folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yozlaşan Türkiye..? [Rlkrd]

Yozlaşan Türkiye..? [Rlkrd]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    Bir zamanlar toplumsal olaylara karşı duyarlı, yeri gelince Türkeşçisi, Solcusu, Ateisti, Müslüman'ı meydana dökülebilen bir genç kitleye sahip bir Türkiyem vardı diye anlatılır bizlere. Tartışırdı gençler, sorunlar dile getirilirdi, insanların siyasi ideolojileri için kavga etmeleri bile bir mana taşırdı. Sonuçta bir dava içindi, ve erdemliydi.

Bugün çoğumuz komplo teorilerinde geçen "Amerika Türkiye'ye Saldıracak" noktasında hemfikir bir pozisyondayız. Ama atladığımız birşey var. Amerika, yani emperyalist güçler; aslında Türkiye'ye çoktan saldırdı..

Yapılan kavgalar artık hep bir "orospu" için alevlenmeye başladı. Gençlik dediğimiz devasa kitle para harcama makinası tarzında kendini diskolara, kerhanelere, kumar masalarına adadı. Hele Türkçe'mizden bahsetmeye dahi utanıyorum. Bu mükemmel dilin ağzına sıçan ilk kitlede onlar zaten. O kendini elit sanan sözde modern hipilerden oluşan kitle. Hiçbir gencimiz daha doğru dürüst bir kanalı açıp 7-8 haberlerini izlemedi. Hiçbirinin gözüne gazetede yayınlanan bir şehit resmi çarpmadı, ya da patlayan bir yerin haberi. Yani anlıyacağınız iyice yozlaşıyoruz. Ve batılılaşma diye diye kıçımızı başımızı açmaya başlıyoruz.

Evet.. Bunların tüm sebebi Amerika. Ama asıl sebeb, uyanamayan bizleriz. İnternet başında azda olsa bu konularda bilgi sahibi olabilen bizlerin büyük bölümü de ya diline "kürtlerin a.q." cümlesini ve türevlerini dolamış, ya da "ya sev ya terk et" tarzı şeyleri. ve çok küçük bir kesimde geniş düşünebilmekte. ve ne yazıkki bu küçük kesimin büyük bölümü de ömründe hiç meydanlara çıkmamış, okulunda uyanışa dair bir yazı okumamış öğrencilerin önünde, bir panzerden can havli ile kaçmamış, ya da zafer dolu bakan bir insanın gözlerinin içine bakamamıştır.

Kısacası; "gençlik eli skinde karı peşinde koşarken emperyalizm bizi ayakta domaltmakta dostlarım.."

Ha şimdi kürdo nie açtı bu topici, iğrenç yazmışın lan gene diyenler olabilir :) ama bu sorunun çözümü hakkında fikir edinmek için açtım topici. sizlerin fikirlerini almak için. dinliyorum :D

kendinize ayığ olunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    Temelinde amerikan özentiliği.
    filmlerden etkilenme. vs.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    kolay para kazanma çabası, lüks yaşam vs vs vs

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uchak
    uchak's avatar
    Erkek
    o kadar özenti varki belki sen ben bile bunlardan biriyiz ama fark edemiyoruz içimize işliyorlar yavas yavas!!!!!

HEPİMİZ ÖLÜCEZ!!! http://www.pardus.org.tr
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    TR üzerinde amelleri olanların aileye eğitime kadar bir çok yapıyı bozması bunları doğurdu bence...

sorunun çözümü ise... Türk'lügün ne demek oldugunun ögretilmesi,neden bizi sevmediklerinin öğretilmesi,Neden muasır medeniyet seviyesine çıkmamızın bu kadar gerekli oldugu,neden gidip bilgi sahibi olmak varken bugun şunu aldım dün şu ayakkabıyı aldım diyen denyoların gereksizliginin vb. bir çok örnegin gençliğe aşılanması gerekli bence .
    kültürümüzden kopmadıgımız sürece avuçlarını yalarlar

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    Bence çözüm dengede olmakla sağlanır. Körü körüne geleneklere bağlanmakta ilerlemeyi engeller. Hem gelenekleri unutmamalıyız hemde gelişmişe ulaşmaya çalışmalıyız...

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    ooo abi sen mi yazdın yazıyı.? helal olsun doru şeler..
    yazıda geçiyor aslında "abd saldıralı çok oLdu" die..
    1950'lerde yapıLan "Türkiye küçük amerika olacak.tr'yi küçük abd yapıcaz" politakasıyla iice beyinlerede işlemiş bişe bu emperyalizm..Ki ATATÜRK'ün çok güsel bi sözü vardır
    "Türkiye ne batılılaşacak,ne de amerikanlaşacaktır..Türkiye sadece özleşecektir.."

