Youtube'da Müzik Kanalı Açtım. Tavsiyeleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Hocam müzik kısmını sen mi yapıyorsun?AI ne zaman devereye giriyor? hangi programda yapıyorsun?

ben de FL studio kullanmaya başladım yaptığım müzikler dolu dolu çıkmıyor çok fazla temiz ya da ince sesli oluyor. sebebini bulamadım bi türlü

fl studio da kullandım bi ara ama çok emek harcıyorsun ve çok da özgün kaliteli bir şey çıkmıyor. tamamen ai kullanıyorum. Sadece girdiğim komutlara göre kulağa hoş gelenleri seçiyorum. Farklı tür ve enstrumanları deniyorum. Deneme yanılma yoluyla en doğru stili bulmaya çalışıyorum. Sözlü müzik de uyumlu olmuyor bazen o yüzden sözsüz ilerlemek istedim.

Nasıl oluyore bu? Ne kullanıyorsun yani chatgpt değil heralde :D olm çok ihtiyar kaldım ben bu yapay zeka konusunda ya.

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Hocam müzik kısmını sen mi yapıyorsun?AI ne zaman devereye giriyor? hangi programda yapıyorsun?

ben de FL studio kullanmaya başladım yaptığım müzikler dolu dolu çıkmıyor çok fazla temiz ya da ince sesli oluyor. sebebini bulamadım bi türlü

fl studio da kullandım bi ara ama çok emek harcıyorsun ve çok da özgün kaliteli bir şey çıkmıyor. tamamen ai kullanıyorum. Sadece girdiğim komutlara göre kulağa hoş gelenleri seçiyorum. Farklı tür ve enstrumanları deniyorum. Deneme yanılma yoluyla en doğru stili bulmaya çalışıyorum. Sözlü müzik de uyumlu olmuyor bazen o yüzden sözsüz ilerlemek istedim.

Hangi programda yaptırıyorsun hocam ?

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

Şuna bir bak

https://youtu.be/xuXbIVR-Rts?si=MVuWEqMWMvxYvbIQ

Ksiezyc tarafından 04/Nis/24 20:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Ksiezyc bunu yazdı

Şuna bir bak

Sagopa'nın Leyli şarkısında vardı bu beat. Benimki de tam o kafa zaten. Bu tarzı beğendim burdan takip ederim. Çok teşekkürler.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Hangi programda yaptırıyorsun hocam ?

suno.ai kullanıyorum en meşhuru bu zaten. biraz fazla yüklendim sanırım birkaç mail hesabıyla kullandım bu sefer oğun kullanım uyarısı verdi bugün hiç kullanamadım. iş tutarsa ücretli versiyona geçerim.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    Ksiezyc bunu yazdı

Şuna bir bak

Sagopa'nın Leyli şarkısında vardı bu beat. Benimki de tam o kafa zaten. Bu tarzı beğendim burdan takip ederim. Çok teşekkürler.

Ben bayılıyorum o şarkıya ya.

Kerahet vaktidir......

Seke seke nerelere varabilecek SagoOoOoOooo

Yukarıdaki linkide ekleyeyim embed

https://www.youtube.com/watch?v=xuXbIVR-Rts

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Slowed + reverb işine gir hocam remix den daha çok dinleniyor.

Ayrıca loop vb. birleştir uzun yap müzikleri genelde düşeceği algoritmalar arkada çalıp oto öneriye geçenler olur. Kısa videolardan ziyade uzunlara yönel başlığına da 1 Hour 2 Hours falan yaz.

Hashtagleri unutma. Hiç eklememişsin algoritmaya girmen daha zor olur.

~
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    antichrist bunu yazdı

Slowed + reverb işine gir hocam remix den daha çok dinleniyor.

Ayrıca loop vb. birleştir uzun yap müzikleri genelde düşeceği algoritmalar arkada çalıp oto öneriye geçenler olur. Kısa videolardan ziyade uzunlara yönel başlığına da 1 Hour 2 Hours falan yaz.

Hashtagleri unutma. Hiç eklememişsin algoritmaya girmen daha zor olur.

çok teşekkürler, dikkate alacağım. örnek beğendiğin videolar varsa gönderir misin?

kuytul tarafından 06/Nis/24 11:59 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Yenisi geldi. Tavsiyelere uyarak 1 saatlik yaptım. Buna da bi tık atıverin gençlerrrrrrrrrrr

https://www.youtube.com/watch?v=3xQws-eVq6c

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sound deep house degil,

120-130(max) arasi bir tempo ve 4/4 ritim,sub-bass-derin bass koyacaksin,uzatilmis ritim tekrarlari vs bunlar deep house denince olmasi gerekenler.

Hic birisi yok.

heleki diyeceksen ben etik deep house yapacam ki bana gore kendisi kotu bir tarz, tarz bile degil hatta ama neyse,

rhodes piyona,duygusallik yaratabilecek synth serpintileri, minimalist ve basit akici hipnotize edici uzun melodiler gerekli, ayrica cok yumusak gecisler yapman gerek(etik olup olamasindan bagimsiz).

Ben begenmedim uretmeye baslamadan once bol bol dinlemeni tavsiye ederim.

Eleman yeni yayinlamis, klasik bir house, deep house seti.

https://www.youtube.com/watch?v=igaLoz1samg

acizhane bu islerin eski dinleyicisi oldugumu da soyle gostereyim :D 
    https://www.tahribat.com/forum/her-geceye-2-trance-parca-104726

Antikky tarafından 07/Nis/24 17:58 tarihinde düzenlenmiştir

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 1428 Toplam Mesaj: 43
deep house youtube müzik chill