlara tebliğ etmeye basladı o devirde yaşayanlar onun dediklerine inanmadı. ne oldu Allah ona normal insanların

yapamadığı bir takım mucizeler yaptırdı mesela ayı ikiye bölmesi gibi. konuya burdan bakarsan dogmatik

diyemezsin. çünkü direk bagnaz olarak değilde peygamber efendimize Allahın yaptırdıgı somut bi muucize ile itaat

ettiler.Konuya dönersek dinin dogma olduğu konular aslında dinen yuksek seviyelere çıkmış insanlar için dogmatik

değildir. Allah meleklere inan demiş bizde inanmışız goremiyoruz ama inanıyoruz . Dini olarak yuksek mertebelere

çıkmış insanlar onları gorebiliryor hissedebilir ve gerekli durumlarda normal insanlara anlatabliyor bence artık

bu bir dogma deildir. Hadi bunları dogma olarak kabul ettik diyelim. din sana her konuda dogmatık ol demiyor ki.

sana evrenin kainatın yaratılısını anlamanı çözmeni tavsiye ediyor. bilimi feni kullanarak insan hayatını

kolaylastırmanı tavsiye ediyor. sana demiyor ki güneş doğudan doğuyor bunu böyle kabul et hiç araştırma

böyle birşey yoktur İslamiyette. güneş doğudan doğuyor ama sen bunun nedenini arastır faydalarını bul bunda

faydalan. ayrıca şu war bilime ne kadar dalarsan bilimin ilimin içine ne kadar girersen dine o kadar yaklaşırsın  

Din dogmatiktir diyorum. Sen bu "dogma"dan kastımı anlayamadın sanırım. dinin kesin doğruları ve yanlışları vardır. Bilimin yöntemiyle çelişir bu...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HAYVANYASAR bunu yazdı:
    seadog bunu yazdı:

hocam aslında ben telefondan yazmıştım da gönderilemedi hata verdi. epey uzun yazmıştım şimdi aklımda kaldığı kadarıyla tekrar yazacam onun içinde kısa olacak biraz.

Şimdi hocam ben öteki sorularına cevap vermiyorum. Çünkü öteki görüşlerin karşındaki ne anlatırsa anlatsın kanıtlayamayacağı şeylerdir ki yinede seadog hocanın gerekn cevabı verdiğini düşünüyorum. Ben bu darwin olayına cevap verecem. Darwin müslümanlar tarafında niye sevilmez? Çünkü dış güçler tarafından cahil kalması için uğraşılan ve büyü ölçüde sağlanılan müslümanlara darwinin teorisinin insanların maymunlardan geldiği gibi bi salakça şey anlatıldı:W Buda müslümanların inancına tersti :W

Ama bunun yanında darwinin çalışmalarının gerçeğini öğrenirsek çalışmalarının hepsi olmasa da çoğunun dine çelişmediğini görürüz. Bunu bilen bir müslüman darwine laf etmez zaten. Ama sonuçta sarwin teorisidir.teoriden öte birşey değildir. yani gerçekliği kanıtlanmamıştır. Bu konuda fazla tartışmaya gerek yoktur. tartışmak da saçmadır. Bi biyoloji prof unun söylediği gibi. Bunu tartışanlar dine laf atmak için darwinin teorisinide değiştiren gerzekler ve o gerzeklere karşı dini korumaya çalışan gerzeklerdir. 

İkinci olarak ise Atatürk'e saygı duyun bizde sizin peygamberinize saygı duyalım diyenlere. Bu ülkenin %99'u müslüman değil mi? Siz bu ülkeyi geri kalan %1 mi ayakta tutuyor zannediyorsunuz? O %1'in %99'unun da ne bok oldukları belli. birkaç kendini bilmez yüzünden tüm müslümanlara laf atacak kadar kafanız basmıyor mu? Müslümanlar Atatürk'ü severde saygı da duyar. Sizin yaptığınız dine laf atmak için kılıf aramak veya kafanız basmıyor harbiden.

Bu arada underzero hocam zamanında bana demişti. Bir kaç kişiyle tüm herkesi kıyaslayacak kadar kafan basmıyor mu diye? Konuyu tam hatırlamıyorum ama ben de bi kaç kendini bilmez yüzünden tüm müslümanlara laf atanları söylemiştin. sende yok öyle bişe gerçek müslümanlara kimsenin laf attığı yok olsada ben dahi karşısındayım gibi bişeyler demiştin. Şimdi bunlara bu cevabı vermek benden önce senin işindi aslında. Ama olsun canın sağolsun :D

Bu arada bu gereksiz konu yinede silinmeli :W

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risperdal
    risperdal's avatar
    Erkek
    delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış

Özgür iradeydi şeytanım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cemaattenseniz herşey yapmak sevaptır serbesttir çünkü onlar yanlış yapmaz günah işlemez... o moruğun yaptığı  sapıklık değil ufak kıza sahip çıkmaktır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

çocuğuna%20tecavüz%20eden%20baba      Sübyancı

Soldaki kendi çocuğuna tecavüz eden zat-ı muhterem. Sağdakini tanıyorsunuz. Hadi Şimdi aradaki yedi farkı bulalım (:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
Toplam Hit: 11584 Toplam Mesaj: 92