30 yaşına gelene kadar öss kpss sonrda evlenip çocuğunun masrafları derken gelio geçio hayat ne memleketi ne şehidi..

- "memleketi ben mi kurtaracam" zihniyeti gitmeden..
    - """sağcıyım solcuyu skerim""" """solcuyum sağcıyı skerm"""" muhabbeti gitmeden...
    - her şeydenönce geçmişini bilmeyen,geleceğini düşünmeyen,memleketi siklemeyen gençlik zihniyeti gitmeden..
    - küçücük çocuğun kulağına "türk snn düşmanın" "kürt snn düşmanın" "ermeni snn düşmanın" diyen zihniyet ölmeden...

bu emperyalist köpeklerin bu güzel vatan üstünde türk insanıyla türk genciyle bi geçmiş var..daha doğrusu bi kuyruk acıları var..20 yaşında gençler cephede onları defettiğinden beri hala savaşmaktalar..Bu gençLer bi daha onları kovamasın die yok "öss idi" yok "geçim derdi idi" memleketin halini memleketimin satılmış televizyonlardan takip etmek dışında memleketin haLini öğrenmek için bırakın okumayı(kitap gazete) başını dahi kaldıramayacak hale getirilio ki memleketin eLi koLu bağlansın..
    Bu ülkeyi silahla ele geçiremeyeceklerini iyi biliyorlar..1930'larda bu emperyalistler yok muydu.? yine vardı.. ama güçleri yetmiyordu..Daha iyi bi yoL buldular silahla değil siyasetle ele geçirdiler..Hala da ellerinde..Böyle giderse epey uzun bii sürede ellerinde oLacak..Neyse abi yazdıkça aklıma aşka şeler gelio kusura bakmayın karışık oLdu biraz ama gene kabardım bu konuyu duyuncası...

Kürdü,türkü,ermenisi,alevisi,şiisi,sünnisi...Bizegereken tek şey birlik-beraberlik..Burayı vatan bilenin soyu sopu ırkı rengi farketmez hepsiyle her leye varım..

neyse gidiim uyuyam ben yoksa yazar dururum böLe:D uheeu

hee bu arada rlkrd kardeş bu sözünü çaldm kusura bakmıcan artık.. :D

"gençlik eli skinde karı peşinde koşarken emperyalizm bizi ayakta domaltmakta dostlarım" .... ===>> tam imzaya konmalık söz :D

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    bi de bu abd-israil vs vs bu ülkeleri değilde bu ülkeleri emelleri için yönetenlerede hayranım... Dünya üzerinde böLe bi sistemi biz kursaydık böle siyaset böle kurnazlık fLn , hiç bi yerde silahla savaşmadandünyanın hakimi olurduk be :D

tek beceremedkleri bu.. silahsız ele geçerimediler bi kaç ülkeyi :D

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    Çözüm;
    - Ab bırakmadıktan sonra çözümden bahsedilmez aq
    - Medya'yı devletleştirmeli ve yoz zihinler temizlenmeli
    - Küba'da olduğu gibi tütün ve içki yasaklanmalı
    - Yasalar ağırlaştırılmalı ve PKk simgesi apo idam edilmeli-

!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ben bu olayı sürü psikolojisine bağlıyorum

30 kişinin şerefsiz olduğu yerde bilinçsiz(bu sözcük önemli) bir birey doğarsa dolayısıyla o da şerefsiz olur.

yani mesele adam bakıyo etrafındakilere lan bunların hepsi özenti demek ki bildikleri bişey var diyo o da özenti oluyo

veya bakıyo yaşıtlarına lan amk parası olan herkes mala gidiyo karı sikio diskoya gidiyo diyo o adam da gidiyo

belki biraz garibinize gidecek ama bu adamları suçlayamayız.hayır.

mesele bilinçlenmekte adam sizin söylediklerinizin bilincinde olmasına rağmen bunları yapıyosa o zaman suçludur evet

ancak bilinçsiz gençliği nasıl suçlayabiliriz ki kendince etrafındaki herkes aynı şeyi yaptığı için doğal yönelimle birlikte o da yapması gerekeni yapıyor.

Zimbabwe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    aslında yozlaşan yada o yola girdigi dusunulen ülke ve kültür sadece biz diiliz arkadaslar,bütün ülkelerde, ki buna asıl çark us de dahil olmak üzere acayip bi nereye gittiini bilmezlik var.dünyada bu fırtına var,fransa,almanya,ingiltere,bulgaristan,yunanistan,rusya,iran,hindistan,japonya bütün farklı cografyalarda aynı sorun var.bu kadar kültür tek bir cizgide birlesemeyecegine gore ve güzellikler farklarda olduuna göre bizim ana motiflerimizi koruyarak bu değişimlerden geçmemiz gerekecek.

hız emniyettir...!
Toplam Hit: 3609 Toplam Mesaj: 31