folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurt Dışına Gitmiş Olanlar Yardım Lütfen

Yurt Dışına Gitmiş Olanlar Yardım Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek
    arkadaşlar yazın benim 3 aylık davetiyem olacak yurtdışından.ama geri dönmeyi düşünmüyorum.soruma gelince dönüş bileti almak zorunda mıyım!pasaportta sorun çıkararırlar mı!dönüş biletimi sorabilirler mi!elçiliği aradım bana tam net cevap veremedi çalışan memur.diyorki zorunlu değil ama belki sorun çıkarabilirler.ne yapacağımı şaşırdım.

Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

geri dönmeyi nasıl düşünmüyon hoca ? evlencen mi orda ? sen orada turist olarak gözükecen..

dönüş bileti de almak zorunda değilsin gidersin gideceğin ülkeden alırsın o da olur gidiş alırsın dönüs almassın...

ama gidiş dönüş daha makul oluyor..

pasaporrtta sorun cıkmaz..

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

bildigim kadarıyla gidiş dönüş alcaksın bizde hacc umre işi yapıyoruz tüm biletler gidiş dönüş basılı oluyor...

sorun cıkacagını sanmam ama belki 3 aydan erken dönmek istersin ne karışırlar senin dönüş biletine..

Orman Mühendisi //
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    önemli olan davetiyen değil o ülke tarafından sana verilen vize süresi. eğer vizeyi aldıysan gidiş-dönüş alman şart değil.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orhie
    orhie's avatar
    Erkek
    abi zorunlumu bilmiyorum ama bildigim soyle bisey war oda donus biletini aldıktan ve o ulkeye gittikten sonra biletini acıga alabilirsin yani biletin durur ama tarihini bos brakmıs olursun. bide gidipde gelmemeyi nasıl yapcan yani kovmazlarmı ???
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek
    evet evlenecemkardeş.daha önce de gittim 2 haftalık davetiyem vardı ziyaret amaçlı vize almıştım.o zaman gidiş dönüş almıştım.bu normalde.şimdi dönmeyeceğim için ve 3 aylık olduğu için almak istemiyorum.tek gidiş 650 ytl.gidiş dönüş 1100 ytl.bilet acentasındaki çalışan eleman 8 gün için dönüş bileti alırsan 820 ytl diyor.sonra bileti yırt at gitsin sorun olmaz zannedersem diyor.karmakarışık anlayacağınız.3 ay için dönüş bileti alırsam daha fazla ama 8 gün sonra dönüş için daha ucuz.sordum çalışan elemana.kural böyle diyor.kurala bak yaw.ne kadar fazla kalırsam o kadar fazla para.

Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

daha önceki postta dedigim gibi bilet soracaklarını hiç sanmıyorum yırtar atarsın bileti oraya gidince

bide gidecegin ülkeye baglı tabiki şartlar ne gibisinden...bi takım şeyleride göze alıp gidersin artık :) kolay gelsin

Orman Mühendisi //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    bi benmi çıkmadım la :) herkez çıkmıs herhlade :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

kesinlikle dönüş bileti almana gerek yok. 

gittiginiz ülkede registrasyon sistemi var ise o ülkede 5 gün vizeniz olmadan registre ile yaşayabilirsiniz. ama her ülkede varmı yokmu onu bilmiyorum.

vize ve pasaport işlemlerinizi tümünü konsolosluklardan yaptırabilirsiniz. yerleşim hakkı burda 5 yıl yaşamak şartı ile yarı vatandaş 10 yıl sonra ise tam vatandaş yada EVLENİP beş yıl yaşamak kaydıyla mümkün oluyor.

bu arada nereye gidiyorsun?

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek
    polonya'ya gidiyorum.benim derdim havaalanında pasaport polisleri istanbul da yada warşova da sorun çıkarmasın.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

hacı prosedürü bilmiyorum ama kesinlikle gerekmez bunu söyleyebilirim.

çünkü belki sen polonyadan almanyaya geçiş yapacan? o zaman nolacak? yani o yüzden dönüş bileti almak zorunda değilsindir %100 diyebilirim.

ama sen orda nasıl kalmayı planlıyosun onu anlamadım, vize süren bitince ülkeyi terketmeyip de kaçak mı yaşıcan orda? :)

Toplam Hit: 2772 Toplam Mesaj: 22