folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yüksek Proteinli Beslenerek Yapılan Spor Ne Kadar Gelişim Sağlatır ?

Yüksek Proteinli Beslenerek Yapılan Spor Ne Kadar Gelişim Sağlatır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba. 

kg başına 1 - 1.5 gram protein alarak yapılan spor, proteinli beslenmeye dikkat etmeden yapılana kıyasla ne kadar fark yaratıyor ? 

Ben hep amatör olarak vucut geliştirme yaptım fakat günlük max 50 gram protein alıp yapıyordum. yani protein acısından yüksek beslenmiyordum ama sporun hakkını vererek yapıyordum.  

Şimdi tekrar spora başladım. Kg başına 1.5 gram protein alarak spor yapsam nasıl fark olur ? 20-30 gram protein bile almıyorum şuan :D

ağırlık ekipmanlarım var o yönden sıkıntı yok. beslenmeyi hiç siklemeden yaptım hayatım boyunca sporu. 2019 yılında beslenmeye dikkat ederek yaptım oda 40-50 gram felandır en fazla günlük protein açısından. bi ozaman geliştiğimi hissettim :( 

şimdi 100gram protein alsam her gün  eskiye nezaran daha iyi gelişirmiyim ? 

do_som tarafından 17/May/21 17:57 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

merhaba. 

kg başına 1 - 1.5 gram protein alarak yapılan spor, proteinli beslenmeye dikkat etmeden yapılana kıyasla ne kadar fark yaratıyor ? 

Ben hep amatör olarak vucut geliştirme yaptım fakat günlük max 50 gram protein alıp yapıyordum. yani protein acısından yüksek beslenmiyordum ama sporun hakkını vererek yapıyordum.  

Şimdi tekrar spora başladım. Kg başına 1.5 gram protein alarak spor yapsam nasıl fark olur ? 20-30 gram protein bile almıyorum şuan :D

Hocam kilo için tavsiye edebileceğin bir ürün var mı?

Bigjoy gibi..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    koray bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

merhaba. 

Bigjoy gibi..

kg almak için bir kere gainer kullandım sıvı oldugu için yemeğin üstüne içilebilir felan sanma. içtiğinde inanılmaz bir şişkinlik yapıyor. ben de koca bir kova gainer vardı kullanamamıştım.

içince hareket edesin gelmiyor ben bunu niye içtimki felan diyon :D  bazal metobolizma hızını hesapla o hızın üstünde kalori al.  en güzeli böyle kg almak için

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

https://www.tahribat.com/forum/spor-yapmayi-hayat-felsefesi-edinmis-arkadaslari-246929

tam senin sorunu karşılamasada güzel bilgiler vardı. göz atabilirsin

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    koray bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

merhaba. 

Bigjoy gibi..

kg almak için bir kere gainer kullandım sıvı oldugu için yemeğin üstüne içilebilir felan sanma. içtiğinde inanılmaz bir şişkinlik yapıyor. ben de koca bir kova gainer vardı kullanamamıştım.

içince hareket edesin gelmiyor ben bunu niye içtimki felan diyon :D  bazal metobolizma hızını hesapla o hızın üstünde kalori al.  en güzeli böyle kg almak için

Tamam hocam.Ben de almıştım ama duruyor son kullanma tarihi geçmiş :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Protein alimi oncesinde belirli oranda karbonhidrat almak, egzersiz sonrasi protein emilimini artirici etkiye sahiptir. Gelisim sadece proteine bagli olmaz, genetigin, fizyolojik parametrelerin ve antrenman degiskenlerini bir arada dusunmek gerekir, tabi bu yaklasim daha cok atletler icin. Standart yurdum insani sporu yapacagim diyorsan, birazcik dogru antrenman - dogru beslenme - dogru dinlenme sureci her turlu yeterli olur. Cok fazla gram hesabi yapmana gerek yok.

Vaktim var okurum diyorsan :

https://www.amazon.com/Clinical-Nutrition-Australia-Healthcare-Medical/dp/1743073682

ComputerWolf tarafından 17/May/21 20:17 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Protein alimi oncesinde belirli oranda karbonhidrat almak, egzersiz sonrasi protein emilimini artirici etkiye sahiptir. Gelisim sadece proteine bagli olmaz, genetigin, fizyolojik parametrelerin ve antrenman degiskenlerini bir arada dusunmek gerekir, tabi bu yaklasim daha cok atletler icin. Standart yurdum insani sporu yapacagim diyorsan, birazcik dogru antrenman - dogru beslenme - dogru dinlenme sureci her turlu yeterli olur. Cok fazla gram hesabi yapmana gerek yok.

Vaktim var okurum diyorsan :

https://www.amazon.com/Clinical-Nutrition-Australia-Healthcare-Medical/dp/1743073682

teşekkürler.

@futurist sanada teşekkürler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Vücut ağırlığına göre belli bir oranda protein miktarı alman gerekiyor tam oran neydi hatırlamıyorum. Protein vücut gelişimi için şart. Antremanda amaç kasları zorlamak küçük zararlar vermek. Protein sayesinde bu zarar gören kaslar daha sağlam olarak kendini yeniler.  Gerekenden fazla protein büyük ihtimal işe yaramayabilir

umit tarafından 17/May/21 20:27 tarihinde düzenlenmiştir

le le le sakine
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

karbonhidratlada olur ya hep yalan dümen hocam iğneyle tozla yapıyorlar karbonhidrat devam.

bende toz alsam iğne yabsam bende öyle olurum

akmarky tarafından 17/May/21 20:30 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

karbonhidratlada olur ya hep yalan dümen hocam iğneyle tozla yapıyorlar karbonhidrat devam.

bende toz alsam iğne yabsam bende öyle olurum

Toz dediğn protein tozumu. Protein tozuysa yaklasık bir yıldır kullanıyorum daha bişey olamadım :)

le le le sakine
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Karbonhidrat almadan bi cacık olmaz. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 1858 Toplam Mesaj: 15
yüksek proteinli beslenerek yapılan spor ne kadar